کد مطلب: 17821 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تغییر احتمالی مربی تیم ملی شطرنج بانوان

تغییر احتمالی مربی تیم ملی شطرنج بانوان

به گزارش آسمونی، اعضای تیم های ملی شطرنج مردان و بانوان ایران در حالی در چهل و دومین دوره رقابت های...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی، اعضای تیم های ملی شطرنج مردان و بانوان ایران در حالی در چهل و دومین دوره رقابت های  المپیاد جهانی شرکت کردند، که مربیانی از هلند و بلاروس را در کنار خود می دیدند. «سوکولوف» و «کوالف» مربیان هلندی و بلاروسی هستند که حدود یک ماه پیش از آغاز المپیاد جهانی شطرنج در باکو هدایت تیم های ملی مردان و زنان ایران را بر عهده گرفتند. 

2204264
2204264

ملی پوشان شطرنج کشورمان با هدایت این دو مربی در این رقابت ها شرکت کردند که طی آن تیم ملی مردان در میان 170 تیم دیگر شرکت کننده در جایگاه هفدهم قرار گرفت و در گروه دوم , 35 تیمی مسابقات المپیاد جهانی نیز به عنوان قهرمانی دست یافت. در بخش بانوان نیز تیم ملی ایران در رقابت با 140 تیم دیگر یازدهم شد. ضمن اینکه در مجموع مردان و زنان این دوره مسابقات المپیاد جهانی، عنوان نهمی برای شطرنج ایران به دست آمد. 

نتایج به دست آمده در چهل و دومین دوره مسابقات المپیاد جهانی شطرنج، به نوعی ملاک ارزیابی مسئولان فدراسیون شطرنج برای ادامه همکاری با مربیان تازه به خدمت گرفته شده یا پایان دادن به این همکاری است؛ در این رابطه مهرداد پهلوان زاده، رئیس فدراسیون شطرنج به خبرنگار مهر گفت: در بخش مردان همه ملی پوشان از مربی استخدادم شده هلندی خود رضایت دارند. به هر حال آنها در مسابقات باکو 30 رده صعود کردند و در مجموع نتایج خیلی خوبی هم مقابل حریفان خود به دست آوردند. بنابراین ادامه همکاری با سوکولوف قطعی است. 

وی در این رابطه ادامه داد: در بخش بانوان چنین رضایت خاطری از عملکرد مربی تیم ملی نیست؛ امیدواریم بتوانیم مربی بهتری داشته باشیم. 

رئیس فدراسیون شطرنج در پاسخ به این پرسش که «با این اوصاف تغییر مربی تیم ملی بانوان را در دستور کار دارید؟»، گفت: قرارداد ما با کوالف یک ماهه بود، این قرارداد به پایان رسیده و حالا هم این مربی به کشور خود بازگشته است. هنوز در رابطه با تغییر وی تصمیم قطعی نگرفته ایم اما بعید نیست چنین کاری را انجام دهیم.

پهلوان زاده در مورد وضعیت قرارداد سوکولوف برای هدایت تیم ملی شطرنج مردان نیز گفت: قرارداد وی یک ساله و البته برای پنج ماه در طول سال است؛ سوکولوف در مواقع لزوم به ایران می آید تا هدایت ملی پوشانرا عهده دار باشد، به دلیل مسائل مالی و کمبودهایی که در این زمینه داریم نمی توانیم وی را تمام مدت در اختیار داشته باشیم. 

رئیس فدراسیون شطرنج همچنین در بخش دیگری از گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این پرسش که «احتمال دارد برای پرهام مقصودلو به خاطر شرایط ویژه ای که دارد، مربی اختصاصی جذب شود؟»، اظهارداشت: این احتمال خیلی بعید است، بودجه فدراسیون به قدری نیست که برای یک بازیکن مربی اختصاصی جذب شود، پرهام باید با مربی تیم ملی کارش را دنبال کند. در کل پیگیری کار تیمی نسبت به اینکه یک بازیکن را از بقیه جدا کنیم، بهتر است. ملی پوشان اگر کنار هم باشند و اینگونه تمرین کنند قطعا نتیجه بهتری کسب خواهند کرد. 

: برای دریافت مشاوره درباره تغییر احتمالی مربی تیم ملی شطرنج بانوان فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «تغییر احتمالی مربی تیم ملی شطرنج بانوان» در کادر زیر بنویسید :

3 + 8 = ?