کد مطلب:  24575 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
چاپ پاکت نامه

چاپ پاکت نامه

در عصر دیجیتال ، نامه می‌تواند تاثیر تبلیغاتی ویژه‌ای داشته باشد. برخلاف ایمیل‌های تبلیغاتی که اکثرا...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

چاپ پاکت نامه
چاپ پاکت نامه

در عصر دیجیتال ، نامه می‌تواند تاثیر تبلیغاتی ویژه‌ای داشته باشد. برخلاف ایمیل‌های تبلیغاتی که اکثرا نادیده گرفته می‌شوند ، به نامه‌های تبلیغاتی ارزش و توجه بیشتری داده می‌شود و این نامه‌ها توسط مشتری خوانده می‌شوند. با پاکت نامه‌های طرح‌ دار می‌توانید نامه‌های خود را ارزشمندتر کرده و توجه مشتری را بیشتر جلب کنید. ما در این مقاله از آسمونی راهنمای طراحی و چاپ پاکت نامه را برای شما عزیزان منتشر می کنیم.

مراحل طراحی پاکت نامه

1) پاکت نامه بزرگ A4 ، برای کاغذ و اسناد A4 بدون تا خوردن ، در دو نوع (درب روی طول یا عرض)

2) پاکت نامه معمولی (پالتویی یا ملخی) (درب روی طول) ، برای کاغذ و اسناد A4 با سه تا

3) پاکت نامه A5 (درب روی طول یا روی عرض) ، برای اسناد A5 بدون تا یا کاغذ و اسناد A4 با دو تا

4) پاکت نامه ژاپنی (پاکت نامه پالتویی درب روی عرض) ، برای کاغذ و اسناد A4 با سه تا (در دو نوع چسب از وسط یا چسب از کنار)  • رزولوشن فایل شما باید حداقل 300 DPI ، پیکسل در اینچ باشد.
  • سیستم رنگی (Mode) فایل شما باید CMYK باشد.

حاشیه امن :

از هر طرف کار حدود یک 1 سانتی متر (6 میلی‌متر) قرارگیری عناصر ، متون ، تصاویر و لوگوها در فایل شما باید به گونه‌ای باشد که وقتی محصول نهایی در چاپخانه بُرش زده می شود ، تصویر و متن مورد نظرتان دست نخورده باقی بماند. به این منظور همیشه باید برخی نواحی طرح خود را که ممکن است برش بخورد از عناصر مهم خالی کنید و در عین حال رنگ پس زمینه را از هر طرف تا انتهای فایل ادامه دهید تا پس از برش بخشی از محصول بدون رنگ نباشد.

1) در محل خط تا - از هر طرف پنج 5 میلی‌متر - بهتر است که از عناصر اصلی تصویر مانند آرم و نوشته استفاده نشود.

2) در پاکت نامه کوچک (پالتویی) ، در لبه‌های کناری (3 سانتی‌متر) هیچ گونه رنگ یا طرحی قرار ندهید تا کناره‌‌های پاکت ، مشکلی در چسبیدن پیدا نکند تنها اگر زمینه طرح شما رنگی است به اندازه 5 میلی‌متر از رنگ پس‌زمینه در این بخش ادامه دهید تا سطح کار شما یکدست شود. (همچنان 2.5 سانتیمتر انتهایی باید از هرگونه رنگ و طرح خالی باشد).

3) در پاکت نامه بزرگ (درب روی عرض) ، در کناره‌ سمت چپ (2 سانتی‌متر) هیچ گونه رنگ یا طرحی قرار ندهید تا پاکت نامه مشکلی در چسبیدن پیدا نکند.

4) در پاکت نامه بزرگ (درب روی طول) ، در لبه‌های کناری (2 سانتی‌متر) هیچ گونه رنگ یا طرحی قرار ندهید تا کناره‌‌های پاکت نامه مشکلی در چسبیدن پیدا نکند ، تنها اگر زمینه طرح شما رنگی است به اندازه 5 میلی‌متر از رنگ پس‌زمینه در این بخش ادامه دهید تا سطح کار شما یکدست شود. (همچنان 1.5 سانتیمتر انتهایی باید از هرگونه رنگ و طرح خالی باشد).

5) به ابعاد و اندازه‌ها و طرح‌های گسترده کار بسیار دقت کنید تا پاکت چاپ شده با طراحی شما همخوانی داشته باشد.  • از قرار دادن حاشیه در کناره‌های کار به دلیل احتمال عدم تقارن خودداری کنید.
  • از به کار بردن فونت‌های کوچکتر از 6 پوینت خودداری کنید.
  • برای رنگ خط دور همه نوشته ها به ویژه نوشته‌های کوچکتر از 6 پوینت از یک تک رنگ استفاده کنید.
 
: برای دریافت مشاوره درباره چاپ پاکت نامه فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «چاپ پاکت نامه» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید