کد مطلب: 43968 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
زندگی موش صحرایی ، جونده کوچک

زندگی موش صحرایی ، جونده کوچک

اگر شما به نحوه لانه سازی و زندگی موش صحرایی یا روباه دقت کرده باشید متوجه خواهید شد، لانه ی این دسته جانوران دو دریچه دارد، یکی آشکار و مشخص و دیگری ناپیدا که به فراخور موقعیت عادی و یا خطر از هریک از این دریچه ها استفاده می نماید.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سرفصل های این مطلب:[بستن]

موش جونده کوچکی است که در سراسر جهان تقریباً در همه نوع آب و هوایی پیدا می شود. طول عمر موش شش سال است. بیشتر موش ها لانه هایی در گوشه ها و برآمدگی های امن می سازند. اما بعضی ها سوراخی در زیر زمین حفر می کنند. بسیاری از موش ها بیشتر در شب فعالیت می کنند. آنها ترسو، اجتماعی و منطقه ای (محلی) هستند. اگر به حیوانات و نحوه زندگی آن ها علاقه دارید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که در مورد سبک زندگی موش صحرایی صحبت می کنیم.

موش صحرایی موش صحرایی

زندگی موش صحرایی ، جونده کوچک

آسمونی :

فرمانرو: جانوران

شاخه: طنابداران

رده: پستانداران

راسته: جوندگان

تیره: موش‌سانان

سرده: Rattus

موش صحرایی یا رات نوع جوندهٔ میان‌جثه و دم‌دراز از خانوادهٔ موش‌سانان است. دو گونهٔ موش صحرایی برای انسان بسیار شناخته‌شده‌اند؛ موش صحرایی سیاه (black rat or Rattus rattuus) و موش صحرایی قهوه‌ای (brown rat or Rattus norvegicus) که در بسیاری از شهرها زندگی می‌کنند.

اگر شما به  نحوه  لانه سازی و زندگی موش صحرایی یا روباه دقت کرده باشید متوجه خواهید شد، لانه ی این دسته جانوران دو دریچه دارد، یکی آشکار و مشخص و دیگری ناپیدا که به فراخور موقعیت عادی و یا خطر از هریک از این دریچه ها استفاده می نماید.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «زندگی موش صحرایی ، جونده کوچک»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 9 = ?