کد مطلب:  22334 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
همه چیز در مورد وام کالا

همه چیز در مورد وام کالا

اگر قصد خرید لوازم منزل از قبیل وسایل آشپزخانه، لوازم صوتی یا تصویری را دارید، اما بودجه‌تان به‌اندازه...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
همه چیز در مورد وام کالا
همه چیز در مورد وام کالا

اگر قصد خرید لوازم منزل از قبیل وسایل آشپزخانه، لوازم صوتی یا تصویری را دارید، اما بودجه‌تان به‌اندازه کافی نیست می‌توانید از این وام کالا استفاده کنید. برای آگاهی از شرایط و مدارک و مراحل دریافت وام کالا، این بخش آسمونی را تا انتها مطالعه کنید چرا که همه اطلاعاتی که در مورد وام کالا نیاز دارید را تشریح می کنیم.

برخلاف سایر وام‌ها این نوع، شرایط استثنایی دارید.

از یک‌سو این وام تنها به کالاهای تولید داخل تعلق می‌گیرد و از سوی دیگر نرخ سود طبق تعرفه هر بانک در بخش خدمات و بازرگانی است.

میزان تسهیلات این وام 4 میلیون تومان است که مهم‌ترین مدارک مورد نیز آن به شرح زیر است:

 • کپی سند محل سکونت یا اجاره‌نامه
 • کپی  تمام صفحات شناسنامه ضامن و متعهد
 • کپی کارت ملی ضامن و متعهد (پشت و رو)
 • گواهی کسر حقوق برای ضامن و متعهد
 • فیش حقوق و حکم کارگزینی ضامن و متعهد
 • معرفی‌نامه دانشگاه جهت پرداخت تسهیلات
 • تقاضای کتبی متعهد
 • تکمیل فرم‌های بانکی
 • افتتاح حساب بانکی در شعبه
 • پیش‌فاکتور خرید کالای ایرانی به مبلغ 50 میلیون ریال
 • واریز نقدی مبلغ 10 میلیون ریال به حساب توسط متقاضی بابت پیش‌پرداخت

شرایط دریافت وام چیست؟

مدیر کل فناوری اطلاعات بانک مرکزی گفت:  کارت اعتباری مکانیزمی است که به صورت وسیع وام را در اختیار مصرف کننده و مردم قرار می گیرد حالت قبلی این بود که وام به تولیدکننده داده می شد اما این بار وام به مردم داده می شود که مردم حق انتخاب را داشته باشند و وام ها سالم تر می شود.

حکیمی تصریح کرد: مردم می توانند با این وام می توانند خرج خود را مدیریت کنند. تسهیلات ویژه برای مردم، سیستم بانکی و تولیدکننده فراهم می کند.

وی افزود: کارت ها را می توان در 12 ماه خرج کرد و اقساط در 12 ماهه دوم آغاز می شود بنابراین نکته ای این است که علاوه بر اعتبار یک ساله کارت ها یک سال هم دوره اقساط است.

وی گفت: کارت اعتباری این مکانیزم را دارد که با هر قسطی که پرداخت می شود مبلغ اعتبار کارت بیشتر می شود بنابراین مردم قدرت خرید بیشتری خواهند داشت.

مدیر کل فناوری اطلاعات بانک مرکزی تصریح کرد: با این کارتی که مردم در دست دارند می توانند مایحتاج مورد نیاز خود را از کالاهای ایرانی خریداری کنند.

وی با بیان اینکه گوشت مرغ، گوشت را هم می توان با این کارت خریداری کرد، اضافه کرد: خرید مایحتاج روزانه، پرداخت هزینه درمان نیز با این کارت اعتباری امکان پذیر است.

product-loan
product-loan

آپشن خاص به کارت خوان ها اضافه شده است

حکیمی گفت: در طول دو ماه گذشته تمام پوزها به روز شده اند، برای خرید کالای ایرانی برنامه خاص تهیه شده است و بر روی منوی پوز آپشن خرید کالای ایرانی نیز اضافه شده است.

وی افزود: اگر کد محصول وارد شود و جزو کدهای شامل طرح باشد پول از کارت کم می شود و از سوی دیگر به میزانی که کالای ایرانی فروخته می شود تزریق منابع از سوی بانک مرکزی صورت می گیرد.

وام کالا چه زمانی پرداخت می شود؟

مدیر کل فناوری اطلاعات بانک مرکزی تصریح کرد: زیرساخت فنی و اجرایی کاملا آماده است و به محض تایید وزارت خانه ها کار آغاز می شود.

وی افزود: این اعتبار تخصیص داده شده باید تا 5 ماه بعد مصرف شود و پیش بینی می کنیم که در تایم 6 ماه آینده طرح به طور کامل اجرایی شود.

50 روز سکوت

حمیدرضا غزنوی نماینده تولیدکننده لوازم خانگی نیز در ادامه گفت: بانک مرکزی برای کارت اعتباری وام 10 میلیونی حدود 50 روز در سکوت کامل به سر می برد و عدم اطلاع رسانی سبب شده تا مردم بیشترین ضرر را کنند.

قفل شدن بازار

وی تصریح کرد: در این 50 روز بازار قفل شد و مردم منتظر اطلاع رسانی مسئولان دولت بودند اما هیچ خبری نبود بنابراین در این ماجرا فقط تولیدکننده ایرانی در عدم تصمیم گیری متضرر شدند در صورتی که تولیدکننده خارجی فروش خود را داشت.

نماینده تولیدکننده لوازم خانگی افزود: متاسفانه افرادی خدومی در بانک مرکزی هستند اما معلوم نیست چه پشت پرده ای بود که 50 روز سکوت صورت گرفت و اقدامی در خصوص پرداخت وام کالا صورت نگرفت.

اقساط وام به جای دو سال باید یکساله پرداخت شود

وی با بیان اینکه این طرح از ریل خود خارج شده است، اضافه کرد: طبق آخرین توافق صورت گرفته قرار بود پرداخت اقساط 24 ماهه باشد اما یکباره اعلام کردند اقساط باید 12 ماه پرداخت شود. متاسفانه در گذشته مبنا بر این بود که قسط وام در طول دو سال پرداخت شود که این مدت زمان به یک سال کاهش پیدا کرد.

: برای دریافت مشاوره درباره همه چیز در مورد وام کالا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «همه چیز در مورد وام کالا» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید