کد مطلب:  43906 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ممنوعیت ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه

ممنوعیت ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه

معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری اعلام کرد: براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه بدون اجازه مشترک ممنوع است و با شرکتهای متخلف در این حوزه برخورد می‌شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

ممنوعیت ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه
ممنوعیت ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه

به گزارش آسمونی:به نقل از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی،معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری اعلام کرد: براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه بدون اجازه مشترک ممنوع است و با شرکت‌های متخلف در این حوزه برخورد می‌شود.

مجید حقی افزود: براساس بررسی‌های رگولاتوری، برخی از شرکتهای فعال در حوزه ارسال پیامک انبوه اذعان کرده‌اند امکان ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه به شماره مشترکانی را دارند که با استفاده از سامانه #800* دریافت هرگونه پیامک تبلیغاتی را برای شماره‌های خود مسدود کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه اینگونه اقدامات مصداق فعالیتهای غیرمجاز پستی، مخابراتی و فناوری اطلاعات بوده و اعمال مقررات در مورد آنها از وظایف و اختیارات رگولاتوری است، تصریح کرد: اپراتورهای تلفن همراه باید از ارایه خدمات مستقیم یا غیرمستقیم به این دسته از شرکتها جلوگیری کنند و این شرکتها نیز وظیفه دارند ارایه سرویسهای غیرمجاز و همچنین تبلیغات خود در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی مبنی بر ارایه چنین سرویسی را متوقف کنند. حقی تاکید کرد: به منظور جلوگیری از تضییع حقوق مشترکین، این موضوع به همراه لیست اسامی شرکتهای متخلف به پلیس فتا اعلام شده است.

اسامی شرکت‌ها در این لیست در دسترس است.

پیش از این نیز در 25 ام فروردین‌ماه حقی ممنوعیت ارسال پیامک انبوه و آغاز اعمال محدودیت ارسال 500 پیامک در شبانه‌ روز را اعلام کرد.

به گفته حقی، «براساس مصوبه 21 شورای عالی فضای مجازی و آئین‌نامه‌های مربوط به آن که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه شده، ارسال پیامک انبوه ممنوع است. در مقررات تصویب شده در شورای عالی فضای مجازی سقف مجاز برای ارسال پیامک در شبانه‌روز 500 پیامک تعیین شده است که اپراتورهای تلفن همراه از امروز آن را اجرائی می‌کنند. این تصمیم در راستای رسالت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حمایت و حفاظت از حقوق مشترکین در حوزه ICT اجرائی شده است و این انتظار وجود دارد که رضایتمندی مشترکین را در پی داشته باشد.»

منبع: فارس

: برای دریافت مشاوره درباره ممنوعیت ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «ممنوعیت ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه» در کادر زیر بنویسید :

5 * 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید