کد مطلب:  42359 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ پاری سن ژرمن و نماد معماری فرانسه

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ پاری سن ژرمن و نماد معماری فرانسه

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی پاری سن ژرمن ، پرچم شهر پاریس و نماد معماری...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی

پاری سن ژرمن ، پرچم شهر پاریس و نماد معماری فرانسه

برای تهیه لوگوی یک باشگاه لزومی ندارد که دست به دامن فرمولهای پیچیده شد و می توان با اندکی مطالعه تاریخ و مرور نمادهای شهرها و مناطقع جغرافیایی ، بهترین لباس ها و آرمها را برای تیمهای فوتبال طراحی کرد . از جمله تیمهایی که به آسانی صاحب پیراهن و نماد شد ، باشگاه پارس سن ژرمن فرانسه بود . این باشگاه برخلاف شهرت و افتخارات خودش در سطح فرانسه ، باشگاهی کم سابقه و جوان به شمار می آید و در روز 12 آگوست 1970 به صورت رسمی آغاز به کار کرد . پاری سن ژرمن در بدو تأسیس از رنگهای قرمز و آبی در پیراهن خود ، استفاده کرد تا با لقب et bleu ( قرمز و آبی ها ) در فوتبال شناخته شود . آسمونی ، انتخاب این دو رنگ ، کار دشواری نبود زیرا پرچم شهر پاریس از دو مستطیل قرمز و آبی تشکیل شده بود ؛ درست مثل پرچم کشور فرانسه با این تفاوت که قسمت سفید پرچم از پرچم پاریس حذف شده بود .

psg-logo-during-time
psg-logo-during-time

ضمن این که نماد ارتش پاریس هم شامل یک کشتی قدیمی بود و پاریسی ها از همین کشتی در نخستین لوگوی خود استفاده کردند . به این شکل که یک توپ فوتبال آبی رنگ ، روی پیراهن خود قرار دادند که یک کشتی قرمز رنگ روی توپ دیده می شد . این علامت در دو سال ابتدایی تأسیس باشگاه استفاده شد تا این که یک نماد آشنا جانشین آن شد . این نماد جدید ، سمبل معماری نوین شهر پاریس بود که در سال 1888 توسط مهندس گوستاو ایفل ساخته شده بود ؛ برج ایفل . در نماد پاری سن ژرمن از 1972 تا 1982 برج ایفل به رنگ قرمز دیده می شد و این برج ، داخل یک دایره آبی قرار گرفته بود . آسمونی ، هرچند با گذشت زمان ، تغییراتی در لوگوی باشگاه ایجاد شد ، اما در عمل ، نماد باشگاه تغییرات زیادی نکرد . مثلاً بین سالهای 1982 تا 1990 نماد باشگاه بالای تصویر یک استادیوم قرار گرفت که نماد استادیوم پارک دو پرنس پاریس بود .

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ پاری سن ژرمن و نماد معماری فرانسه
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ پاری سن ژرمن و نماد معماری فرانسه

کمی بعد و در یک مقطع چهار سال تا 1996 هم فقط سه حرف P، S و G که حروف ابتدایی نام باشگاه ( Paris Saint Germain )  بود ، روی این نماد استفاده شد اما همین سه حرف هم داخل کادرهای قرمز و آبی قرار گرفت که همان رنگهای همیشگی باشگاه بود . پس از آن ، برج ایفل قرمز و دایره آبی به نماد باشگاه بازگشت و عدد 1970 هم به نشانه سال تاسیس باشگاه به داخل لوگو اضافه شد . هرچند که اندکی بعد و در سال 2013 ، این عدد از داخل نماد برداشته شد اما در عوض عبارت « پاریس » بزرگ تر از همیشه شد تا در کنار عبارات « سن ژرمن » و برج ایفل ، به خوبی نماد شهر پاریس و تیمی باشد که اکنون مشهورترین و پرافتخارترین تیم فرانسوی محسوب می شود .   اختصاصی آسمونی 

: برای دریافت مشاوره درباره آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ پاری سن ژرمن و نماد معماری فرانسه فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ پاری سن ژرمن و نماد معماری فرانسه» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید