کد مطلب:  7244 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
زندگی انسانهای ماقبل تاریخ چطور بوده ؟

زندگی انسانهای ماقبل تاریخ چطور بوده ؟

تاکنون دانشمندان نتوانسته اند از روی فسیلهای انسان های قدیم به این سوال پاسخ قطعی بدهند که آنها چطور زندگی...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

تاکنون دانشمندان نتوانسته اند از روی فسیلهای انسان های قدیم به این سوال پاسخ قطعی بدهند که آنها چطور زندگی میکردند.
اگر چه با مطالعات و تحقیق تا اندازه ای اسرارشان کشف شده است.
در این بخش آسمونی به بررسی دقیق این موضوع میپردازیم.
از روی دندانهای قدیمی از انسانهای ماقبل تاریخ،دانشمندان به این نتیجه رسیدهاندکه عده ای از آنها گوشتخوار و شماری گیاهخوار بودند.
از روی استخوان های پا ی انسانهای قدیم،دانشمندان زیست شناس معلوم کرده اند که آنها روی دوپا راه میرفتند و از روی اندازه جمجمه و حجم آن مشخص شده که آنها چقدر باهوش بودند.
دانشمندان با مطالعه در ساختار بدنی میمون های بزرگ ،موقعیت فعلی انسانها را ثابت کردند.چرا که گروه خونی انسانها و کوروموزوم های انها شبیه میمونهاست و انسان را از هر نظر شبیه میمونهای بزرگ میدانند.
انسانهای ماقبل تاریخ بین تمام جانداران بیش از همه در معرض خطر بوده اند زیرا نه چنگال قوی داشتند نه دندان تیز و نه پوشش پشمی برای حفظ جان خود.
روی همین اصل ادامه زندگی برای او در مقابل سایر حیوانات وحشی کمتر بوده و همین ضعف بدنی و هوش بالایش در برداشت که برای ادامه حیاتش چارهای کند و بر جهان حکومت کند.


انسانهای نخستین در آفریقای شرقی درست 20 میلیون سال پیش ظهور کردند.یعنی درست زمانیکه هر گونه خطرات انان را تهدید میکرد.انها در جوار حیوانات وحشی در جنگل میزیستند.
حیواناتی مثل خوک های وحشی به بزرگی و حجم کرگدنها و شغال هایی به اندازه ی اسب...
غذای انسانها ی نخستین از میوه درختان وحشی و گردو و برگ درختان تامین میشد.گاهی هم حیوانات کوچک را شکار میکردند.چون بشر اولیه علف خوار بود،برای ادامه ی حیات نا گذیر ساعت های متوالی مانند گاو و گوسفند علف خواری میکردند.و کم کم پی بردند که غذای گوشتی با حجم کم مدتی طولانی تر انان را سیر نگه میدارد..
و برای شکار حیوانات به طور گروهی میرفتند و کم کم وسایل شکار را نیز بوجود اوردند.
اما برخی از آثار و عوامل نشان میدهد که انها روی چهار دست و پا راه میرفتند و روی درخت های بلند (ازترس حیوانات وحشی)میزیستند.


نخستین سلاحی که توسط بشر ساخته شد چه بود؟

دکتر "شارل هاکت"و "روبرت اشر"استادان دانشگاه کرنل مینویسند :انسانهای اولیه اسلحه را بطور اتفاقی اختراع کردند.یک انسان اولیه مشغول شکستن گردو با سنگ بود که ناگهان ببری به او حمله میکند ،او غافلگیر شده و ناگهان سنگ را به طرف ببر پرتاب میکند و ببر کشته میشود.و متوجه شد که با این وسیله می تواند بر دشمن فائق اید.
برای سالهای متوالی انسانها همانند حیوانات میزیستند با این تفاوت که جاذبه ی جنسی در انسان همیشگی ولی در حیوانات فصلی بود.
در ضمن حیوانات منطقه ی خاصی را برای زیستن خود بر میگزیند اما انسانها به یک منطقه قانع نبودند و فسیلها نشان میدهد که انها هزاران کیلومتر در چین و جاوه و افریقا طی نموده اند.
انها حرف زدن بلد نبودند و با صداهای خاصی با هم ارتباط برقرار میکردند.
انها عریان بودند و قسمتهای خاصی از بدنشان را می پوشانیدند که ان هم در قبایل مختلف فرق میکرد.
وقتی آتش کشف شد انقلابی در زندگی انان رخ داد زیرا اتش حرارت تولید میکرد و حیوانات وحشت میکردند . بنابر این اتش از انان حفاظت میکرد .
کشاورزی و زندگی ایلی در انسانها خیلی دیر شروع شد چون فقط 10000 سال است که کشت و زرع شروع شدهاست.

: برای دریافت مشاوره درباره زندگی انسانهای ماقبل تاریخ چطور بوده ؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «زندگی انسانهای ماقبل تاریخ چطور بوده ؟» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید