کد مطلب:  40780 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
کلاس آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس ++C

کلاس آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس ++C

کلاس آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس ++C برنامه نویسی سی پلاس پلاس ++C به گزارش آسمونی زبان پی اچ پی یکی از...
زمان مطالعه: 5 دقیقه

کلاس آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس ++C

کلاس آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس ++C
کلاس آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس ++C

برنامه نویسی سی پلاس پلاس ++C

به گزارش آسمونی زبان پی اچ پی یکی از مهارت ها و حرفه هایی است که کاربردهای بسیار زیادی داد و بسیاری از افراد علاقمند به یادگیری آن هستند. با فراگیری زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس ++C علاوه بر اینکه به مهارتی مسلط می شوید که جامعه امروزی به آن نیاز فراوان دارد، از طریق آن می توانید کسب درآمد هم داشته باشید.

آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس ++C

برای یادگیری این زبان، کلاس هایی برگزار می شود که متقاضیان با مراجعه به کلاس آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس ++C ، می توانند آموزش های لازم را ببینند.

دوره آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس ++C

در این دوره ها مطالب کامل مربوط به برنامه نویسی سی پلاس پلاس ++C به صورت پروژه محور آموزش داده می شود. به طوری بتوانید به راحتی برنامه های با زبان سی پلاس پلاس ++C را طراحی کنید.

ما در این بخش آسمونی، در ادامه ی معرفی انواع کلاس های آموزشی، مطالبی که ممکن است در موسسات و آموزشگاه برنامه نویسی سی پلاس پلاس ++C مطرح شود را برای شما عزیزان شرح می دهیم.

مطالب مطرح شده در کلاس آموزش زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس ++C

programming-c-plus-plus
programming-c-plus-plus

تاریخچه زبان برنامه نویسی ++C  به سال 1979 بازمیگردد، زمانی که استراس تراپ ریاضیدان دانمارکی در هنگام پژوهش رساله دکتری خود  فرصتی برای کار با زبانی به نام سیمولا پیدا کرد و در حین انجام کار متوجه شد که این زبان برای شبیه سازی به خوبی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. بعدها همین زبان سیمولا که استروستروپ با آن کار کرد به عنوان اولین زبان برای حمایت از برنامه نویسی شی گرا در نظر گرفته شد. استروستروپ متوجه شد که این شی گرایی برای توسعه نرم افزار بسیار مفید است

مدت کوتاهی پس از آن، او شروع به کار با شاخه ای از زبان C کرد هدف او اضافه کردن برنامه نویسی شی گرا به زبان C بود  بدون اینکه به سرعت و یا عملکرد آن در سطح فکری بپردازد. زبان او شامل کلاس ها، ارث بری، استدلال عملکرد پیش فرض و تایید نوع قوی علاوه بر تمام ویژگی های زبان C بود.

اولین کامپایلر زبان سی  Cfront بود، که خود ان از یک کامپایلر C به نام CPre استخراج شده بود. نکته جالب توجه دیگر این است که Cfront بیشتر در C با کامپایلر میزبانی وب (کامپایلر که می تواند خود را کامپایل کند) نوشته شده بود. بعد از آن در سال 1993 و در پی آنکه سخت افزارهای جدیدی برای به کار انداختن ویژگیهای جدید پدید آمد این کامپایلر کنار گذاشته شد. با این حال، Cfront تأثیر زیادی در پیاده سازی کامپایلرهای آینده و در سیستم عامل یونیکس ایجاد کرد.

به گزارش آسمونی در سال 1983، نام زبان از C به ++C  تغییر یافت. اپراتور ++ در زبان C یک اپراتور برای افزایش یک متغیر است بسیاری از ویژگی های جدید این زبان در مدت اخیر اضافه شده است، مانند توابع مجازی، عملکرد بیش از حد ، مراجع با نماد & ، کلید واژه const و ….

در سال 1985، اشاره گرها به زبان ++C اضافه شد همان سال ++C به عنوان یک محصول تجاری اجرا شد. زبان در سال 1989 بروزرسانی  شد تا شامل اعضای محافظت شده و ایستا و همچنین ارث از چندین کلاس باشد.

در سال 1990، راهنمای مرجع ++C منتشر شد. همان سال، کامپایلر  Turland Borland به عنوان یک محصول تجاری منتشر شد.  این کامپایلر  مجموعه ای از کتابخانه های اضافی را اضافه کرد که تاثیر قابل توجهی در توسعه ++C داشتند. اگر چه آخرین نسخه پایدار در سال 2006 بود، اما کامپایلر هنوز به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.

در سال 1998، کمیته استاندارد ++C اولین استاندارد بین المللی C ++ ISO / IEC 14882: 1998 را منتشر کرد که به طور غیر رسمی به عنوان C ++ 98 شناخته می شود. گفته شده است که کتابچه راهنمای مرجع ++C اشاره به نفوذ زیادی در توسعه استاندارد دارد. در سال 2003 کمیته به مشکلات متعددی که با استاندارد 1998 آنها گزارش شده بود پاسخ داد و آن را تجدید نظر کرد.

کلاس آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس ++C
کلاس آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس ++C

به گزارش آسمونی در سال 2005، کمیته استانداردهای ++C یک گزارش فنی را با نام 1TR منتشر کرد که ویژگیهای مختلفی را که قصد داشتند به آخرین استاندارد ++C اضافه شود را منتشر کرد. استاندارد جدید به طور غیررسمی ++C  ایکس صفر نامگذاری شد با این حال، استاندارد جدید تا اواسط سال 2011 منتشر نشد. چندین گزارش فنی تا آن زمان منتشر شد و بعضی از کامپایلرها اضافه کردن پشتیبانی آزمایشگاهی برای ویژگی های جدید را آغاز کردند.

در اواسط سال 2011، استاندارد جدید ++C  به پایان رسید. پروژه کتابخانه Boost تأثیر قابل توجهی بر استاندارد جدید گذاشت و برخی از ماژول های جدید به طور مستقیم از کتابخانه های Boost مربوطه مشتق شدند. برخی از ویژگی های جدید شامل پشتیبانی از عبارت منظم ، یک کتابخانه تصادفی جامع، یک کتابخانه زمان جدید ++C ، کتابخانه رشته ها ،کلید واژه خودکار، کلاس های جدید و آرایه ها

و از آن به بعد هر روز ویژگیهایی جدید و کامپایلرهایی جدید برای این زبان منحصر بفرد و شی گرا تعریف می شود. یکی از بهترین محیط های برنامه نویسی برای زبان ++C محیط ویژوال استودیو می باشد که توسط شرکت مایکروسافت ارایه گشته است.

سرفصل دوره آموزش برنامه نویسی به زبان ++C

الگوریتم: نکاتی که در نوشتن الگوریتم باید به آنها توجه داشت، ویژگی های الگوریتم تعاریف اولیه برنامه نویسی، انواع برنامه نویسی تشریح مترجم زبان های برنامه نویسی، ساختار کلی نوشتن برنامه در C++ و ایجاد تابع اصلی یا بلوک اصلی Main تشریح کلیه عملگرهای زبان برنامه نویسی C++ که شامل عملگرهای محاسباتی، مقایسه ای، انتساب، ترکیبی، منطقی، بیتی و عملگر شرطی ? نوع های اطلاعاتی موجود در C++ (اعداد، کاراکترها، منطقی، رشته و...) دستورات ورودی و خروجی cin و cout دستور شرط if و شرطهای تودرتو و شرطهای چند دستوری ساختار انتخاب switch و بررسی و مقایسه آن با شرط از نظر ضعف و قوت حلقه های موجود در c++ شامل for، while، do… While دستورات مخصوص حلقه ها شامل break و continue آرایه ها (دریافت، نمایش، پیمایش و مقداردهی) همراه با جستجو و مرتب سازی توابع استاندارد c++ و فایلهای سرآیند مربوط به آن ها توابع فرعی اصول نوشتن توابع فرعی و فراخوانی آن ها در برنامه (دسته بندی توابع) تشریح توابع عادی یا روال گونه، بازگشتی یا خود فراخوان و توابع برخط inline رشته ها string (نحوه تعریف و توابع و عملگرهتی مربوط به رشته ها). اشاره گرها pointers و عملکرد new و delete C++ (Core) Introduction To Computer And Programming Introduction To C++ Programming Control Statements(Algorithm, if, While, Do...While, ...) Functions and an Introduction to Recursion Arrays and Vectors Pointers and Pointer-Based Strings Exception Handling Searching and Sorting Data Structures Classes Object Oriented Programming: Inheritance Object Oriented Programming: Polymorphism Class string and String Stream Processing Processor Sream Input/Output File Processing

پیش نیاز دوره آموزش برنامه نویسی به زبان ++C

ICDL 2016 Level I: برای دریافت مشاوره درباره کلاس آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس ++C فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «کلاس آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس ++C» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید