نانوپرسو ؛ تکنولوژی قهوه و طرز استفاده از نانوپرسو

نانوپرسو ؛ تکنولوژی قهوه و طرز استفاده از نانوپرسو

از قهوه خانه ها تا روی میز کار، قهوه همیشه نوشیدنی محبوبمان بوده است. اما هرکدام از ما دست کم یک بار فلاسک و ماگ (لیوان) دوجداره را برای نگه داشتن قهوه در طول روز امتحان کردیم و رضایت لازم را به دست نیاوردیم. اما به گزارش آسمونی فناوری و تکنولوژی این بار به کمک قهوه خور ها شتافته و دستگاهی کوچک و کاربردی به نام نانوپرسو و مینی پرسو تولید کرده. در زیر عکس نانوپرسو و مینی پرسو را میبینید که جلوتر به چند سوال کلیدی و معرفی این محصول و مزیت های آن میپردازیم:

نانوپرسو

قهوه اسپرسو چیست؟

اسپرسو (قهوه پِرِسی) یک قهوه با ساختار یکنواخت است که با وارد کردن فشار بالای آب روی پودر قهوه به وجود می آید. برای ایجاد این فشار همیشه دستگاهی لازم است که توانایی تولید این نیرو را داشته باشد و در نتیجه سایز دستگاه بزرگ خواهد بود! اما اخیراً محصولی جدید به نام نانوپرسو به بازار آمده که تمام این قوانین قدیمی را زیر پا میگذارد و حتی در ایران هم روز به روز محبوب تر میشود. نانوپرسو استوانه ای 16 سانتی متری و 336 گرمی کوچک و قابل حمل است که میتواند برای گرفتن عصاره اسپرسو به تنهایی 18 بار فشار (معادل 18.5 کیلوگرم) تولید کند!

اجزای نانوپرسو شامل موارد زیر هستند:

- لیوان کوچک اسپرسو

- فیلتر

- پیمانه اندازه گیری قهوه

- فرچه برای تمیز کردن

- کیف دستی

- وارانتی محصول

- برچسب تزیینی

- کتابچه راهنما

نانوپرسو

روش استفاده نانوپرسو :

8 گرم پودر قهوه (دانه قهوه گریند شده) با پیمانه خود نانوپرسو در مخزن آن میریزید. فیلتر را روی آن قرار میدهید و مخزن را وارونه میکنید:

نازل نانوپرسو را روی مخزن قهوه قرار میدهید:

لیوان کوچک را زیر آن وصل کنید و سپس بین 50 تا 80 میلی لیتر آب جوش را از بالا به مخزن اضافه کنید:

دکمه روی نانوپرسو را آنقدر بچرخانید تا خودش خیلی آرام رو به بیرون بپرد. خروجی نانوپرسو را روی فنجان خود بگیرید و دکمه را هر یک ثانیه یک بار فشار دهید. تقریبا بعد از 8 بار فشار دادن دکمه میتوانید مطمئن باشید که تمام عصاره قهوه اکنون گرفته شده و آماده نوشیدن است!

در زیر یک تصویر کلی تر از مراحل درست کردن قهوه با نانوپرسو میبینیم:

نانوپرسو

نوش جان!

ثبت نظر درباره «نانوپرسو ؛ تکنولوژی قهوه و طرز استفاده از نانوپرسو»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید