مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  58516 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
چند نفر برای انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کردند؟/نحوه بررسی صلاحیت داوطلبان

چند نفر برای انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کردند؟/نحوه بررسی صلاحیت داوطلبان

رئیس ستاد انتخابات کشور: در 5 روز مهلت ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری 592 نفر ثبت نام کرده‌اند.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری در روز شنبه 25 اردیبهشت 1400 به پایان رسید.

به گزارش آسمونی به نقل از صداوسیما، رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: از روز یکشنبه شورای نگهبان براساس چارچوب و مصوبات خود درباره احراز صلاحیت‌ها عمل خواهد کرد.

چند نفر برای انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کردند؟/نحوه بررسی صلاحیت داوطلبان
چند نفر برای انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کردند؟/نحوه بررسی صلاحیت داوطلبان

از 7 خرداد به مدت 20 روز تبلیغات‌ها شروع می‌شود و 26 خرداد پایان مهلت تبلیغات است.

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور در گفتگو با تیتر امشب گفت: ما همه مدارکی را که در ظرف این پنج روز از ثبت‌نام‌کنندگان در انتخابات ریاست جمهوری جمع‌آوری کرده‌ایم، تقدیم شورای نگهبان می‌کنیم و آن‌ها شروع به بررسی مدارک و احراز صلاحیت افراد خواهند کرد.

رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه از همه طیف‌ها و علاقه‌های سیاسی در این پنج روزه ثبت نام کرده اند، افزود: حدود 8 درصد از کسانی که نام نویسی کردند، سابقه نامزد شدن در دوره‌های قبلی را نیز دارند و در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری از همه جریان‌های سیاسی حضور دارند.

رئیس ستاد انتخابات کشور: از روز یکشنبه 26 اردیبهشت بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان آغاز و 6 خرداد اسامی نهایی نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری اعلام می‌شود.

جمال عرف گفت: از 7 خرداد به مدت 20 روز تبلیغات‌ها شروع می‌شود و 26 خرداد پایان مهلت تبلیغات است.

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: این دوره به دلیل بیماری کرونا محدودیت‌های وجود دارد و پروتکل‌های بهداشتی خاصی در حال تنظیم است. این دوره تجمع‌های تبلیغاتی مانند سال‌های گذشته نخواهیم داشت.

او افزود: به تناسب شهر‌های کشور بر اساس شرایط کرونایی در زمان 20 روزه مهلت تبلیغات، برنامه‌هایی برگزار می‌شود.

معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: بر اساس شرایط کرونایی امسال از رسانه تلویزیونی در استان‌ها استفاده می‌شود. به لحاظ داشتن خلاء قانونی که وجود دارد هر گونه تبلیغات داوطلبان پیش از اعلام صلاحیت‌ها از طرف شورای نگهبان خلاف قانون است.

او گفت: تاکنون گزارشی از تخلفات داوطلبان بدست ما نرسیده است.
انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در 6 حوزه، میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخاباتی و انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا در یک هزار و 372 شهر و چهل هزار و 620 روستا و تیره عشایری 28 خرداد 1400 برگزار می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: در 5 روز مهلت ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری 592 نفر ثبت نام کرده‌اند.

جمال عرف در گفتگو با تیتر امشب با بیان اینکه شنبه 288 نفر برای انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کردند، گفت: در مجموع 592 نفر برای ثبت‌نام به ستاد انتخابات کشور مراجعه کردند که از این تعداد، 40 نفر از خانم‌ها و 552 نفر از آقایان هستند.

او درباره تحصیلات داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری، افزود: 272 نفر از ثبت‌نام‌کنندگان لیسانس و کمتر و 320 نفر از آنان فوق لیسانس به بالا هستند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره چند نفر برای انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کردند؟/نحوه بررسی صلاحیت داوطلبان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «چند نفر برای انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کردند؟/نحوه بررسی صلاحیت داوطلبان» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید