ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  25795 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
تقدیم تاج و تخت به دشمن دیرینه

تقدیم تاج و تخت به دشمن دیرینه

فصل جدید لالیگا آغاز شده است، و برای نخستین بار در پنج سال اخیر، رئال مادرید مدافع عنوان قهرمانی به حساب می‌آید و به نظر بخت اول قهرمانی هستند.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

گیلم بالاگه، تحلیل گر اسپانیایی و سرشناس اسکای به بررسی تغییر قدرت در فوتبال اسپانیا پرداخته است. تحلیلی که نشان می دهد آبی و اناری پوشان بارسا چگونه از قدرت دور شده اند و همزمان، رئال مادرید به یک ابر قدرت تبدیل شده است.جنگ بر سر عنوان قهرمانی لالیگا در فصل گذشته، تا هفته پایانی ادامه داشت، اما با نمایش‌ها و نتایجی که در دو دیدار سوپر کاپ اسپانیا بین بارسا و رئال مادرید شاهد بودیم، به نظر می‌رسد که فاصله قابل توجهی میان دو تیم در حال به وجود آمدن است. حتی بازیکنان بارسا هم به آن اعتراف کرده‌اند. به یاد بیاورید که جرارد پیکه پس از پایان دیدار برگشت سوپر کاپ چه گفت.

در 9 سالی که در اینجا حضور دارم، این نخستین بار است که مقابل آن‌ها (رئال مادرید) احساس ضعف می‌کنم.

مطمئنا رئال مادرید برای موفقیت‌هایی که به دست آورده لایق تحسین است. آن‌ها در چهار فصل اخیر سه بار قهرمانی اروپا را به دست آورده‌اند، که نشان از کیفیت بالای آن‌ها دارد. اگرچه، این احساس وجود دارد که بارسلونا در این انتقال قدرت در لالیگا، نقشی پررنگ ایفا کرده است.سال 2015 را به یاد بیاورید. بارسا تیمی بود که در موضع قدرت قرار داشت؛ آن‌ها قهرمان اروپا بودند و سه گانه را نیز به دست آورده بودند.اما آن پیروزی برابر یوونتوس، آخرین بازی ژاوی با پیراهن بارسا بود و پدرو در حالی در آگوست به چلسی فروخته شد، که بارسا به دلیل محرومیت، تا ژانویه قادر به خرید بازیکن نبود. الیکس ویدال و آردا توران به نیوکمپ آمدند اما باید تا تعطیلات زمستانی برای اینکه بتوانند پیراهن بارسلونا را به تن کنند، صبر می‌کردند.

تابستان گذشته پول بیشتری برای خرید آندره گومز، ساموئل اومتیتی، لوکاس دینیه، یسپر سیلسن و پاکو آلکاسر خرج شد. برخی از آن‌ها امیدوار کننده ظاهر شدند، اما هیچ یک واقعاً تیم را به جلو نبردند و در واقع تاثیر شگرفی ایجاد نکردند.از طرف دیگر، تابستان رئال مادرید در سال 2015 چندان قابل توجه نبود، اما زمان ثابت کرد که تا چه اندازه مهم بوده است. کاسیمیرو که به صورت قرضی در پورتو حضور داشت به رئال بازگشت. لوکاس وازکز با یک میلیون یورو از اسپانیول بازخرید شد. مارکو آسنسیو (که در آن تابستان قراردادش با رئال را به امضا رسانده بود) قرض داده شد و در سال 2016 که به یک بازیکن بهتر بدل شده بود، به برنابئو بازگشت.

از آن زمان دنیلو و موراتا خریده شده و سپس فروخته شده اند، و رئال مادرید با احیای ایسکو، گزینه‌های بسیار بیشتری دارد. حالا با قدرت کاسیمیرو، شور آسنسیو و نبوغ ایسکو، در کنار پاس‌های مودریچ و کروس، به تیم بسیار خوبی در خط هافبک تبدیل شده‌اند. و البته باید به بی‌بی‌سی هم اشاره کرد.این نکته مهمی است. رونالدو همچنان بازیکن مهمی در ترکیب رئال مادرید است و فصل گذشته در لالیگا 25 گل به ثمر رساند. اما برتری رئال مادرید در سوپر کاپ نشان داد که این تیم به هیچ وجه وابستگی‌ای که بارسا به مسی دارد را، به رونالدو ندارد.


عملکرد بارسلونا و رئال مادرید بدون حضور رونالدو و مسی در ترکیب

مسی فصل گذشته با 37 گل بهترین گلزن لالیگا بود. مشکل اصلی بارسا این است که بدون شماره ده خود، نمی‌تواند بازی کند. بارسا دو بازی از شش دیداری که لیونل مسی نمی‌توانست همراهی‌شان کند را باخت، و این در نهایت به قیمت از دست دادن عنوان قهرمانی تمام شد.در نقطه مقابل، زیدان و شاگردانش همه 9 دیداری که رونالدو را به دلایل مختلف در زمین نمی‌دیدند، با پیروزی پشت سر گذاشتند.

پس از شکست در برابر رئال مادرید در سوپر کاپ، پیکه در مصاحبه‌اش گفت که اعضای تیم باید در کنار هم بمانند و رو به جلو حرکت کنند. اما آیا آن‌ها واقعاً رو به جلو حرکت می‌کنند؟ تیم دارد به تدریج به لحاظ دفاعی ضعیف می‌شود. آن‌ها در طول سه سال مربیگری لوئیز انریکه کم‌کم آمار گل خورده بیشتری به جای گذاشته اند. این مسئله جای نگرانی دارد و چیزی‌ است که والورده باید به آن توجه کند.


گل های خورد بارسلونا در لالیگا در سه فصل اخیر

آمار بالا چیزی است که جای نگرانی دارد و ارنستو والورده باید به خوبی آنرا بداند و فکری برای آن بکند.در خط هافبک نیز مشکلاتی وجود دارد. مشکلات مصدومیت آندرس اینیستا نشان می‌دهد که نمی‌توان مانند گذشته روی او حساب کرد. اما جایگزین او کجاست؟لاماسیا در گذشته همواره این خلاءها را پر می‌کرد، اما به نظر می‌رسد که سیستم آکادمی رئال مادرید موثرتر باشد. ده فصل پیش بود که رئال مادرید توانست با موفقیت از عنوان قهرمانی خود در لالیگا دفاع کند و زیدان به دنبال این است تا تبدیل به اولین سرمربی رئال مادرید شود که پس از لئو بینهاکر در سال 1989، از قهرمانی تیمش در لالیگا دفاع می‌کند.بارسلونا اگر می خواهد جلوی این اتفاق را بگیرد باید پیشرفت کند، و سریع هم پیشرفت کند.

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره تقدیم تاج و تخت به دشمن دیرینه فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تقدیم تاج و تخت به دشمن دیرینه» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید