کد مطلب:  14354 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
فرار از زندان 2 به تهران رسید

فرار از زندان 2 به تهران رسید

95/01/17روایتی کمدی از فرار دو زندانی افغان / عباس عبدالله زاده ازنمایش ˝فرار از زندان 2˝ می‌گویدعباس عبدالله...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

69539_635953593587245412_l
69539_635953593587245412_l

95/01/17

روایتی کمدی از فرار دو زندانی افغان / عباس عبدالله زاده ازنمایش ˝فرار از زندان 2˝ می‌گوید

عباس عبدالله زاده کارگردان نمایش ˝فرار از زندان 2˝ می‌گوید؛ همیشه سعی کردم اگر دست به نوشتن نمایشنامه‌ای می زنم جغرافیای آن را یک محیط بعید در نظر در نظر بگیرم.

 به گزارش آسمونی به نقل از سرویس تئاتر هنرآنلاین: نمایش "فرار از زندان 2" به نویسندگی و کارگردانی عباس عبدالله‌زاده از 19 فروردین‌ماه در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود.

عبدالله‌زاده در رابطه با این اثر نمایشی به خبرنگار تئاتر هنرآنلاین گفت: این نمایش داستان دو زندانی افغان را روایت می‌کند که به دلیل یک سوء‌تفاهم توسط سربازان آمریکایی دستگیر شده‌اند و حدود 7 سال را هم در زندان سپری می‌کنند تا اینکه یک روز تصمیم می‌گیرند از زندان فرار کنند و...

او با تاکید براینکه "فرار از زندان 2" نمایشی کمدی است، در رابطه با چگونگی اجرای نمایش خاطرنشان کرد: طراحی صحنه‌ ما یک فضای انتزاعی را در بر می‌گیرد و در این کار از بازی رئالیستی استفاده کرده‌ایم. در زمینه موسیقی هم از تلفیقی از موسیقی افغانستان و سازهای مدرن و الکترونیک بهره گرفته شده که آهنگسازی این کار به عهده‌ امیر میری است. همچنین این رویکرد تلفیقی در طراحی لباس هم صدق می‌کند.

عدالله زاده در پاسخ به این سوال که آیا انتخاب ملیت افغان برای شخصیت‌های نمایش با توجه به کمدی بودن آن، ممکن نیست باعث ایجاد شائبه‌های شوینیستی شود، بیان کرد: به هیچ عنوان و دلیل این انتخاب هم در واقع این بوده که من همیشه سعی کردم اگر دست به نوشتن نمایشنامه‌ای می زنم جغرافیای آن را یک محیط بعید در نظر بگیرم. برای اینکه تماشاگر وارد فضای بکرتری بشود و آنچه که برای من در نمایش‌ها بسیار اهمیت دارد فضای نمایشی است. هر چقدر که فضا تازگی بیشتری داشته باشد، به عقیده‌ من چشم‌نوازتر می‌شود. این درحالی است که در ادبیات نمایشی دیده می‌شود از فضاهایی استفاده می‌شود که پیش‌تر دستمایه نویسنده‌های دیگر بوده است.

این کارگردان تئاتر همچنین متذکر شد: آنچه در این نمایش برای ما اهمیت دارد این است که حس اعتماد را در تماشاگر به وجود بیاوریم تا او برای دیدن این کار زمان صرف کند و در نهایت با رضایت سالن را ترک کند.

نمایش "فرار از زندان 2" به نویسندگی و کارگردانی عباس عبدالله زادهو با بازی مقداد اسلامی و افشین غیاثی از 19 فرورین ماه تا 17 اردیبهست ماه ساعت 20 در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می رود.
 

: برای دریافت مشاوره درباره فرار از زندان 2 به تهران رسید فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «فرار از زندان 2 به تهران رسید» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید