کد مطلب:  23475 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
کی‌روش: همیشه بازی با ازبکستان سخت بوده است/ در فوتبال، نزدیک به صعود، معنی ندارد

کی‌روش: همیشه بازی با ازبکستان سخت بوده است/ در فوتبال، نزدیک به صعود، معنی ندارد

به گزارش آسمونی، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل ازبکستان...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

به گزارش آسمونی، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل ازبکستان اظهار کرد: ایران در حال حاضر دارد بازی‌هایش را برای جام جهانی انجام می‌دهد و جام جهانی برای ایران فردا است. اصولا این طرز تفکر را تا جام جهانی 2018 نباید فراموش کنیم. فردا بازی مهم ما مقابل ازبکستان است. فراموش نکنید هنوز سه بازی مهم دیگر پیش رو داریم که فردا نخستین بازی را برابر ازبکستان انجام می‌دهیم.

کی‌روش: همیشه بازی با ازبکستان سخت بوده است/ در فوتبال، نزدیک به صعود، معنی ندارد
کی‌روش: همیشه بازی با ازبکستان سخت بوده است/ در فوتبال، نزدیک به صعود، معنی ندارد

او افزود: تلاش می‌کنیم بهترین فوتبال و بهترین عملکردمان را در زمین داشته باشیم و به سطح استانداردهای خودمان برسیم. تیم ازبکستان یکی از بهترین تیم‌های ملی در گروه ایران است. ازبکستان تیم بسیار خوبی دارد که همیشه در گذشته برای ما بازی کردن مقابل آن‌ها سخت و دشوار بوده است. این قضیه هم در بازی‌های خانگی و هم در بازی‌های بیرون از خانه وجود داشته است. آن‌ها کادر فنی بسیار خوبی هم در اختیار دارند.

وی افزود: من باور دارم بازیکنانم و ما کاملا آماده هستیم زیرا فردا در استادیوم آزادی بازی می‌کنیم؛ جایی که همیشه یار دوازدهم، حامی ما بوده است. هواداران کمک‌ حال فوتبال‌اند. ما برای تحقق رویاهای خودمان تلاش می‌کنیم.

کی‌روش در پاسخ به سوال ایسنا درباره این که تیم ملی تا به حال هیچ گلی در مقدماتی جام جهانی 2018 دریافت نکرده است و تاثیر این موضوع در بازی فردا گفت: همان طور که عرض کردم ما فردا احتیاج زیادی به کمک هواداران و یار دوازدهم در استادیوم آزادی داریم. ازبکستان تیم خوبی است و یکی از کاندیداهای جدی برای رسیدن به دو رتبه نخست گروه است و اگر بخواهیم نتایجی را که در ذهن داریم، بگیریم باید در طول 90 دقیقه با تمرکز بالا بازی کنیم و سعی کنیم فوتبال خوبی ارائه دهیم. ما باید تلاش کنیم که هم در کارهای دفاعی و هم در فاز هجومی تیم برتر میدان باشیم. بهترین بازیکن و بهترین یار ما استادیوم آزادی و هواداران خواهند بود. تمام تیم‌ها احتیاج به هواداران‌شان دارند اما اگر در بازی فردا استادیوم پر از تماشاگر شود کار راحت‌تری خواهیم داشت.

او تصریح کرد: ما اطمینان داریم که می‌توانیم به نتیجه لازم دست پیدا کنیم. همان طور که در گذشته به این مهم دست پیدا کردیم، در بازی فردا هم امیدوار هستیم که با عملکرد خوب نتیجه لازم را به دست بیاوریم. مطمئنا تنها چیزی که می‌توانیم قول بدهیم این است که هیچ کاری را برای حریف آسان نمی‌کنیم. در فوتبال هیچ  چیز ارزان و آسان به دست نمی‌آید. تفکر ما برای بازی فردا این است که فکر می‌کنیم فینال جام جهانی را پیش رو داریم و امتیاز بازی فردا بسیار برایمان سرنوشت‌ساز است، به دلیل اینکه تیم بسیار خوبی چون ازبکستان را پیش رو داریم و اطمینان داریم که فردا نتیجه خوبی را کسب می‌کنیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا بازی فردا را جزو دیدارهای حساس عمر مربی‌گری خود می‌داند یا خیر، گفت: ما از اهمیت بازی فردا اطلاع داریم و همه می‌دانند که بازی فردا چقدر مهم است. ما از ابتدای بازی‌های مقدماتی جام جهانی به اهمیت بازی فردا اطلاع داشتیم. تا جایی که در یاد دارم، ارزش بازی نخست این بازی‌ها و بازی دوم هم 3 امتیاز بود. همین طور تک‌تک بازی‌هایی که انجام دادیم سه امتیاز داشت. در فوتبال هیچ چیزی تغییر نکرده و تک‌تک بازی‌ها حکم مهم‌ترین بازی را برای ما دارند. بنابراین فردا بهترین عملکردمان را به نمایش می‌گذاریم. ما فردا فقط یک بازی پیش رو داریم اما اگر در فوتبال همان یک بازی را انجام بدهید، کار سختی است. اگر بخواهید به دو یا سه بازی فکر کنید کار سختی پیش رو دارید بنابراین فقط به بازی فردا و بازی برابر ازبکستان فکر می‌کنیم.

کارلوس کی‌روش در بخش دیگری از این نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار ازبکستانی درباره دلیل غیبت کاپیتان ایران در نشست خبری با توجه به اینکه در بازی رفت نیز در نشست حاضر نشد، چیست گفت: این بسیار مهم است که ارتباط خوبی بین بازیکنان و اصحاب رسانه وجود داشته باشد اما اگر بخواهم از منافع بازیکنم دفاع کنم باید بگویم او به خاطر مشکل پزشکی که برایش پیش آمد و باید به دندانپزشکی می‌رفت، نتوانست امروز به نشست بیاید. از شما هم به خاطر طرح این سوال تشکر می‌کنم. امروز همان طور که می‌دانید خبرنگاران می‌توانند در 15 دقیقه ابتدایی تمرین تیم ملی ایران حضور پیدا کنند و تنها کاپیتان آماده پاسخگویی به پرسش‌هاست.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در واکنش به حرف یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه تیمش نزدیک صعود به جام جهانی است گفت: من پیش از این نیز در این باره صحبت کرده‌ام و با نظر شما موافق نیستم. ما نزدیک به صعود نیستیم و هنوز با آن فاصله داریم. در فوتبال مسائل، با اتفاقات زندگی روزمره متفاوت است. شاید شما در زندگی شخصی‌تان صبح‌ها نزدیک به بیدار شدن باشید اما در فوتبال نمی‌توان گفت نزدیک به صعود. تنها زمانی که داور سوت پایان را می‌زند، همه چیز مشخص می‌شود. در دیکشنری فوتبال، چیزی به نام نزدیک وجود ندارد. هنوز یادمان است در فینال لیگ قهرمانان اروپا در حالی که همه فکر می‌کردند بایرن قهرمان می‌شود، در 30 ثانیه پایانی، منچستر قهرمان شد. حتی دو فصل قبل در لیگ ایران تیمی شادی قهرمانی کرد اما تیم دیگری جام را بالای سر برد.

او ادامه داد: وقتی شما بازی سختی با تیمی مانند ازبکستان دارید و این تیم از بازیکنان خوبی مثل اودیل، حیدرف و جپاروف بهره‌مند است، پس دوست من! اگر فکر کنیم نزدیک برد و صعود هستیم، سخت در اشتباهیم.

در پایان نشست خبری یکی از خبرنگاران درباره تغییرات تیم ملی ایران نسبت به بازی رفت مقابل ازبکستان سوال پرسید اما کی‌روش واکنش جالبی به این پرسش داشت و بیان کرد: اگر قول می‌دهید که پاسخ من به گوش سرمربی ازبکستان نمی‌رسد، من جواب شما را می‌دهم.

در این لحظه مدیر رسانه‌ای تیم ملی ازبکستان خطاب به کی‌روش گفت: قول می‌دهیم صحبت‌های شما را به سرمربی‌مان انتقال ندهیم.

کی‌روش نیز بیان کرد: حتی ما هم تلاش می‌کنیم که بازیکنان فیکس فردا را حدس بزنیم. هنوز تلاش‌مان ادامه دارد اما باید بگویم وقتی که اردوهای تیم ملی شروع شد، برخی بازیکنان با مشکل و مصدومیت‌های سبکی مواجه بودند اما خوشحالم که در حال حاضر تمام 26 بازیکن، آماده بازی هستند. در ایران مدت طولانی است که با موضوعی روبه‌رو نیستیم و آن حذف چیزی با عنوان بازیکن فیکس و ذخیره است. در حال حاضر تمام بازیکنان در اختیار تیم هستند و وظایف خود را می‌دانند. آن‌ها می‌دانند در لحظه‌ای که باید وارد زمین شوند، چه مسئولیتی به عهده دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

: برای دریافت مشاوره درباره کی‌روش: همیشه بازی با ازبکستان سخت بوده است/ در فوتبال، نزدیک به صعود، معنی ندارد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «کی‌روش: همیشه بازی با ازبکستان سخت بوده است/ در فوتبال، نزدیک به صعود، معنی ندارد» در کادر زیر بنویسید :

2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید