نقد فیلم سینمایی هاری | آسمونی
کد مطلب: 31594 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نقد فیلم سینمایی هاری

نقد فیلم سینمایی هاری

هاری فیلمی به کارگردانی امیراحمد انصاری، نویسندگی امیرعلی محسنین و تهیه‌کنندگی مهدی مددکار ساختهٔ سال...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نقد فیلم سینمایی هاری
نقد فیلم سینمایی هاری


هاری فیلمی به کارگردانی امیراحمد انصاری، نویسندگی امیرعلی محسنین و تهیه‌کنندگی مهدی مددکار ساختهٔ سال 1393 است. آسمونی در این بخش به معرفی و نقد فیلم سینمایی هاری می پردازد.

داستان فیلم سینمایی هاری

در خلاصه داستان فیلم آمده است:من خطر کردم که همه چی درست شه یا هیچی! هر کاری می‌کنم واسه خاطر بچمونه که تو خیابونایی که من بزرگ شدم بزرگ نشه...

بازیگران فیلم سینمایی هاری

علیرضا کمالی،مینا ساداتی،حسین سلیمانی،مجید واشقانی،اکبر معززی،ماریه ماشاالهی،اصغر طبسی،علی گلبهاران و میلاد کی‌مرام،با هنرمندی هنگامه قاضیانی و نقش آفرینی جمشید هاشم‌پور گروه بازیگران «هاری» را تشکیل می‌دهند.

عوامل فیلم سینمایی هاری

دیگر عوامل «هاری» عبارتند از مشاور کارگردان: علیرضا امینی، مدیر فیلمبرداری: فرشاد گل سفیدی، طراح صحنه و لباس: امیر حسین حداد، طراح چهره پردازی: دانیال شعاعی، صدابردار: امیر شاهوردی، مدیر تولید: مهدی مددکار، مجری طرح: علی گلبهاران، سرمایه گذاران: علیرضا اشکبوس، جهانگیر مهابادی، دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: سمیرا شکوری، منشی صحنه: غزل رشیدی، عکاس: حسن هندی، مشاور رسانه ای: منصوره بسمل، فیلمبردار پشت صحنه: اشکان مستی، مدیر تدارکات: امیر هوشنگ فراهانی

rabies-movie
rabies-movie


نقد فیلم سینمایی هاری

نمایش و نقد و بررسی فیلم سینمایی «هاری» به کارگردانی امیر‌احمد انصاری در فرهنگسرای فردوس برگزار شد.

این مراسم با نمایش فیلم آغاز شد و امیر احمد انصاری ، علیرضا کمالی، هنگامه قاضیانی، میلاد کی‌مرام و حسین سلیمانی و جمعی از عوامل فیلم حضورداشتند و نقد و بررسی فیلم را محمدرضا مقدسیان منتقد سینما برعهده داشت.

امیر احمد انصاری در ابتدا با تشکر از گروه و عوامل این فیلم گفت: «هاری» فیلم من نیست ، فیلم همه عزیزانی ست که دوستانه در کنار ما ایستادند و این فیلم ساخته شد.

وقتی در محیطی برپایه تعامل و اعتماد فیلم بسازیم و جرقه هایی از خلاقیت در آن باشد در کنار بازی های درخشان بازیگران و دیگر عوامل فیلم ماحصل آن اثری می شود که امروز با هم دیدیم .

نقد فیلم سینمایی هاری
نقد فیلم سینمایی هاری


این کارگردان در ادامه افزود: علاقه ی من به سینمای داستانی و قصه گو بوده است. و در هاری و چند فیلم دیگرم فضایی گیم وار را تجربه کردم که از علائق اصلی من است و دوست دارم بازیگر ها بار اصلی داستان را به دوش بکشند.

من همیشه به سینمایی کیمیایی علاقمند بودم و سعی داشتم در آثارم بارقه هایی از سینمایی ایشان را همراه داشته باشم.

هنگامه قاضیانی نیز در ابتدای صحبت هایش گفت: وقتی فیلمنامه ی هاری را خواندم بدون هیچ درنگی پذیرفتم در فیلم بازی کنم و این به دلیل هوشمند ی و جسارت کارگردان بود زیرا کاملا متفاوت از قالبی بود که سینمای ایران سعی داشت از من بسازد و این نقش برایم مانند نفس کشیدن روی آب بود برایم. و پارادوکسی که این کاراکتر داشت برایم بسیار جذاب بود.

rabies-movie
rabies-movie


در ادامه ی این نشست میلاد کی‌مرام پیش از شروع صحبت هایش درباره فیلم ، با اشاره به فوت علی طباطبایی گفت: این روزها خوشحال نیستم ولی از اینکه در کنار شما هستم احساس خوبی دارم. یکی از مظلوم ترین و مهربانترین دوستانم را از دست داده ام و ای کاش یاد بگیریم آدم ها را تا وقتی زنده هستند دوست بداریم.

وی در ادامه از عوامل فیلم که در سالن حضور داشتند نام برد و گفت: تجربه ی هاری بسیار بی نظیر بود و من آدم ریسک پذیری هستم و کسانیکه کارهای مرا دنبال می کنند میدانند که فیلم هایی مانند ملکه، مستانه، 360 درجه، خط ویژه و هاری فیلم های متفاوتی به لحاظ ژانر و موضوع با یکدیگر هستند و ما این روزها ضعف فیلمنامه داریم و در انتخاب کارهایم بیش از گذشته دقت دارم.

علیرضا کمالی نیز در ادامه ی این مراسم با اشاره به تجربیات متفاوتش در سینما گفت: من فارغ التحصیل بازیگری از دانشکده هنرهای زیبا هستم و حوزه های گوناگونی چون تئاتر، عروسگ گردانی، صداپیشگی، طراحی صحنه و بازیگری تجربه کرده ام. و کماکان ترجیح میدهم وارد پنت هاوس نشوم و در خانه ی پدری بمانم!

این بازیگر در تکمیل صحبت هایش می گوید: بازیگری که مردمش را از بالا به پایین نگاه می کند و ماشین یک میلیاردی سوار می شود نمی تواند در قالب قشر های مختلف جامعه در سینما حضور داشته باشد و نقش آنها را بازی کند، سعی میکنم مردم را دوست داشته باشم و معتقدم هاری جدای از همه ی رفاقت هایی که بین گروه جاری بود فیلم قابل تاملی شده است اما تشویق یا انتقاد از فیلم بر عهده ی مخاطب خواهد بود.

نقد فیلم سینمایی هاری
نقد فیلم سینمایی هاری


در ادامه ی این مراسم نیز حسین سلیمانی که یکی از نقش های متفاوت فیلم هاری را بازی کرده است در خصوص حضورش در فیلم گفت:برای من افتخاری بود که در کنار بزرگان سینما همچون جمشید هاشم پور و هنگامه قاضیانی حضور داشته باشم و هنگامیکه این نقش به من پیشنهاد شد پذیرفتم و طی جلساتی که با کارگردان داشتیم به توافق کلی درباره نوع بیماری این کاراکتر و شیوه بازی آن رسیدیم و ماحصل آن را امروز تماشا کردید. و حتی سکانس پایانی و دشوار نقش من را با یک برداشت گرفتیم و هنگامیکه از کارگردان خواستم دوباره تکرار کنیم ایشان نپذیرفتند و گفتند عالی بود.

این بازیگر در پایان صحبت هایش گفت: من به جرات می توانم بگویم «هاری» تنها فیلمی بود که در پشت صحنه ی آن هیچ بازیگری پشت دیگری حرف نزد!

گفتنی است این مراسم به دلیل ازدحام جمعیت با 30 دقیقه تاخیر آغاز شد و حسن هندی،سمیرا شکوری، علی گلبهاران ، اشکان مستی و ایلیا کیوان از دیگر عوامل فیلم بودند که در سالن حضور داشتند.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره نقد فیلم سینمایی هاری فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «نقد فیلم سینمایی هاری»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 6 = ?