کد مطلب:  43890 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
محله پونک

محله پونک

محله پونک - مطلب زیر جهت آشنایی هر چه بیشتر شما با محله پونک ، واقع در منطقه 5 تهران می باشد و امیدواریم اطلاعات کاربردی و مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار د
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نمای کلی محله پونک
نمای کلی محله پونک

پونک - نمای کلی نام محله : پونک موقعیت جغرافیایی : غرب تهران منطقه شهرداری : منطقه 5 شهرداری تهران ، ناحیه 3 بافت : اکثرا نوساز محدودیت ترافیکی : ندارد محله های همسایه : جنت آباد ، حصارک ، باغ فیض ، سعادت آباد ایستگاه های مترو : ندارد ایستگاه های بی ار تی : ایستگاه های پونک جنوبی و شمالی ( خط 10 ) قیمت هر متر مربع : 20 الی 35 میلیون ( در سال 98 )

اطلاعات عمومی محله پونک 

بافت محله پونک
بافت محله پونک

پونک - محله پونک بافت محله : بافت محله پونک اکثرا نوساز و ساختمان های مقاوم در برابر زلزله میباشد ، کوچه ها و خیابان های عریض این منطقه یکی دیگر از ویژگی های این محله میباشد . محله ای نسبتا ارام و دسترسی خوب به نقاط تهران دارد. تراکم جمعیتی : در حدود 80 هزار نفر در این محله ساکن اند ( 27 هزار خانوار ). قیمت ملک : قیمت ملک در محله پونک از 20 میلیون تومان شروع شده و به 35 میلیون تومان خاتمه میابد ( در سال 98 ).

اطلاعات جغرافیایی محله پونک

اتوبان اشرفی اصفهانی در پونک
اتوبان اشرفی اصفهانی در پونک

پونک - اتوبان اشرفی اصفهانی همسایه های پونک : این محله از شمال به محله حصارک و  اتوبان آبشناسان راه دارد ، از غرب به محله جنت آباد و اتوبان اشرفی اصفهانی متصل است ، از جنوب به محله فردوس و اتوبان همت میرسد و در شرق این محل نیز سعادت آباد قرار دارد.

خیابان مخبری
خیابان مخبری

پونک - خیابان مخبری میادین و خیابان های اصلی : از اتوبان ها و خیابان های مهم این محله میتوان به اتوبان اشرفی اصفهانی ، همت و آبشناسان و از خیابان های مهم به بلوار همیلا ، چهار باغ ، خیابان مخبری ، بلوار عدل و بلوار کمالی اشاره کرد . میدان های پارک و استاد نظر از میادین این محله به شمار میروند.

اماکن مهم محله پونک

بوستان نهج البلاغه
بوستان نهج البلاغه

پونک - بوستان نهج البلاغه بوستان ها و فضای سبز : مهم ترین بوستان این محله بوستان نهج البلاغه میباشد ، از دیگر بوستان های این محله میتوان به بوستان جهاد ، همیلا و باغ همیلا اشاره کرد.

ایستگاه اتوبوس پونک
ایستگاه اتوبوس پونک

ایستگاه اتوبوس پونک حمل و نقل عمومی : این محله فاقد ایستگاه مترو میباشد ولی خط 10 اتوبوس های بی ار تی دارای دو ایستگاه پونک شمالی و جنوبی در این محله میباشند. پمپ بنزین ها : تنها پمپ بنزین نزدیک به این محله پمپ بنزین سردار جنگل واقع در انتهای خیابان ایران زمین جنوبی میباشد.

مرکز تجاری بوستان
مرکز تجاری بوستان

پونک - مرکز تجاری بوستان مراکز خرید و تجاری : دو مرکز خرید بزرگ بوستان و تیراژه در این محله واقع شده اند و دیگر مراکز خرید این محله مرکز خرید المپیا و مجتمع تجاری الغدیر  میباشند.

فروشگاه افق کوروش
فروشگاه افق کوروش

پونک - فروشگاه افق کوروش فروشگاه های زنجیره ای : یک فروشگاه شهروند در مرکز خرید بوستان قرار دارد و فروشگاه افق کوروشی نیز در خیابان مخبری قرار دارد و یک فروشگاه جانبو در خیابان نیک زارع قرار دارد. میادین میوه و تره بار  : تنها بازار میوه و تره بار نزدیک به این محله بازار میوه و تره بار شهرک غرب واقع در خیابان ایوانک غربی میباشد.  سینما : متاسفانه سینمایی در این محله یا نزدیک این محله وجود ندارد. اماکن اداری : دفتر اسناد رسمی شماره 645 و یک دفتر پیشخوان دولت در بلوار همیلا واقع هستند که از مهم ترین اماکن اداری این محله به شمار میروند. مراکز درمانی : درمانگاه شبانه روزی پیامبران واقع در اتوبان اشرفی اصفهانی از مرکز درمانی این محله به شمار می رود.

مسجد امام علی
مسجد امام علی

پونک - مسجد امام علی مساجد : تنها مسجد موجود در این محله مسجد امام علی (ص) می باشد واقع در بلوار میرزابابایی.

پیدایش و نام گذاری 

ده پونک از محله های قدیم تهران به شمار می رود که در قدیم محل باغ های بسیار از جمله باغ های توت بوده است ، برخی بر این گمانند که اسم این محل به دلیل وجود گیاه پونه در این محل در زمان های قدیم ، پونک است . اکثر  ساکنان این محله در گذشته مهاجرانی از خراسان بودند که برای نگه داری از باغات و کشاورزی در این محله ساکن شده بودند.

 
: برای دریافت مشاوره درباره محله پونک فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «محله پونک» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید