کد مطلب:  43235 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
همه نمازهای لیالی ماه رمضان

همه نمازهای لیالی ماه رمضان

اعمال ماه رمضان فراوان است . يكى از اعمال اين ماه نماز است . از امام صادق عليه السلام روايت شده است كه هزار...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

اعمال ماه رمضان فراوان است . یکی از اعمال این ماه نماز است . از امام صادق علیه السلام روایت شده است که هزار رکعت نماز در تمام ماه مبارک رمضان وارد شده است. برای آشنایی با همه نمازهای لیالی ماه رمضان این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که به معرفی همه نمازهای لیالی ماه رمضان می پردازیم.

همه نمازهای لیالی ماه رمضان
همه نمازهای لیالی ماه رمضانهمه نمازهای لیالی ماه رمضان

  1. نماز شب اول ماه رمضان:

دو رکعت است ؛ در هر رکعت ، حمد و سوره انعام خوانده می شود.  1. نماز اول ماه:

دو رکعت است که کیفیت آن در ماه رجب بیان شد.  1. نماز هر شب ماه رمضان:

دو رکعت می باشد که در هر رکعت آن ؛ پس از حمد، سه مرتبه سوره توحید خوانده و بعد از سلام گفته می شود: سبحان من هو حفیظ لا یغفل، سبحان من هو رحیم لا یعجل، سبحان من هو قائم لایسهو، سبحان من هو دائم لا یلهو؛ پس از آن تسبیحات چهارگانه، هفت مرتبه خوانده می شود: سبحان اللّه و الحمدلله و لا اله الا اللّه اللّه اکبر و سپس گفته می‌شود: سبحانک سبحانک سبحانک یا عظیم اغفر لی الذنب العظیم. پس ده مرتبه بر پیغمبر صلی الله علیه و آله صلوات فرستاده می‌شود.

ثواب این نماز، آمرزش هفتاد هزار گناه است.

prayers-in-ramadan
prayers-in-ramadan  1. نماز روز اول ماه:

دو رکعت است ؛ در رکعت اول ، سوره حمد و فتح و در رکعت دوم ، سوره حمد و یک سوره دلخواه خوانده می شود.  1. نماز شب های قدر:

دو رکعت می باشد، مانند نماز صبح . با این تفاوت که در هر رکعت ، بعد از حمد، هفت مرتبه سوره توحید قرائت و پس از سلام نماز، هفتاد مرتبه ذکر می شود: استغفر اللّه و اتوب الیه.

همه نمازهای لیالی ماه رمضان
همه نمازهای لیالی ماه رمضان  1. نماز دیگر شب های قدر:

صد رکعت است و می توان به جای این صد رکعت ، شش روز از نمازهای قضای خود را به جا آورد؛ به این ترتیب که از ظهر روز اول شروع نموده و در عشای روز ششم ختم کرد.  1. هزار رکعت در تمام شب های ماه رمضان:

به گزارش آسمونی به این نحو که از شب اول تا شب بیستم ، در هر شب بیست رکعت (ده تا دو رکعت مثل نماز صبح) هر دو رکعت به یک سلام . از شب بیست و یکم تا آخر ماه هر شب سی رکعت به همان روش خوانده شود. همچنین در هر یک از شب های احیاء (نوزدهم ، بیست و یکم و بیست و سوم) صد رکعت به ترتیب مذکور به جا آورده شود.

: برای دریافت مشاوره درباره همه نمازهای لیالی ماه رمضان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «همه نمازهای لیالی ماه رمضان» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید