مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  40784 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
"استانی شدن انتخابات باعث افزایش شکاف‌های قومی و مذهبی می‌شود"

"استانی شدن انتخابات باعث افزایش شکاف‌های قومی و مذهبی می‌شود"

به گزارش آسمونی:نماینده مردم مهاباد در مجلس گفت: با استانی شدن انتخابات مجلس آسیب‌های امنیتی ناشی از...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
"استانی شدن انتخابات باعث افزایش شکاف‌های قومی و مذهبی می‌شود"

به گزارش آسمونی:نماینده مردم مهاباد در مجلس گفت: با استانی شدن انتخابات مجلس آسیب‌های امنیتی ناشی از دسته‌بندی‌های قومی، قبیله‌ای و مذهبی در سطوح استانی به شدت افزایش می‌یابد.

جلال محمودزاده، نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، ضمن مخالفت با طرح استانی شدن انتخابات پارلمان، اظهار داشت: با استانی شدن انتخابات مجلس آسیب‌های امنیتی ناشی از دسته‌بندی‌های قومی، قبیله‌ای و مذهبی در سطوح استانی به شدت افزایش می‌یابد و امکان انتخاب کاندیداهای اصلح تحت تأثیر مسائل جانبی کم‌رنگ می‌شود.

وی با بیان اینکه با استانی شدن انتخابات هزینه‌های تبلیغات انتخابات افزایش می‌یابد، ادامه داد: به همین دلیل کاندیدا‌ها به سراغ کانون‌های ثروت و قدرت باید بروند که همین امر باعث می‌شود پس از نماینده شدن وامدار این گروه‌ها باشند و زیر چتر آنها بروند.

نماینده مردم مهاباد در مجلس با تاکید بر اینکه با استانی شدن انتخابات پارلمان، شرایط برای اشخاصی که پشتوانه مالی دارند، فراهم می‌شود، اضافه کرد: تبلیغات در سطح استان به منابع مالی زیادی نیاز دارد که این میزان در مقایسه با حوزه‌های انتخابیه کوچک کمتر است.

محمودزاده تاکید کرد: با اجرایی شدن این روش روستا‌ها و شهرستان‌های محروم، محروم‌تر می‌شوند، زیرا نمایندگان استانی فکر می‌کنند و سراغ شهرهای بزرگ و برخوردار می‌روند. در نتیجه روستا‌ها و شهرهای کوچک از توسعه عقب می‌مانند.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس داشت: با اجرای این شیوه فقط افراد شناخته شده در سطح استان به مجلس راه می‌یابند در نتیجه نخبگان نوظهور در عرصه انتخابات منزوی و به حاشیه رانده می‌شوند و به عبارتی جلوی ورود نیروی جدید، با‌انگیزه، کارآمد و نخبه به پارلمان گرفته می‌شود.

منبع: تسنیم

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره "استانی شدن انتخابات باعث افزایش شکاف‌های قومی و مذهبی می‌شود" فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «"استانی شدن انتخابات باعث افزایش شکاف‌های قومی و مذهبی می‌شود"» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید