مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  28674 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 7 دقیقه
روابط جنسی پیش از ازدواج و تاثیرات آن

روابط جنسی پیش از ازدواج و تاثیرات آن

روابط جنسی پیش از ازدواج یکی از مشکلاتی است که بسیاری از جوانان درگیر آن هستند. چند سالی است که در ایران...
زمان مطالعه: 7 دقیقه
روابط جنسی پیش از ازدواج و تاثیرات آن
روابط جنسی پیش از ازدواج و تاثیرات آن


روابط جنسی پیش از ازدواج یکی از مشکلاتی است که بسیاری از جوانان درگیر آن هستند. چند سالی است که در ایران روابط جنسی پیش از ازدواج رواج یافته است که می تواند یک زنگ خطر برای خانواده ها باشد. در رسانه ها نیز در این مورد هشدار های زیادی داده می شود. ما در این مقاله از آسمونی در مورد روابط جنسی پیش از ازدواج و تاثیرات و پیامدهای آن بیشتر صحبت می کنیم. دعوت می کنیم تا پایان همراهمان باشید.

رابطه جنسی یکی از ابعاد ارتباطی بین زن و مرد می باشد که مساله عجیب و غریب و چندش آوری نیست که خانواده ها نسبت به آن بی توجه باشند. متاسفانه بسیاری از خانواده ها در آموزش مسئله رابطه جنسی به فرزندان خود کوتاهی می کنند.

باورهای غلط را در مورد رابطه جنسی که از بچگی در ذهن ما نقش بسته با مطالب جدید علمی عوض کرده و رابطه جنسی لذت بخش را به رابطه جنسی خرافاتی تبدیل نکنیم.

درصورتی که کسانی که قبل از ازدواج رابطه دارند ممکن است برایشان توقعاتی ایجاد شود که در زندگی آینده، شاید فرد مقابل نتواند این توقعات را برآورده کند. از طرفی گاهی برایشان مقایسه پیش می آید.

باورهای جنسی غلط یکی از معضلاتی است که این روزها به دلیل اطلاعات اشتباهی که در اختیار افراد قرار می گیرد، تبدیل به معضلی جدی شده است.

عضو گروه درمان و مسئول آموزش کلینیک سلامت خانواده دانشگاه شاهد و درمان گر اختلالات جنسی با اشاره به باورهای جنسی غلط تصریح کرد:اولین مسأله ای که در تصور افراد ایجاد می شود این است که دختران و پسرانی که تجربه جنسی قبلی دارند، در ازدواج و زندگی مشترک خود، موفق تر از آن هایی هستند که هیچ گونه رابطه ای با جنس مخالف نداشته اند. درصورتی که کسانی که قبل از ازدواج رابطه دارند ممکن است برایشان توقعاتی ایجاد شود که در زندگی آینده، شاید فرد مقابل نتواند این توقعات را برآورده کند. از طرفی گاهی برایشان مقایسه پیش می آید.

premarital-sex
premarital-sex


افراد در روابط جنسی پیش از ازدواج تنها به فکر خود هستند

او ادامه داد:رابطه زناشویی که رابطه جنسی هم جزو آن است، متفاوت از رابطه ای است که یک دختر یا پسر قبل از ازدواج تجربه می کنند. قبل از ازدواج آن چه تحت عنوان رابطه مطرح می شود، بیشتر توجه به خود، ارضای نیازهای شخصی، کنجکاوی و هوس بازی است. بعد از ازدواج آن چه تجربه می شود، تجربه مشترک برای پیشبرد یک زندگی مشترک است. در زندگی زناشویی زن و هم مرد علاوه بر توجه به خود، به فرد مقابل هم توجه می کنند. در این رابطه بیش از هوس بازی، عمق بخشی به یک رابطه عاطفی مطرح است که بعد از زندگی زناشویی شکل می گیرد.

عدم هماهنگی در روابط جنسی از پیامدهای روابط پیش از ازدواج

وی با تأکید بر این که اغلب آن هایی که تجربه جنسی قبلی داشته اند، ازدواج شان با شکست و ناکامی همراه بوده است، گفت:در تجربه های جنسی، فرد ممکن است به یک سری مهارت ها و تجاربی دست پیدا کند و چون نوعاً افراد به دنبال این هستند که همسری که انتخاب می کنند برخلاف خودشان این تجربه را نداشته باشد، در واقع نوعی عدم هماهنگی بین زن و مرد پیش می آید؛

درحالی که وقتی دختر و پسری بدون تجارب جنسی قبلی، ازدواج می کنند، با هم هماهنگ هستند، با هم آزمون و خطا می کنند و با هم پیش می روند و هرچه یک زوج هماهنگ تر باشند، زندگی موفق تری خواهند داشت.

آن چه در ازدواج مهم است تجربه نیست، بلکه دانش است و بهترین زمان برای کسب دانش، دوران عقد است. تجربه براساس این دانش و آموزش و آگاهی ما آرام آرام به دست می آید و نیازی نیست این تجربه را قبل از ازدواج داشته باشیم؛ زیرا هر فرد با فرد دیگری متفاوت است.

روابط جنسی پیش از ازدواج و تاثیرات آن
روابط جنسی پیش از ازدواج و تاثیرات آن


رابطه جنسی بعد از ازدواج راه حلی برای درمان خودارضایی است

این درمان گر اختلالات جنسی باور غلط بعدی را خودارضایی به عنوان مانعی برای ازدواج دانست و ادامه داد:پسرها همیشه این سؤال را مطرح می کنند که خودارضایی در گذشته، ما را در ازدواج دچار مشکل می کند؟ آیا دچار ناباروری می شویم و مشکلاتی برای زندگی زناشویی مان در آینده پیش می آید؟

پاسخ می دهیم خودارضایی منعی برای ازدواج نیست البته به لحاظ شرعی حرام است و حتماً توصیه پزشکی به ترک این رفتار می کنیم. اما آن ها می توانند ازدواج کنند و اتفاقاً ازدواج یکی از راه های مهم ترک خودارضایی است. افرادی که ازدواج می کنند و نیاز جنسی خود را از طریق رابطه زناشویی برطرف می کنند، نوعاً به سمت خودارضایی نمی روند؛ مگر در مواردی که با اختلالات زمینه ای دیگری همراه باشند.

وجود یا عدم وجود پرده بکارت راهی برای تشخیص داشتن یا نداشتن رابطه جنسی نیست

مسئول آموزش کلینیک سلامت خانواده دانشگاه شاهد به باور غلطی در مورد پرده بکارت پرداخت و اظهار کرد:باور غلط بعدی این است که دختری که پرده بکارت دارد، ازدواج می کند و در مراسم شب زفاف خونریزی دارد و این نشان دهنده نداشتن رابطه جنسی او پیش از ازدواج است.

این تصور در شرایطی است که وجود پرده بکارت دلیل 100 درصدی نداشتن تجربه جنسی و عدم آن دلیل قطعی داشتن این تجربه نیست. چه بسا افرادی هستند که پرده بکارت را ترمیم می کنند و افرادی بر اثر ورزش های شدیدی مانند اسب سواری یا به شکل مادرزادی (که به ندریت اتفاق می افتد) پرده بکارت نداشته باشد. از طرفی پرده بکارت اشکال مختلفی دارد و ممکن است از نوعی باشد که محسوس نباشد.

premarital-sex
premarital-sex


تماشای فیلم های پورن، انگاره های ذهنی را تغییر می دهد

وی باور غلط بعدی را افزایش میل جنسی به دنبال تماشای فیلم های پورن دانست و تصریح کرد:برخی زوجین می گویند دیدن فیلم های جنسی به تحریک میل جنسی و گرم کردن بیشتر زندگی زناشویی کمک می کند. این افراد باید بدانند دیدن فیلم های جنسی در کوتاه مدت ممکن است باعث افزایش میل جنسی و بهبود رابطه جنسی شود اما در دراز مدت اثر عکس دارد؛ زیرا آستانه تحریک بالا می رود و بنابراین اگر پیش از این با دیدن چنین فیلم هایی تحریک می شدند، الان نمی شوند.

از طرفی فرد فیلم را می بیند تا با همسرش رابطه جنسی برقرار کند، غافل از این که دیدن این فیلم ها باعث اعتیاد می شود و فرد را از همسرش دور می کند. اگر تا قبل از دیدن این فیلم ها وقتی را به بودن با همسرش می گذراند، حالا تمام آن زمان یا حتی بیشتر از آن را صرف تماشای این فیلم ها می کند. در کنار این مسائل، دیدن این فیلم ها ایماژ، تصاویر و انگاره های ذهنی فرد را تغییر می دهد. تغییر این انگاره ها باعث می شود اگر فرد همسرش را تا دیروز زیبا و خوش اندام می دیده است، از این پس این تصاویر را از همسرش نداشته باشد و تصاویری که از فیلم ها دیده به جای همسرش جایگزین شود.

نوع رابطه جنسی نمایش داده شده در فیلم های پورن آسیب زننده است

او ایجاد توقعات نامعقول و نادرست را از دیگر پیامدهای دیدن این فیلم های پورن عنوان کرد و گفت:افرادی که در این فیلم ها بازی می کنند، دست به کارهای نامعقول می زنند و خیلی از این افراد حتی ممکن است به دنبال آن اعمال بستری شوند، اما در آن فیلم براساس تصویر، نور و رنگ، آن چه تماشاچی می بیند، تماماً زیبایی و لذت است؛ درصورتی که اصلاً این طور نیست و اعمال آزاردهنده، آسیب زننده و دردناکی هستند. فردی که این ها را می بیند و لذت می برد، می خواهد همین رابطه را در واقعیت با همسر خود داشته باشد که امکان پذیر نیست و باعث درد و ناراحتی می شود. در نهایت توصیه نمی شود که فرد برای بیشتر کردن میل جنسی خود این فیلم ها را ببیند.

روابط جنسی پیش از ازدواج و تاثیرات آن
روابط جنسی پیش از ازدواج و تاثیرات آن


زندگی زوجینی که رابطه جنسی خوبی ندارند، با تنش بیشتری همراه است

این درمان گر اختلالات جنسی با اشاره به محور اصلی زندگی زوجین بیان کرد:برخی زوجین رابطه جنسی را محور اصلی زندگی شان نمی دانند و می گویند زندگی زناشویی با هدف خروج از تنهایی، داشتن شریک زندگی و فرزندآوری شکل می گیرد؛ درحالی که این طور نیست و ما معتقدیم رابطه جنسی اگر اصل زندگی نباشد، حتماً چسب زندگی است. قوام و دوام زندگی به رابطه جنسی خوب، ارضاکننده و رضایت بخش زوجین وابسته است. زن و شوهرهایی که رابطه جنسی خوبی ندارند، معمولاً با تنش های بیشتری در زندگی شان مواجه هستند.

در این خانواده تربیت فرزندان هم مشکلات بیشتری دارد. رابطه جنسی خوب وقتی بین زن و شوهر نیست، آرامش کافی هم در این زندگی وجود ندارد. مردانی که رابطه جنسی خوبی با هسرانشان دارند، در کار خود نیز موفق اند و زنانی که با همسران شان رابطه جنسی خوبی دارند، کمتر به افسردگی و دردهای مزمن مانند سردرد و کمردرد مبتلا می شوند و فرزندپروری بهتری دارند. بنابراین این عقیده که من به عنوان یک زن وظایف متعددی مانند اشتغال و تربیت فرزند دارم و رابطه جنسی، موضوع سوم من می شود یا مردی بگوید ساعت های زیادی کار می کنم و حالا اگر خسته نبودم و حوصله داشتم رابطه جنسی خواهم داشت، فرض غلطی است. معتقدیم همان طور که فرد برای غذا خوردن و استراحت زمانی را در نظر می گیرد، باید در زندگی اش نیز وقتی را برای داشتن یک رابطه جنسی خوب و عاطفی با همسرش بگذارد.

اصرار به ازدواج بدون در نظر گرفتن شرایط فرد

وی به بی توجهی برخی خانواده ها به مشکلات فرزندان شان اشاره کرد و گفت:برخی پدر و مادرها برای ازدواج به فرزندان شان که تا سن 30 سالگی و بعد از آن ازدواج نکرده اند، فشار می آورند؛ بدون این که بپرسد چرا ازدواج نمی کنی؟ برخی ازدواج هم کرده اند و می خواهند طلاق بگیرند و زن شاکی است که مرد هیچ ارتباطی با او ندارد. پس از بررسی می بینیم فرد تمایلات بیمارگونه جنسی داشته و این موضوع را به هیچ کس نگفته است. تحت فشار گذاشتن به هر قیمتی درست نیست و باید صحبت شود. در مقابل دخترانی هم با این شرایط داشتیم. در این زمینه ها هم فرد هم خانواده اش باید آگاه شوند که مشاوره بگیرد و راه درست را انتخاب کند که دچار مشکلات بعدی نشود.

نظر شما همراهمان عزیز آسمونی در مورد روابط جنسی پیش از ازدواج چیست؟
مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره روابط جنسی پیش از ازدواج و تاثیرات آن فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «روابط جنسی پیش از ازدواج و تاثیرات آن» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید