ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  4392 
5 نظر
5 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شربت راوند برای رفع تشنگی

شربت راوند برای رفع تشنگی

شربت راوند یک نوشیدنی مفید برای ایام ماه مبارک رمضان است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

با مصادف شدن ماه مبارک رمضان با یکی از گرم‌ترین ماههای سال که در آن تعریق بدن به شدت بیشتر می‌شود، استفاده از نوشیدنی‌هایی که عطش را رفع و قدرت و توان بدن را افزایش می دهد در این ماه ضرورت دارد. شربت “گیاه راوند” نوشیدنی است که علاوه بر رفع عطش، قدرت ایستایی بدن را در طی روز، افزایش داده و سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت و سم زدایی می‌کند. در ادامه مطلب آسمونی درباره خاصیت و زمان مصرف شربت راوند صحبت خواهیم کرد.

شربت راوند برای رفع تشنگی
شربت راوند برای رفع تشنگی

شربت گیاهی راوند  یک شربت مفید برای ایام روزه داری است، این شربت از عصاره چندین گیاه نظیر عصاره چای سبز، عصاره دارچین، برگ به لیمو و… تشکیل شده و به علت دارا بودن اسید گلورونیک، سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد.

 شربت راوند به دلیل دارا بودن نوعی آنتی بیوتیک قوی باعث می شود که مواد زائد و سموم بدن دفع شود.

یکی از بیماری‌های شایع در ماه مبارک رمضان که از کمبود آب و املاح معدنی در بدن ایجاد می‌شود تنبلی روده است، شربت راوند به دلیل دارا بودن اسید گلورونیک، املاح معدنی، اسید سیتریک، ویتامین‌های گروه B ,و… در درمان این بیماری و جلوگیری از ابتلا به آن نقش مهمی را ایفا می کند.

از آنجا که طعم شربت راوند ترش مزه است، افراد بنا بر ذائقه خود می‌توانند آن را باعسل طبیعی شیرین کنند.در روزهای عادی بهترین زمان مصرف این شربت قبل از صبحانه و عصرها است اما برای افراد روزه دار 30 دقیقه بعد از صرف افطار و در مرحله دوم بعد از وعده سحر زمان مناسبی برای نوشیدن این شربت گیاهی است.

مقدار مصرف معمول این شربت در هر وعده یک استکان معمولی است.

از دیگر فوائد گیاه راوند جلوگیری از ریزش موها، چین و چروک پوست و سخت شدن رگها، مفاصل و عضلات از دیگر فوائد این گیاه دارویی است.

نظر خود را درباره «شربت راوند برای رفع تشنگی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره شربت راوند برای رفع تشنگی فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید