کد مطلب:  58172 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اهمیت مشاوره قبل از ازدواج

اهمیت مشاوره قبل از ازدواج

ازدواج به عنوان یکی از مهم‌ترین مراحل زندگی ومسئله ای است که در زندگی انسان رخ میدهد.اگرازدواج در زمان مناسب و با فرد مناسب در شرایط مناسب  انجام شود می‌تواند
زمان مطالعه: 1 دقیقه

بنام یگانه عالم


بسیاری از افرادبه مشاوره قبل از ازدواج بی تفاوت هستند ومعتقدهستندخودشان بهترمیتوانند طرف مقابلشان را بشناسند و اینگونه فکر میکنند که طرف مقابلشان را با چند جلسه میتوانند انالیز کنند. ولی باید بدانید در مشاوره قبل از ازدواج مسائلی را به شما گوشزد میکنند که ممکن است شما به آنها توجه نداشته باشید و یا برای شما بی اهمیت باشد و یا بسیاری از افرادمشاوره ازدواج را به زمانی موکول می کنند که از ازدواجشان گذشته است .
ازدواج به عنوان یکی از مهم‌ترین مراحل زندگی ومسئله ای است که در زندگی انسان رخ میدهد.
اگرازدواج در زمان مناسب و با فرد مناسب در شرایط مناسب  انجام شود می‌تواند ضامن سلامت فرد و جامعه باشد و حتی سلامت خانواده ای را که تشکیل داده و بلعکس؛ اگر بدون مهارت‌ و شناخت کافی وحتی بدون امادگی روانی رخ دهدوحتی در زمان نامناسب یعنی زمانیکه فرد به بلوغ و آمادگی برای ازدواج نرسیده باشد می‌تواند آسیب‌های بسیاری به همراه داشته باشد.
مشاوره قبل از ازدواج عملی ضروری است زیرابه افراد کمک می‌کند تا واقع بین به ازدواج وخودشان و طرف مقابلشان نگاه کنند و بفهمند که آیا اصلا آماده ازدواج هستند وبا هدف ها و ظایف و حقوق خود و طرف مقابل آشنا شوند و از هرگونه رفتارهای غیر منطقی بپرهیزند. زیرا اساس ازدواج باید براساس عقل ومنطق استوار باشد.
مشاوره قبل از ازدواج تمام ابعادمختلف شما را بررسی میکند بطور مثال ویژگی‌های شخصیتی ،نیازها، علایق،سلیقه ها شباهت‌ها و تفاوت‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، انجام می‌شود؛ همچنین مهارت‌های مورد نیاز برای ازدواج را در افراد مورد سنجش قرار می‌دهد و تفاوتها و شباهتهای شما و طرف مقابلتان را نمایان میکند و حتی میتواند به شما گوشزد کند که در کدام مسائل ممکن است با هم دچار مشکل شوید.

(سارافلاحی-کارشناس ارشد روانشناسی)

: برای دریافت مشاوره درباره اهمیت مشاوره قبل از ازدواج فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اهمیت مشاوره قبل از ازدواج» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید