پروتکل های ویژه مراسمات عزاداری در ایام محرم | آسمونی
کد مطلب: 55316 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پروتکل های ویژه مراسمات عزاداری در ایام محرم

پروتکل های ویژه مراسمات عزاداری در ایام محرم

بر اساس پروتکل های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، مراسمات عزاداری در محیط های باز انجام شوند و نذورات مردم به توزیع ماسک بین عزاداران تبدیل شود.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

 

به گزارش آسمونی : در آخرین جلسه وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا دستورالعمل ‌هایی مبنی بر چگونگی برگزاری مراسمات عزاداری در ایام محرم اعلام شد. دکتر رئیسی با بیان اینکه در ایام محرم شهر سفید و قرمز نداریم اظهار کرد که این دستورالعمل ها برای تمام شهر ها یکسان است و باید در سراسر کشور به اجرا در بیاید. رئیسی به این نکته نیز اشاره کرد که مراسمات عزاداری در محیط های باز انجام شوند و نذورات مردم به توزیع ماسک بین عزاداران تبدیل شود. پروتکل های برگزاری مراسمات عزاداری محرم به شرح زیر است:

 

 1. اولویت با محیط های باز باشد. دسته‌های عزاداری در محیط ‌های باز با حفظ فاصله فیزیکی بین هر فرد به اندازه چهار متر مربع (از هر طرف 1.5 متر)

2. عزاداران حسینی در تمام مراسمات ضروری ملزم به استفاده از ماسک هستند

3. افراد مسن و بیمار باید در منزل عزاداری کنند و به هیچ وجه در مجالس عمومی شرکت نکنند.

4. برگزاری مراسمات در فضای باز اولویت اصلی مجالس باشد، و در صورت اضطرار در محیط‌های بسته می‌بایست یک چهارم ظرفیت مکان و با حفظ فاصله فیزیکی برگزار شود. (هر چقدر ارتفاع سقف محیط‌های بسته بلند تر باشد مثل 6 یا 8 متر، به فضای باز نزدیک تر می‌باشد. مسئله اصلی تهویه هوا است.)

5. حرکت هیئت‌ ها از یک هیئت به یک هیئت دیگر و تجمع آن ها یکی از عواملی است که به شدت در انتقال کرونا موثر است و نباید صورت بگیرد.

6. جهت زنجیر زنی در دسته‌های عزاداری، حتما از زنجیر‌های شخصی استفاده شود و یا زنجیرها به اشخاص تا پایان دهه عزاداری واگذار شود تا زنجیرها بین افراد دست به دست نشود.

7. استفاده از طبل و سنج و دمام و دیگر ادوات به دلیل تحرک بالای افراد و تجمع افراد یکی از عوامل انتقال کرونا است و نباید صورت بگیرد.

8. تمهیداتی انجام پذیرد که در هنگام ورود و خروج عزاداران از مجالس تجمع مردم نباشد. مردم به نوبت و با فاصله وارد یا خارج شوند.

9. حتی الامکان نذورات حسینی به سمت کمک‌های مومنانه و توزیع مواد غذایی درب منازل برود، اگر در جایی نذر غیر قابل تغییر بود، با نظارت کارشناس‌های بهداشتی پخت و توزیع صورت بگیرد و بصورت بیرون بر در ظرف‌های یکبار مصرف به نحوی توزیع شود که تجمع مردم را به دنبال نداشته باشد.

10. مهم‌ترین مسئله که در مورد عزاداری‌ها هنوز به اتفاق نرسیده ایم، برگزاری مراسمات در محیط بسته به مدت بیش از یک ساعت می‌باشد.

 

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره پروتکل های ویژه مراسمات عزاداری در ایام محرم فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم. اگه به دنیای هنر و ادبیات و آموزش زبان علاقه دارید، با من همراه باشید. تو آسمونی قراره چیزای زیادی یاد بگیریم.

ثبت نظر درباره «پروتکل های ویژه مراسمات عزاداری در ایام محرم»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 5 = ?