کد مطلب:  23343 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
قطر میانجیگری برای حل بحران با کشورهای عربی را قبول کرد

قطر میانجیگری برای حل بحران با کشورهای عربی را قبول کرد

به گزارش آسمونی:'محمد بن عبدالرحمان آل ثانی' امروز (سه شنبه) افزود:دوحه اقداماتی که باعث افزایش تنش شود انجام...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی:'محمد بن عبدالرحمان آل ثانی' امروز (سه شنبه) افزود:دوحه اقداماتی که باعث افزایش تنش شود انجام نخواهد داد و اختلافات باید از طریق گفت و گو حل شود.
امیرقطر و امیر کویت شب گذشته بایکدیگر در تماس تلفنی گفت و گو کردند و کویت خواستار عدم اتخاذ سیاست های تنش آمیز از سوی دوحه در واکنش به کشورهای عربی شد.
وی همچنین اعلام کرد که امیر قطر پس از گفت گو با شیخ 'صباح الاحمد الصباح' سخنرانی خود را با مردم قطر به تعویق انداخت تا شرایط برای میانجیگری کویت برای حل این بحران منطقه ای فراهم باشد.

قطر میانجیگری برای حل بحران با کشورهای عربی را قبول کرد
قطر میانجیگری برای حل بحران با کشورهای عربی را قبول کرد
دولت کویت که طی سال های اخیر همواره سعی داشته تا موضع اعتدال گرایانه ای نسبت به رویدادهای منطقه ای و بین المللی از خود نشان دهد، تلاش خود را برای میانجیگری میان عربستان و قطر جهت حل بحران کنونی منطقه را آغاز کرده است.
شیخ 'صباح الاحمد الصباح' امیر کویت در راستای وساطت و ساماندهی به بحران جاری میان سه کشور شورای همکاری و دوحه و همچنین حل و فصل اختلافات امروز به عربستان و سپس به قطر سفر خواهد کرد.
عربستان روز دوشنبه به همراه، امارات، بحرین، مصر، دولت شرق لیبی، جزایر مالدیو و رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن با ادعای حمایت قطر از تروریسم و افراط گرایی و دخالت در امور داخلی دیگر کشورها ، روابط سیاسی و دیپلماتیک خود با دوحه را قطع و به دنبال آن گذرگاه های زمینی و هوایی و دریایی خود را بر روی این کشور بستند.
قطع پروازهای بین این کشورها از دیگر اقدامات آنان علیه قطر است و دوحه نیز متقابلا پروازهای خود را به این کشورهای قطع کرده است.

منبع: ایرنا

: برای دریافت مشاوره درباره قطر میانجیگری برای حل بحران با کشورهای عربی را قبول کرد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «قطر میانجیگری برای حل بحران با کشورهای عربی را قبول کرد» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید