کد مطلب: 23242 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ برگزاری نمایشگاه قرآن

تاریخ برگزاری نمایشگاه قرآن

بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم دوشنبه 8 خرداد 1396 با شعار «قرآن،اخلاق و زندگی» در مصلی بزرگ امام...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم دوشنبه 8 خرداد 1396 با شعار «قرآن،اخلاق و زندگی» در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) تهران با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح شد.

زمان نمایشگاه : 8 تا 26 خرداد 96

ساعت بازدید نمایشگاه: 17 تا 24

محل نمایشگاه: مصلی بزرگ امام خمینی(ره) واقع در خیابان شهید دکتر بهشتی – سالن شبستان

نمایشگاه قرآن با بخش‌های مختلف و متنوعی همچون بخش صنایع دستی قرآنی، حجاب و عفاف، فروش محصولات قرآنی و اسلامی، بخش مکتوبات و ناشران و قسمت‌های هنری مانند نمایش‌های قرآنی، انیمیشن، نرم‌افزار و … پذیرایی مخاطبان خواهد بود.

افزایش ساعت کاری مترو:

به منظور تسهیل در رفت و آمد بازدیدکنندگان نمایشگاه قرآن کریم، ساعت مسافرگیری خط یک و 3 مترو تهران از 8 خرداد تا پایان نمایشگاه تا ساعت 24 افزایش می‌یابد.

تخفیف 30 در صدی تاکسی:

آژانس‌های اینترنتی اسنپ وتپسی و کارپینو به هموطنان از استان‌های تهران و البرز با 30 درصد تخفیف به مقصد نمایشگاه قرآن 96 ارائه خدمات می نمایند.

پوستر نمایشگاه قرآن 96:

این پوستر توسط علی کاظمی طراحی و رنگ زمینه آن آبی رنگ است که نماد ماه مبارک رمضان و نماد نیمه شب‌ها و سحرهای این ماه مبارک است. همچنین خورشیدی در این پوستر طراحی شده که 25 شعاع دارد و نمایانگر بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن است و نماد وسط خورشید بیانگر روشنایی و فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی در جهان است. خورشید پشت قرآن قرار گرفته و دلیل آن این است که باید عمل به قرآن را برای سعادت و خوشبختی همواره مد نظر داشته باشیم و افتادن سایه قرآن بر زمین به جهت عمل به قرآن و رسیدن به سعادت و بهروزی است.

رادیو تهران و پوشش نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم

شبکه رادیویی تهران همزمان با آغاز به کار بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، با برپایی ایستگاه رادیویی به صورت زنده این رویداد قرآنی را پوشش می‌دهد.

میثم کطائیان تهیه‌کننده ویژه برنامه «ندای وحی» با اعلام پوشش این دوره از نمایشگاه گفت: این نمایشگاه تا 26 خرداد از ساعت 17 تا 24 برای بازدید عموم دایر خواهد بود.

شبکه رادیویی تهران با برپایی ایستگاه رادیویی به صورت زنده، بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم را پوشش می‌دهد.

وی یادآور شد: ایستگاه رادیویی تهران در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم به معرفی بخش دیجیتال آثار قرآنی و هنرهای قرآنی می‌پردازد و با شخصیت‌ها و مسئولانی که از نمایشگاه بازدید می‌کنند، گفت‌وگو می‌کند.

در بخش گزارش‌های مردمی مهدی اسماعیلی گزارشگر برنامه، با محوریت خانواده و نوجوانان و توسعه علوم قرآنی در خانواده‌ها گزارش‌هایی را تقدیم مخاطبان می‌کند.

سامانه اینترنتی فروش محصولات قرآنی:

در بیست و پنجمین دوره از نمایشگاه قرآن، سامانه فروش اینترنتی محصولات فرهنگی رونمایی می‌شود.

در این بخش بالغ بر یک‌هزار و 500 لوح فشرده با موضوعات مرتبط با نمایشگاه شامل 10 هزار عنوان کتاب الکترونیک و همچنین اطلاعات مربوط به یک‌هزار و 500 عنوان کتاب چاپی قرار گرفته است.

همچنین برای نخستین‌بار، فهرست 500 کتابخانه مناطق محروم کشور و 500 کتابخانه کانون‌های فرهنگی مساجد به همراه شماره تماس و نشانی روی سامانه بارگذاری شده است.

افراد از طریق این سامانه می‌توانند کتاب‌هایی را خریداری و برای افراد دیگر و یا کتابخانه‌های مناطق محروم و مساجد ارسال کنند. کتاب‌ها با 40 درصد تخفیف و هزینه پستی اندک در دسترس خواهند بود. این سامانه همزمان با افتتاحیه این دوره از نمایشگاه قرآن، رونمایی می‌شود.

گفتنی است؛ بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار «قرآن، اخلاق و زندگی»  8 تا 26 خردادماه سال جاری (همزمان با دوم تا بیست و یکم ماه مبارک رمضان) در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) میزبان علاقه‌مندان به قرآن است.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «تاریخ برگزاری نمایشگاه قرآن»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 2 = ?