کد مطلب:  19529 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
طرح جایگزینی پراید و پژو 405 اجرا می شود

طرح جایگزینی پراید و پژو 405 اجرا می شود

به گزارش آسمونی:   معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: طرح جایگزینی سواری پراید و پژو 405 به تدریج...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

pride-replacement-plan
pride-replacement-plan

به گزارش آسمونی:

  معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: طرح جایگزینی سواری پراید و پژو 405 به تدریج اجرا می شود و تولید این خودروها با توجه به رعایت استاندارد های موجود در کشور ادامه دارد.
محسن صالحی نیا روز جمعه در جریان بازدید از چند طرح صنعتی در سبزوار افزود: طرح جایگزینی این 2 خودرو در سال های آینده و زمانی اجرا می شود که خودرو های جایگزین از اقبال مردمی و استانداردهای لازم در کشور برخوردار باشند. 

وی ادامه داد: بیش از 90 درصد از تولیدات صنایع خودرو سازی کشور در داخل انجام می شود و 10 درصد باقی مانده مربوط به خودروهایی است که در کشور مونتاژ می شوند. 

صالحی نیا عنوان کرد: سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه توسعه خودروسازی در کشور به دنبال امضاء قراردادهای مشترک بین صنایع خودروسازی ایران و صنایع خودروسازی دارای نشانک های معتبر در جهان است. 

وی گفت: برنامه این وزارت خانه طراحی و تولید خودرو، قطعات و تجهیزات در کشور با مشارکت صنایع خودروساز خارجی است که در این زمینه می توان به قرارداد مشترک بین ایران خودرو و شرکت پژو اشاره کرد. 

صالحی نیا ادامه داد: صنعت قطعه سازی کشور نیز با توجه به رویه تولید خودروهای جدید رویکرد های خود را تغییر می دهد و به سوی عقد قرارداد با شرکت های معتبر خارجی برای تولید 
قطعات خودرو می رود. 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنانش گفت: تاکنون 17 هزار واحد تولیدی توانسته‌اند حدود 120 هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید دریافت کنند. 

صالحی نیا افزود: همچنین 30 هزار واحد تولیدی در کشور جهت دریافت تسهیلات رونق تولید و دستیابی به تولید مجدد با تأمین بخشی از نقدینگی و بدهی شناسایی ‌شده‌اند. 

وی ادامه داد: تعداد قابل‌ توجهی از واحدهای تولیدی با پیشرفت حداقل 60 درصد نیز از طریق برآورده شدن برخی از درخواست‌ها و تأمین نقدینگی به بهره‌برداری رسیده اند 

صالحی‌‌نیا افزود: سیاست این وزارتخانه در سال آینده نوسازی و بازسازی واحدهای صنعتی، اصلاح ساختار فنی و مهندسی و افزایش ظرفیت صنایع مختلف مانند صنایع غذایی، نساجی، لوازم خانگی، فلزات و نظیر آن است. 

وی در ادامه گفت: صنعت شهرستان سبزوار در طول سه سال گذشته رشد مناسبی داشته و مسئولان باید برنامه ریزی کنند تا صنایع بیشتری در این منطقه ایجاد شود. 
مرکز شهرستان 320 هزار نفری سبزوار درفاصله 230 کیلومتری از غرب مشهد مقدس قرار دارد. 

منبع: جام نیوز

: برای دریافت مشاوره درباره طرح جایگزینی پراید و پژو 405 اجرا می شود فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «طرح جایگزینی پراید و پژو 405 اجرا می شود» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید