کد مطلب:  42831 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سرمایه گذاری های پر سود و مطمئن

سرمایه گذاری های پر سود و مطمئن

قبل از هر نوع سرمایه گذاری باید ابتدا بررسی کرد که چه نوع سرمایه گذاری و در چه زمان و مکانی باید انجام داد....
زمان مطالعه: 2 دقیقه

قبل از هر نوع سرمایه گذاری باید ابتدا بررسی کرد که چه نوع سرمایه گذاری و در چه زمان و مکانی باید انجام داد. برای آشنایی با سرمایه گذاری های پر سود و مطمئن این بخش آسمونی را بخوانید.

سرمایه گذاری های پر سود و مطمئن
سرمایه گذاری های پر سود و مطمئن
سرمایه گذاری های پر سود و مطمئنسرمایه گذاری های پر سود و مطمئن

برای اینکه بدانیم چگونه سرمایه گذاری کنیم باید اول به این نکته اشاره کنیم که این‌روزها برای کسب منافع آینده، آدم‌های بیش‌تری به سرمایه گذاری علاقه پیدا کرده‌اند.

 به این دلیل که موسسات مالی توانسته‌اند محصولاتی را ارائه کنند که نسبت به حساب‌های پس‌انداز، سود بیش‌تری به سرمایه‌گذاران عرضه می‌کنند. محصولاتی مثل صندوق‌های سرمایه گذاری، حساب سپرده، بازار سهام، و غیره تقاضای بیش‌تری دارند.

در ادامه به 3 روش اصلی برای اینکه بدانیم چگونه سرمایه گذاری کنیم اشاره شده است:

profitable-and-safe-investments
profitable-and-safe-investments

1. وام دادن پول

شاید ریسک موجود در وام دادن بالا باشد اما سود آن نیز بالا است. قبل از این‌که وام بدهید، مطمئن شوید سازمان یا شخص وام‌گیرنده بازده را در سررسید آن پرداخت خواهندکرد. در غیر این‌صورت، شما علاوه بر سود، اصل سرمایه را نیز از دست خواهیدداد. فرض کنید فردی پول را با نرخ بهره‌ای بالاتر از دیگران وام می‌دهد، مثلا بسته به قرارداد یک وام 1-3 ماهه. از این فرد وام نگیرید. چون بسیاری از سرمایه‌گذاران دیگر نرخ سودشان را کاهش داده‌اند. وقتی پای کسب و کار درمیان است، فقط روی کسب و کار تمرکز کنید. اگر در یک مراوده‌ی کاری رابطه‌ی دیگری را می‌بینید، نباید وام‌دهی را انجام دهید.

2. خرید دارایی

هم‌چنین می‌توانید پول‌تان را در خرید ملک سرمایه‌گذاری کنید، و بازده این سرمایه به شکل سود تقسیمی، سود تحقق نیافته‌ی سرمایه، درآمد یا سود نقدی است. قیمت دارایی که امروز می‌خرید بدون شک افزایش پیدا خواهدکرد. شما نمی‌توانید خانه‌ای را به قیمت 1000 دلار بخرید و به جای این‌که به قیمت بالاتری بفروشید، به همان قیمت خرید بفروشید. بنابراین، این یک سرمایه‌گذاری دیربازده است، چون مجبور هستید صبر کنید تا نرخ بازار بالا برود.

سرمایه گذاری های پر سود و مطمئن
سرمایه گذاری های پر سود و مطمئن
سرمایه گذاری های پر سود و مطمئن

3. آغاز یک کسب و کار

آخرین روش برای سرمایه‌گذاری پول‌تان آغاز کسب و کار خودتان است. این آسان است اما در آن کسب و کار به کمی تجربه نیاز دارید. با سرمایه‌گذاری روی کسب و کار خودتان، سود بیش‌تری به‌دست می‌آورید، و می‌توانید این سود را در بخش‌های دیگر مثل، سهام، خرید و فروش ارز، و غیره بازسرمایه‌گذاری کنید، که این می‌تواند درآمدهای شما را افزایش چشم‌گیری بدهد، طوری که هرگز تصورش را نمی‌کردید. توجه داشته‌باشید داشتن کسب و کار خودتان، با ریسک بالاتری همراه است، اما می‌توان آن را به حداقل رساند. چون شما به تنهایی مسئول سرمایه‌ی خودتان هستید. قبل از اقدام به راه‌اندازی کسب و کار مد نظرتان، مطمئنا باید بدانید برای شروع همه‌چیز را درمورد آن می‌دانید، که میزان ریسک، رقبا، و تقاضای بازار از این جمله هستند. پس از آن می‌توانید خودتان را برای عملکردی بهتر آماده کنید.

در مجموع، اصل اساسی در سرمایه‌گذاری این است که ریسک انتخاب‌های‌تان را برای سرمایه‌گذاری بدانید، یاد بگیرید چگونه از یک پس‌انداز کننده‌ی ساده به یک سرمایه‌گذار تبدیل شوید، و برای اطمینان از قانونی بودن درآمدتان، انواع مختلف سرمایه‌گذاری را بشناسید. سرمایه‌گذاری به دو شکل بلندمدت و کوتاه‌مدت صورت می‌گیرد. بسته به اهداف مالی‌تان، می‌توانید آن را که برای‌تان مناسب است انتخاب کنید. وقتی به سرمایه‌گذاری در سهام فکر می‌کنید، باید عمیقا درمورد آن مطالعه کنید. این مطالعه کمک خواهدکرد سرمایه‌گذاری‌تان بازده خوبی داشته‌باشد. برنامه‌ریزی بهتر، ستونی است که هر سرمایه‌گذاری موفق بر آن استوار است و می‌تواند سودهای غیرمنتظره‌ای را در بازه‌ی زمانی کوتاه‌تری به‌دست بدهد. اگر دانش صحیحی از سرمایه‌گذاری ندارید، هرگز سرمایه‌گذاری نکنید.

نظر خود را درباره «سرمایه گذاری های پر سود و مطمئن» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید