کد مطلب:  23242 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ برگزاری نمایشگاه قرآن

تاریخ برگزاری نمایشگاه قرآن

نمایشگاه قرآن کریم یکی از بزرگترین نمایشگاه های دینی و اسلامی کشور است که سالانه در مصلی امام خمینی (ره) در شهر تهران برگزار می شود.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

نمایشگاه بین المللی قرآن کریم یکی از بزرگترین نمایشگاه های بین المللی دینی می باشد که هر ساله در مصلی امام خمینی (ره) در شهر تهران برگزار می شود. آخرین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم تا سال 98 همه ساله یعنی طی بیست و هفت دوره در ماه مبارک رمضان و به صورت حضوری برگزار می شد.

اما پس از شیوع ویروس کرونا از سال 1399 این نمایشگاه دیگر به صورت حضوری برگزار نشد و نمایشگاه بین المللی قرآن 99 به علت کرونا کلا تعطیل شد. در سال 1400 و به مرور ایده برگزاری نمایشگاه به صورت مجازی در ذهن مسئولان شکل گرفت و با در نظر گرفتن بودجه و وقت کافی دست اندرکاران برگزار کننده این سری نمایشگاه ها، نخستین نمایشگاه مجازی بین المللی قرآن را در تاریخ 11 اردیبهشت 1400 آغاز به کار کرد.

پوستر رسمی بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن
Caption

 

با گذشت یک سال از برگزاری مجازی این نمایشگاه با کاهش روند شیوع کرونا در کشور و به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  نمایشگاه قرآن کریم به صورت حضوری برگزار شده است و مصلی بزرگ امام خمینی(ره) میزبان علاقه‌مندان به قرآن خواهد بود. 

بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن همزمان با شب میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام از ساعت 17 کار خود را در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) آغاز کرد. شعار این دوره نیز «قرآن، کتاب امید و آرامش» می باشد.

زمان نمایشگاه : 27 فروردین تا 9 اردیبهشت 1401

ساعت بازدید نمایشگاه: 17:30 تا 23:30

محل نمایشگاه: مصلای امام خمینی(ره)

نمایشگاه قرآن با بخش‌های مختلف و متنوعی همچون بخش صنایع دستی قرآنی، حجاب و عفاف، فروش محصولات قرآنی و اسلامی، بخش مکتوبات و ناشران و قسمت‌های هنری مانند نمایش‌های قرآنی، انیمیشن، نرم‌افزار و … پذیرای مخاطبان خواهد بود.

سامانه اینترنتی فروش محصولات قرآنی:

از جمله ویژگی‌های نمایشگاه امسال قرآن، برپایی نمایشگاه مجازی برای آن عده از افرادی است که به هر علتی توانایی حضور در محل نمایشگاه را ندارند، بر این اساس، بناست هرآنچه در نمایشگاه حضوری عرضه می‌شود در نمایشگاه مجازی نیز ارائه شود، علاقه‌مندان از طریق آدرس www.iqfa.ir می‌توانند از امکانات این پایگاه استفاده کنند.

در این بخش بالغ بر یک‌هزار و 500 لوح فشرده با موضوعات مرتبط با نمایشگاه شامل 10 هزار عنوان کتاب الکترونیک و همچنین اطلاعات مربوط به یک‌هزار و 500 عنوان کتاب چاپی قرار گرفته است.

همچنین برای نخستین‌بار، فهرست 500 کتابخانه مناطق محروم کشور و 500 کتابخانه کانون‌های فرهنگی مساجد به همراه شماره تماس و نشانی روی سامانه بارگذاری شده است.

افراد از طریق این سامانه می‌توانند کتاب‌هایی را خریداری و برای افراد دیگر و یا کتابخانه‌های مناطق محروم و مساجد ارسال کنند. کتاب‌ها با 40 درصد تخفیف و هزینه پستی اندک در دسترس خواهند بود. این سامانه همزمان با افتتاحیه این دوره از نمایشگاه قرآن، رونمایی می‌شود.

بستر این بخش از نمایشگاه همچون نمایشگاه مجازی کتاب است که سال 1399 برای اولین بار به دلیل ویروس کرونا از سوی خانه کتاب برگزار شد و در آنجا ناشران ثبت اثر می کردند و بازدیدکنندگان کتاب مورد نظر خود را از انتشاراتی که کتاب را ارائه کرده بود، انتخاب کرده و در سبد خرید قرار می دادند. خانه کتاب و ادبیات ایران به عنوان مجری بخش فروشگاهی نمایشگاه قرآن انتخاب شده است. 

نظر خود را درباره «تاریخ برگزاری نمایشگاه قرآن» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید