کد مطلب:  58498 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
رونمایی از نخستین محصول تولید انبوه واکسن کووایران برکت

رونمایی از نخستین محصول تولید انبوه واکسن کووایران برکت

مینو محرز، محقق اصلی پروژه و مسئول تیم نظارت بر فاز مطالعات بالینی واکسن کووایران برکت گفت کارآزمایی بالینی این واکسن تا کنون عوارضی نداشته است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

از اولین محصول تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا، «کوو ایران برکت» رونمایی شد.

به گزارش آسمونی به نقل از صداوسیما، صبح سه‌شنبه 21 اردیبهشت 1400 نخستین محصول تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا ساخت ستاد اجرایی فرمان امام با نام کوو ایران برکت در فاز یک کارخانه تولید واکسن در استان البرز رونمایی شد.

رونمایی از نخستین محصول تولید انبوه واکسن کووایران برکت
رونمایی از نخستین محصول تولید انبوه واکسن کووایران برکت

محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در خصوص اولین رونمایی از تولید واکسن کوو ایران برکت گفت: ما به مردم قول داده بودیم که در اردیبشهت ماه یک میلیون دز واکسن تحویل وزارت بهداشت و درمان بدهیم که موفق شدیم اولین محموله و پارت آن را که 300 هزار دز است امروز تحویل بدهیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام بابیان اینکه این دو خط ظرفیت تولید سی میلیون دز واکسن در ماه تا پایان شهریور ماه امسال را پیدا می‌کند گفت: در اردیبهشت یک میلیون دز و در خرداد ماه بین سه تا چهار میلیون دز و در تیرماه 12 میلیون دز و در مرداد به 20 میلیون دز خواهد رسید و در شهریور نیز قادر خواهیم بود 30 میلیون دز تحویل بدهیم.

مخبر گفت: از مسیرهای دیگر تولید واکسن دنبال می کردیم از قبیل دی ان ای، فایزر که خداروشکر همه این ها به مرحله تست انسانی رسیده و تولیدشان در ستاد ایجاد شده است.

او در خصوص آزمایش‌های بالینی که تا کنون انجام شده که همزمان با فاز 3 می‌شود، افزود: نتایج این کار تقریبا 100 در صد مثبت بوده و تا امروز در فاز یک و دو 100 درصد تاثیر داشته و امیدواریم در فاز3 تاثیر صد در صدی بگذارد.

واکسن کوو ایران برکت تا کنون عارضه ای نداشته است

production-iranian-corona-vaccine
production-iranian-corona-vaccine

مینو محرز، محقق اصلی پروژه و مسئول تیم نظارت بر فاز مطالعات بالینی واکسن کووایران برکت گفت کارآزمایی بالینی این واکسن تا کنون عوارض جدی نداشته است و به طور کلی واکسن‌های ضعیف شده، معمولا عارضه‌ محدودی دارند و کم عارضه محسوب می‌شوند و حتی اگر عوارضی هم داشته باشند، معمولی و از نوع درجه یک شناخته شده است.

محرز افزود این روزها که با جهش های مختلف ویروس کرونا مواجهیم واکسن های تولید شده به روش ویروس کشته شده تاثیر بهتر و بیشتری در افزایش ایمنی بدن دارند.

او ادامه داد البته با وجودی که خیلی در مورد ویروس‌های جهش یافته و اثر واکسن، مقاله کار نشده، اما واقعیت این است که هر چه ویروس‌های جهش یافته بیشتر شود، مقاومتشان در برابر واکسن بیشتر می‌شود، بنابراین با واکسن و یا بدون واکسن باید پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود.

 

نظر خود را درباره «رونمایی از نخستین محصول تولید انبوه واکسن کووایران برکت» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید