کد مطلب: 17369 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
کی‌روش: اقدامات قطر به ما ربطی ندارد/ جشن ما فردا شروع می‌شود

کی‌روش: اقدامات قطر به ما ربطی ندارد/ جشن ما فردا شروع می‌شود

به گزارش آسمونی، کارلوس کی روش در نشست خبری پیش از بازی تیم ملی فوتبال ایران با قطر که ظهر امروز در فدراسیون...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

به گزارش آسمونی، کارلوس کی روش در نشست خبری پیش از بازی تیم ملی فوتبال ایران با قطر که ظهر امروز در فدراسیون فوتبال برگزار شد، حضور یافت و درباره این مسابقه صحبتهایی را مطرح کرد. کی‌روش البته در این نشست خبری سیاست‌های رسانه‌ای اش را یکبار دیگر به رخ حاضران کشید تا نشان بدهد قبل از یک مسابقه حساس، تمام شرایط را حرفه‌ای دنبال می‌کند.

1860832
1860832

کی روش یکبار وقتی درباره بازیکنان دو ملیتی قطر از او سئوال شد، با احترام از قطر یاد کرد و گفت که این اقدام آنها ارتباطی به ما ندارد. او در جای دیگری از صحبتهایش با نام بردن تعدادی از بازیکنان تیم ملی قطر و اعلام کردن ترکیب آنها برای بازی فردا به نوعی به تیم حریف نشان داد با وجود تمام پنهان کاری هایی که داشته اند، همه چیز را در مورد آنها رصد می کند.

کی روش در ابتدای نشست خبری خود، گفت: فردا برای ما به مثابه یک جشن برای صعود به مسابقات جام جهانی 2018 است. فردا برای ایران آغاز راه خواهد بود. قطعا این مسیر دشواری برای تک تک تیم های گروه خواهد بود. 

وی افزود: هدف، انگیزه و آرزوی ما این است که در جام جهانی روسیه حضور داشته باشیم. قطر هم یکی از گزینه های جدی صعود به جام جهانی است. قطر کارها و سرمایه گذاری های بزرگی انجام داده تا به هدف ما یعنی صعود به جام جهانی برسد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: می دانیم که بازی و کار سختی مقابل قطر داریم. آنها بازیکنان خوبی دارند و آماده سازی خوبی هم داشته اند. امیدواریم فردا با حمایت هوادارانمان که ورزشگاه را پر می‌کنند، سه امتیاز را از آن خود کنیم.

در ادامه خبرنگاری به آمار نباختن کی روش مقابل قطر و همچنین صحبتهای سرمربی قطر در نشست خبری اش اشاره کرد. سرمربی قطر در دفاع از بازیکنان دو ملیتی تیمش گفته بود: من خودم اروگوئه ای هستم. کشورم شانس سرمربیگری به من نداد ولی قطر این شانس را به من داد. من هم تمام تلاشم را می کنم. قطر در را روی بازیکنان دو ملیتی و خارجی باز کرد. ما هم برای جبران این همه محبت برای کشوری که درهایش را روی ما باز کرد می جنگیم. درست مثل کارلوس کی روش که از پرتغال آمده ولی مثل یک ایرانی برای شما کار می کند. 

کی روش درباره اینکه آیا بحث بازیکن و مربی به هم ارتباطی دارد یا خیر، گفت: باید شفاف صحبت کنم. اگر شخصی توانایی گوش دادن به این مسائل را ندارد، وظیفه من نیست افرادی که کمی گمراه هستند را آگاه کنم. بیایید درباره بازی صحبت کنیم. 

وی افزود: هیچ تیمی در جهان قبل از شروع بازی نمی تواند خودش را برنده بازی بداند. کارهایی که در گذشته انجام شده مربوط به گذشته است. ارزش واقعی ما به نتیجه بازی های پیش رو بستگی دارد. ارزش تمام تیم های فوتبال به آخرین نتیجه بر می گردد نه سه، چهار سال گذشته. قطر آماده سازی بسیار خوبی داشته و مدتهاست در اردو است. آنها سیاستهای خاصی برای بازیکنانشان در نظر دارند که به خودشان مرتبط است و ما به ربطی ندارد.

کی روش گفت: اقدامات حریفان به ما ارتباطی ندارد و ما باید روی کار خودمان تمرکز کنیم.  قطر بازیکنان و کادر مربیگری بسیار خوبی دارد. احترام زیادی برای قطر قائلیم. ما باید فردا سعی کنیم در زمین بهترین فوتبال را ارائه کنیم و درون زمین به خوبی بجنگیم تا به اهدافمان برسیم.

وی یادآور شد: مقابل تیمی بازی می کنیم که سعی دارد مثل ما در جام جهانی روسیه بازی کند. آنها با کارهایی که انجام داده اند توانسته اند جام جهانی 2022 را به آسیا بیاورند و باید به دستاوردها و اقداماتشان احترام بگذاریم. قطری ها نه تنها استحقاق احترام دارند بلکه باید مورد تقدیر هم قرار بگیرند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درباره نقاط قوت تیمش خاطرنشان کرد: آخرین خبری که می توانم بگویم این است که تمام بازیکنان در سلامت کامل هستند. آنها آماده و پر از انگیزه هستند تا فردا در خدمت تیم باشند. دیشب سردرد بزرگی داشتم و حتی مجبور شدم دارو استفاده کنم چون برای انتخاب بازیکنان مشکل داشتم. 25 بازیکن ما برای بازی فردا آماده هستند. آنها سراسر اشتیاق و تعهد برای بازی در تیم ملی هستند.

کی روش افزود: بازیکنان من قبلا ثابت کرده اند وقتی با نگرش وارد زمین شوند، عشق و تعهد خود را نشان می دهند. قطعا فردا هم عشق خود را ثابت می کنند. نمی توانم بازیکنان تیم ملی را به خاطر حضور یک خبرنگار قطری برای شما نام ببرم ولی اگر بخواهید می توانم اسامی بازیکنان تیم ملی قطر و ترکیب این تیم را برای بازی فردا بگویم.

در ادامه کی روش نام 8، 9 بازیکن قطر را برد تا نشان بدهد از حریف ایران شناخت کاملی دارد. 

سرمربی تیم ملی تصریح کرد: امیدوارم وقتی بازی فردا تمام می شود، هواداران دو کشور به تیم های ملی خود افتخار کنند.

کی روش در پاسخ به سئوال خبرنگار قطری مبنی بر تداوم حضورش در تیم ملی ایران و نقاط قوت این تداوم حضور، گفت: خدا را شکر بعد از 5 سال توانسته ایم راهکارهای عمیقی در پستهای مختلف داشته باشیم. می توانیم بازیکنان خود را تغییر بدهیم و همچنان تداوم خود را حفظ کنیم. ما می توانیم تغییرات زیادی داشته باشیم ولی بدون مشکل به کارمان ادامه بدهیم.

وی درباره دیگر حریفان ایران در این گروه هم گفت: بازی با قطر تنها بخشی از بازی های ما در مرحله مقدماتی برای صعود به جام جهانی است. بازی با قطر مثل 15 دقیقه ابتدایی یک مسابقه فوتبال است و باید به فکر مسابقات دیگر هم باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

در صورت نیاز به راهنمایی در خصوص موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره 02170705154 تماس بگیرید.

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «کی‌روش: اقدامات قطر به ما ربطی ندارد/ جشن ما فردا شروع می‌شود»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 * 7 = ?