کد مطلب: 5823 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
احتمال کشیده شدن رقابت انتخاباتی افغانستان به دور دوم

احتمال کشیده شدن رقابت انتخاباتی افغانستان به دور دوم

1393/02/02 آسمونی به نقل از خبرگزاری تسنیم: در حالی که طبق اعلام کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان عبدالله...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

1393/02/02

آسمونی به نقل از خبرگزاری تسنیم: در حالی که طبق اعلام کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان عبدالله عبدالله تا کنون پیشتاز رقابت انتخابات ریاست جمهوری این کشور است احتمال کشیده شدن این رقابت انتخاباتی به دور دوم وجود دارد.

 در حالی که نتایج نزدیک به 50 درصد از آرای انتخابات ریاست جمهوری کشور افغانستان اعلام و پیشتازی «عبدالله عبدالله» تا این مرحله مشخص شده روزنامه‌های محلی در این کشور در سرمقاله‌های روز دوشنبه خود احتمال کشیده شدن این رقابت به دور دوم را مطرح کرده‌اند.
طبق اعلام کمیسیون مستقل انتخابات، تا کنون بیش از 3.4 میلیون رأی شمرده شده که بر اساس آنها آقای «عبدالله عبدالله» با کسب 44.4 درصد آراء پیشتاز است و «اشرف غنی احمدزی» با 33.2 درصد در ردیف دوم قرار دارد.
«زلمی رسول» با 10.4 درصد آراء، «عبدرب‌الرسول سیاف» با 7 درصد، «قطب‌الدین هلال» با 2.7 درصد، «محمدشفیق گل آقا شیرزی» با 1.6 درصد، «محمدداوود سلطان زوی» با 0.5 درصد و «هدایت امین ارسلا» با 0.2 درصد دیگر کاندیدهای حاضر در انتخابات افغانستان هستند.
روزنامه «افغانستان اکسپرس» که به زبان انگلیسی چاپ می‌شود در سرمقاله‌ای روز دوشنبه نوشت: «هنوز باور بر این است که احتمال کشیده شدن انتخابات به دور دوم بسیار بالاست.»
همچنین روزنامه «اطلاعات روز» نیز ضمن مطرح کردن احتمال کشیده شدن انتخابات به دور دوم خواستار تضمین شفافیت در اعلام نتایج انتخابات و اجتناب از توافق‌های زیرمیزی شده است.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «احتمال کشیده شدن رقابت انتخاباتی افغانستان به دور دوم»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 + 7 = ?