کد مطلب:  19606 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
سیاست بازی ها و حرف های عوام فریب را کنار بگذارید/ اقدامات وزارت ارتباطات قابل قبول نیست

سیاست بازی ها و حرف های عوام فریب را کنار بگذارید/ اقدامات وزارت ارتباطات قابل قبول نیست

به گزارش آسمونی: دادستان کل کشور گفت: سیاست بازی ها و حرف های عوام فریب را کنار بگذارید مرگ بر این آزادی که...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

put-demagogic-politics-and-rhetoric-aside
put-demagogic-politics-and-rhetoric-aside

به گزارش آسمونی:

دادستان کل کشور گفت: سیاست بازی ها و حرف های عوام فریب را کنار بگذارید مرگ بر این آزادی که همه چیز را به نابودی می‌کشاند این آزادی نیست بلکه کمال اسارت است.
حجت السلام و المسلمین محمد جواد منتظری دادستان کل کشور امروز (سه‌شنبه) در مراسم افتتاح دومین نشست پی‌جویی موثر و کارآمد جرایم سایبری،بر استقلال فضای مجازی تأکید کرد و گفت: حفظ استقلال از اهمیت بسزایی برخوردار است. 
 
دادستان کل کشور اظهار داشت: در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه گاهی به دوستان می گوییم و رسما عرض می‌کنم که از دست‌اندرکاران گله‌مندم و آنها اهتمام لازم را ندارند. البته پلیس فتا از جمله کسانی است که عضو مقید این گروه است اما ای کاش همه دستگاه‌ها در این زمینه جدی‌تر عمل کنند و حضور مرتب داشته باشند این درحالی است که گاها خود اعضا نمی‌آیند و معاونانشان را می‌فرستند. 
 
حجت السلام و المسلمین منتظری افزود: وزارت ارشاد متاسفانه از دستگاه‌هایی است که نمره خوبی به آن نمی‌دهم و این را آمار نشان می‌دهد بنده آمار هفتگی را مشاهده می‌کنم و برخی در عملکرد صفر هستند. باید احساس مسئولیت بکنیم. 
 
وی تصریح کرد: چند روز پیش وزیر کشور نیز گفت که ولنگاری در فضای مجازی افزایش یافته بنابراین دستگاه های اجرایی نباید کوتاهی کنند و برای شبکه هایی که ضد اخلاق و دین کار می‌کنند باید ورود جدی تری داشته باشند. 
 
حجت السلام و المسلمین منتظری ادامه داد: دستگاه‌ها در این عرصه کوتاهی می‌کنند، کوتاهی‌های شماست که فضای آلوده و شبکه های ضد دین در این کشور کار و تلاش می‌کنند. اگر کوتاهی من و شما موجب فساد اخلاقی و آسیب به جامعه شود آیا می‌توانید پاسخ خدا را بدهید. سیاست بازی ها و حرف های عوام فریب را کنار بگذارید مرگ بر این آزادی که همه چیز را به نابودی می‌کشاند این آزادی نیست بلکه کمال اسارت است.
 
وی افزود: اگر قصور و تقصیری در این کار باشد مسلما در پیشگاه خدا و جامعه و جوانانی که آسیب می‌بینند مسئولیم و باید پاسخگو باشیم. 
 
دادستان کل کشور گفت: وزارت ارتباطات و وزارت ارشاد و پلیس فتا و دولت در این فضای آلوده نجات غریق هستند و نباید کوتاهی کنند. امروز ما اهتمام لازم را در بخش‌های مختلف نمی‌بینیم.
 
وی افزود: اقداماتی در این زمینه انجام داده ایم از جمله تاسیس و اختصاص شعب ویژه جرایم رایانه ای در تمام شهرها و ایجاد معاونت ویژه در امور فضای مجازی در مراکز استان ها پیشگیری از وقوع ارتقا فضای سابیری پالایش هوشمندانه فضای مجازی بنده به عنوان دادستان کل از شما میخواهم با پلیس فتا همکاری و جلسات مستمر داشته باشید. 
 
حجت السلام و المسلمین منتظری گفت: ما انگیزه و مسئولیت کار در دادستانی را داریم و امیدواریم ارتباط‌مان را با دادستانی تقویت کنیم تا این نابسامانی های موجود برطرف شود.
 
وی افزود: پیشنهاد بنده این است که شورای عالی فضای مجازی فعال تر عمل کند و به صورت جدی ورود کند تا خروجی جلسات قابل قبول باشد.
 
همچنین بانک مرکزی نظارت خود را بر فرایندها بیشتر کند و از طرفی پلیس فتا نیز برنامه های بیشتری داشته باشد و واقعیت های جامعه را برای مردم بازگو کنند.
 
دادستان کل کشور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این دومین همایش با حضور دادستان های سراسر کشور در برخورد با جرایم رایانه ای بود که با حضور پلیس فتا برگزارشد، گفت: برخورد با جرایم رایانه ای و وظایف پلیس فتا و دادستان ها باید با هماهنگی های لازم بین این دو بخش اتفاق بیفتد.
 
وی گفت: سردار اشتری مطالبی که لازم بود را مطرح کردیم و مطالبی را به همکاران در سراسر کشور مطرح کردیم با توجه به اهمیت فضای مجازی باید این مهم ساماندهی شود از دستگاه های ذی‌ربط به جد خواستیم که ما را کمک کنند و وظایفشان را انجام دهند تا از این فضا به نحو احسن استفاده شود و فعالیت ها در آن سازمان یافته باشد .
 
دادستان کل کشور گفت: بانک مرکزی وظیفه دارد نظارت های خود را افزایش دهد تا جلوی سوء استفاده را بگیرد ما هم در دادستانی با همکاری پلیس فتا همکاری های لازم را انجام می دهیم تا جلوی سوء استفاده های احتمالی را بگیریم.
 
وی درباره استفاده از فیلتر شکن ها گفت: وزارت ارتباطات کارهای خوبی انجام داده است اما از نظر من فعالیت های این وزارتخانه قابل قبول نیست الان در مرحله ای هستیم که برخی از وزرا به دلیل فعالیت هایی که در فضای مجازی انجام می‌شود صدایشان در آمده و خواستار رسیدگی بیشتر هستند. 
 
وی درباره مدلینگ‌ها نیز گفت ما تابع قانون هستیم در کارشناسی ها هر چه برای مجرمان رایانه ای انجام می شود هماهنگی را انجام می دهیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره سیاست بازی ها و حرف های عوام فریب را کنار بگذارید/ اقدامات وزارت ارتباطات قابل قبول نیست فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «سیاست بازی ها و حرف های عوام فریب را کنار بگذارید/ اقدامات وزارت ارتباطات قابل قبول نیست» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید