مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  23766 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
برگزاری راهپیمایی روز قدس در استانبول

برگزاری راهپیمایی روز قدس در استانبول

به گزارش آسمونی : مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس دیروز (جمعه) با حضور هزاران نفر از مسلمانان روزه‌دار در شهر...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی : مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس دیروز (جمعه) با حضور هزاران نفر از مسلمانان روزه‌دار در شهر ترکیه برگزار شد.

در این مراسم هزاران نفر از مسلمانان روزه دار با سر دادن شعارهایی، بار دیگر حمایت خود را از ملت مظلوم فلسطین اعلام کردند.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی با سر دادن شعارهای مسلمان نخواب، حامی فلسطین با، راه شهدا را ادامه خواهیم داد، همه جا فلسطین، همه جا انتفاضه، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، پایگاه‌های ناتو باید تعطیل شود، سفارت اسرائیل در ترکیه باید تعطیل شود و ... حمایت خود را از ملت مظلوم فلسطین اعلام کردند.

ناصر ابوشریف از رهبران حرکت جهاد اسلامی فلسطین در سخنرانی پایانی این مراسم گفت: براساس آیات قرآن و اعتقادات دینی مسلمانان، فلسطین و قدس بخشی از اعتقادات و مقدسات مسلمانان است.

برگزاری راهپیمایی روز قدس در استانبول
برگزاری راهپیمایی روز قدس در استانبول

وی بیان کرد: صهیونیست‌ها در روی زمین فساد و تباهی ایجاد کرده‌اند و کسانی که در برابر تخریب مسجد و مقدسات مسلمانان مقاومت کرده و یاریگر دین الهی هستند، بندگان واقعی خداوند محسوب می‌شوند.

وی اضافه کرد: کسانی که علیه مقدسات اسلامی اقدام کرده و با صهیونیست‌ها همکاری می‌کنند، دشمنان الهی هستند.

ابوشریف اضافه کرد: مقابله با صهیونیست‌ها وظیفه دینی هر مسلمانی است، چرا که صهیونیست‌ها در فلسطین در حال قتل عام انسان‌های بیگناه هستند و هر کسی که انسانی آزاده است، باید برای دفاع از انسانیت علیه صهیونیست‌ها به پا خیزد.

وی اظهار داشت: این راهپیمایی‌ها نوعی مقابله و اعتراض علیه صهیونیست‌ها محسوب می‌شود و ما مسلمانان باید به شکل متحد در این عرصه در کنار هم باشیم و باید کوچه به کوچه و شهر به شهر و کشور به کشور علیه دشمنان اسلام قیام کنیم.

ابوشریف همچنین خواستار تبدیل شدن موضوع قدس به موضوع محوری کشورها و جوامع و کلیه مسلمانان شد و افزود: تنها در سایه اتحاد و تبدیل شدن مسئله قدس به مسئله اول مسلمانان، آزادی سرزمین‌های اشغالی میسر است.

در این راهپیمایی بیانیه پایانی روز قدس نیز قرائت شد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: مسئله قدس جنگ بین اعراب و اسرائیل نیست و تنها مسئله فلسطینیان هم نیست، بلکه مسئله اول تمام مسلمانان روی کره زمین است.

در ادامه این بیانیه آمده است: حامیان اسرائیل از جمله آمریکا و کشورهای عربی منطقه بدانند که مسلمانان ترکیه علیه صهیونیسم و در کنار برادران مسلمان خود در سرزمین‌های اشغالی هستند.

در این بیانیه همچنین بر پایان اشغال سرزمین فلسطین به خصوص قدس شریف تاکید و اعلام شد که در سرزمین‌های اسلامی جایی برای اسرائیل نیست.

در این بیانیه همچنین بر قطع روابط بین ترکیه و رژیم اشغالگر صهیونیستی تاکید و اعلام شد که سفارت رژیم اشغالگر قدس در خاک ترکیه باید تعطیل شده و فعالیت سفارت ترکیه نیز در سرزمین‌های اشغالی فلسطین باید متوقف شود.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره برگزاری راهپیمایی روز قدس در استانبول فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «برگزاری راهپیمایی روز قدس در استانبول» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید