کد مطلب: 10889 درج نظر
محافظت و تثبیت مو رنگ شده
زمان مطالعه: 3 دقیقه
در این بخش آسمونی به نکاتی جهت مراقبت و تثبیت موهای رنگ شده اشاره میکنیم .اگر شما جزو آن دسته از کسانی هستید...

hair

در این بخش آسمونی به نکاتی جهت مراقبت و تثبیت موهای رنگ شده اشاره میکنیم .

اگر شما جزو آن دسته از کسانی هستید که هر ماه به دلیل رشد ریشه موهایتان از رنگ مو استفاده می کنید،باید به این نکته توجه داشته باشید که استفاده دائم از رنگ مو بدون توجه به ساختار مو و اصول نگهداری مو نتایج غیر قابل جبرانی خواهد داشت که اثرات آن می تواند تا چندین ماه شما را درگیر درمان آن کند.

رنگ کردن مو

در هنگام رنگ آمیزی مو ، لایه بیرونی مو با همان کوتیکول در اثر ترکیبات شیمیایی موجود در مخلوط رنگ و اکسیدان و اثر مستقیم آمونیاک آن باز شده تا رنگدانه ها بتوانند در عمق مو یا همان کورتکس نفوذ کنند و تکرار این عمل در طی ماه یا حتی گاهی اوقات در فواصل کوتاه تر باعث از بین رفتن تعادل آب و چربی لایه های درونی و بیرونی مو و آسیب های کورتکس مو می شوند که نتیجه آن گره خوردگی،وز شدن،خشکی بیش از حد و عدم حالت پذیری مو می شود.

protects-hair-color(1)

اگر شماهمیشه از یک رنگ مشخص برای مثال N6 استفاده می کنید،لازم نیست اکسیدان 6%یا 9% تهیه کنید زیرا برای عمل فوق که اصطلاحا Sone & tone نامیده می شود،اکسیدان3%که یک اکسیدان تخصصی می باشد کافی است.اکسیدان 3%آرتگو بسیار مناسب است و به دلیل دارا بودن عناصر ترمیمی،نرمی و رطوبت مو را حفظ کرده و به دلیل دارا بودن عناصر تثبیت کننده درصد پراکسید هیدروژن را در محصول نگه می دارد و مانع تبخیر و تغییر آن می شود.

در فاصله بین دو رنگ آمیزی از اسپری کراتینه و آب رسان که نیازی به آب کشی ندارد استفاده کنید و بعد از حمام روی موهای نم اسپری کرده و کمی ماساژ دهید.این محصول گره های مو را باز کرده و مو را نرم و لطیف می کند و به دلیل کراتین و سرامید موجود در آن،کورتکس مو یا همان لایه بیرونی را به طور کامل ترمیم و بازسازی می نماید.

موی رنگ شده

عدم استفاده از اتو و سشوار برای مدت طولانی با دمای حرارت زیاد.استفاده مکرر از اینگونه وسایل نیز باعث تبخیر مایع کورتکس و پیدایش موخوره میشود و باید توجه داشت که موخوره باکوتاهی مو درمان نشده و بعد از قطع کردن موهای موخوره دار دوباره پدیدار می شوند ،زیرا کوتاهی یک درمان موقت است و تا هنگامی که عمق مو و لایه خارجی آن به وسیله ماسک های مغذی و احیا کننده ترمیم نشده باشد،این عمل هیچ فایده ای نخواهد داشت .

protects-hair-color

موهاي خيلي از خانم‌هايي كه موهاي خود را رنگ يا مش و هايلايت مي‌كنند، خشك، شكننده و آسيب‌پذير مي‌شود و شايد برايشان اين سوال مطرح باشد كه از ميان شامپوها و نرم‌كننده‌هاي موجود در بازار، كدام‌يك مناسب‌تر است. برخي هم مرددند كه آيا واقعا شامپوها و نرم‌كننده‌هاي مخصوص موهاي رنگ‌شده تفاوتي با شامپوها و نرم‌كننده‌هاي ديگر دارند؟

به‌طوركلي، مواداوليه شامپوها و صابون‌ها تقريبا يكي است ولي به برخي از انواع آنها موادي اضافه مي‌شود كه خواص ثانويه به آنها مي‌دهد. در مورد شامپوهاي مخصوص موهاي رنگ‌شده هم همين‌طور است. واقعيت اين است شامپوها و نرم‌كننده‌هاي مخصوص موهاي رنگ‌شده مزايايي نسبت به انواع ديگر دارند.

اين شامپوها بسيار ملايم‌اند و چربي‌زدايي كمتري دارند تا موهايي كه در اثر مواد شيميايي خشك شده‌اند، خشك‌تر نشوند.علاوه بر اين، حاوي نرم‌كننده‌ هم هستند ولي معمولا بهتر است بعد از شامپو‌كردن موها، از نرم‌كننده‌هاي مخصوص موهاي رنگ شده هم استفاده كرد.

شامپوها و نرم‌كننده‌ها مثل شامپوهاي انار، اين خاصيت را دارند كه رنگ مو را تثبيت كنند و چون مواد پاك‌كننده‌شان كمتر از ديگر شامپوهاست، باعث مي‌شوند رنگ مو ديرتر جلاي خود را از دست بدهد يا از روي موها پاك شود. از طرفي الكتريسته‌اي كه بين موهاي خشك وجود دارد را از بين مي‌برند تا موها حالت وز پيدا نكنند.

اين شامپوها و نرم‌كننده‌ها معمولا حاوي موادي هستند كه تا حدي مي‌توانند از رنگ مو و خود موها در برابر اشعه UV آفتاب محافظت كنند. البته از آنجا كه ساقه مو بافتي مرده است، تاثير اين شامپوها فقط در ظاهر مو و تا زماني است كه از آنها استفاده مي‌شود و اثر درماني ندارند.

 

برای آشنایی با تقویت کردن معجزه آسای ریزش مو به روش خانگی ،  بر روی لینک ریر کلیک کنید :

تقویت کردن معجزه آسای ریزش مو به روش خانگی

ثبت نظر درباره «محافظت و تثبیت مو رنگ شده»

برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید


ورود به سایت