کد مطلب:  35619 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
«شبه سوئیفت» برای حفظ برجام

«شبه سوئیفت» برای حفظ برجام

به گزارش آسمونی:یک منبع اروپایی از بررسی احتمالی ایجاد شبکه‌ای مشابه سوئیفت برای تعاملات تجاری با ایران در...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
به گزارش آسمونی:یک منبع اروپایی از بررسی احتمالی ایجاد شبکه‌ای مشابه سوئیفت برای تعاملات تجاری با ایران در راستای حفظ برجام خبر داد.

یک منبع مطلع اروپایی شامگاه چهارشنبه گفت که اتحادیه اروپا دیدگاه «هایکو ماس»، وزیر امور خارجه آلمان مبنی بر ایجاد یک نظام پرداخت مالی اروپایی مشابه با «سوئیفت» برای کمک به حفظ توافق‌ هسته‌ای ایران پس از خروج آمریکا را در نظر می‌گیرد.

«شبه سوئیفت» برای حفظ برجام
«شبه سوئیفت» برای حفظ برجام


به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» این مقام اروپایی درباره واکنش اعضای اتحادیه اروپا به ایجاد بستری مشابه با سوئیفت برای حفظ برجام گفت: «به عنوان بخشی از اقدام‌ها به منظور حفظ توافق هسته‌ای ایران، هدفی مبنی بر حفظ ساز و کارهای انجام عملیات مالی وجود دارد که اجازه می‌دهد ایران همچنان از این توافق بهره مند شود، این بخش مهمی از کار و بیان ایده‌های گوناگون (در مورد این موضوع ) است که بیان می‌شود و در حال حاضر می‌توان گفت که نقش مهمی را در تلاش برای ضمانت دادن به حفظ توافق هسته‌ای ایران دارد.»

این منبع مطلع البته از اظهارنظر درباره این‌که آیا این پیشنهاد در سطح اتحادیه اروپا در نظر گرفته میشود یا خیر، خودداری کرد.

«هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان روز سه شنبه به ایده ایجاد نظام‌های پرداخت مالی مستقل اروپا از آمریکا برای حمایت از توافق هسته‌ای با ایران اشاره کرد.

وزیر خارجه آلمان در مقاله‌ای نوشته بود، اروپا برای حفاظت از برجام به ایجاد نظام‌های پرداخت مالی مستقل نیاز دارد و زنده بودن توافق هسته‌ای بهتر از بحرانی است که شاید خاورمیانه را تهدید کند.

با این حال آنگلا مرکل روز چهارشنبه در همین زمینه گفته بود، «درباره موضوع نظام‌های پرداخت مالی مستقل، ما در تعامل با ایران مشکل‌هایی داریم. بی‌شک، می دانیم که در مورد تامین مالی تروریست‌ها، سوئیفت بسیار مهم است.»

منبع: انصاف نیوز
: برای دریافت مشاوره درباره «شبه سوئیفت» برای حفظ برجام فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره ««شبه سوئیفت» برای حفظ برجام» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید