کد مطلب:  20099 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ارائه تسهیلات کم‌بهره نوسازی به تاکسی‌های فرسوده کلانشهرها/تخصیص 629 میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارات زلزله استان کرمان

ارائه تسهیلات کم‌بهره نوسازی به تاکسی‌های فرسوده کلانشهرها/تخصیص 629 میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارات زلزله استان کرمان

به گزارش آسمونی: رییس جمهوری در جلسه هیأت دولت با ارائه تسهیلات کم‌بهره برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده در...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

provide-low-interest-loans-to-repair-worn-metropolitan-taxis
provide-low-interest-loans-to-repair-worn-metropolitan-taxis

به گزارش آسمونی:

رییس جمهوری در جلسه هیأت دولت با ارائه تسهیلات کم‌بهره برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده در کلانشهرها موافقت کرد.

هیأت دولت در جلسه عصر یکشنبه خود به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری ، ضمن اصلاح آیین‌نامه اجرایی یکی از مواد قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار ، با ارائه تسهیلات کم‌بهره برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده در کلانشهرها موافقت کرد.

هیأت وزیران ضمن موافقت با اختصاص مبلغ 629 میلیارد و 50 میلیون ریال اعتبار برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش‌های خسارت‌دیده ناشی از زلزله در شهرستان زرند و کوهبنان استان کرمان، مبلغ 950 میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت نیز به منظور پرداخت به آسیب‌دیدگان ناشی از زلزله این شهرستان‌ها با کارمزد چهار درصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری با ضمانت زنجیره‌ای به منظور بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی اختصاص داد.

انتشار 145 هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی برای تسویه مطالبات پیمانکاران از دولت

هیات وزیران به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه داد نسبت به انتشار حداکثر 145 هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی برای پرداخت مطالبات پیمانکاران از دولت اقدام نماید.

این میزان اسناد یاد شده شامل 85 هزار میلیارد ریال اسناد خزانه با سررسید حداکثر یک سال و 60 هزار میلیارد ریال اسناد خزانه با حفظ قدرت خرید و با سررسید دو سال مطابق تخصیص اعلام شده توسط سازمان برنامه و بودجه کشور خواهد بود.

ارایه تسهیلات کم بهره نوسازی به تاکسی های فرسوده کلانشهرها توسط سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی

هیات وزیران با اصلاح آیین‌نامه اجرایی قانون الحاق یک تبصره به ماده واحده لایحه قانونی راجع به تمرکز امور مربوط به تاکسیرانی شهر تهران موافقت کرد.

به موجب اصلاح این آیین‌نامه، سازمان برنامه و بودجه کشور موظف شد در قالب بودجه سالیانه با هماهنگی وزارت کشور نسبت به تأمین یارانه سود تسهیلات اعطایی برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده کلانشهرها اقدام نمایند.

همچنین شهرداری‌های کلانشهرها موظفند امتیاز بهره‌برداری تاکسی‌هایی را که به سن فرسودگی رسیده و دارندگان آنها نسبت به نوسازی خودروهای مذکور تا پایان همان سال اقدام ننموده‌اند، لغو نماید.

آیین‌نامه اجرایی قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار اصلاح شد

با تصویب هیات وزیران، آیین‌نامه اجرایی یکی از مواد قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار اصلاح شد.

به موجب این اصلاحیه، نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مجازند با درخواست رسمی شرکتهای ثبت شده داخلی، نسبت به صدور روادید تجاری یک ساله چندبار ورود برای تجار، فعالان اقتصادی و کارشناسان فنی مهندسی و اقتصادی خارجی اقدام نمایند.

نمایندگی‌های یاد شده همچنین اجازه دارند با درخواست رسمی مراکز مربوطه دولت متوقف فیه و دارا بودن گواهینامه خودروهای سنگین با در نظر گرفتن اصل عمل متقابل، روادید چندبار ورود با یک سال اعتبار برای رانندگان خارجی صادر کنند.

همچنین به منظور آشنایی با جاذبه های گردشگری کشور برای مدیر و یک نفر از راهنمایان دفاتر خدمات مسافرتی خارجی، حداکثر روادید یک ساله چندبار ورود صادر خواهد شد.

صدور مجوز امضای موقت موافقتنامه بین‌المللی روغن زیتون و کنسرو زیتون

با تصویب دولت، وزارت جهاد کشاورزی مجاز شد نسبت به امضای موقت موافقتنامه بین المللی روغن زیتون و کنسرو زیتون مورخ 2015 (1394) اقدام کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره ارائه تسهیلات کم‌بهره نوسازی به تاکسی‌های فرسوده کلانشهرها/تخصیص 629 میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارات زلزله استان کرمان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ارائه تسهیلات کم‌بهره نوسازی به تاکسی‌های فرسوده کلانشهرها/تخصیص 629 میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارات زلزله استان کرمان» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید