کد مطلب: 38644 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
وب سایت های معروف برای مشاهده آمار سایتها

وب سایت های معروف برای مشاهده آمار سایتها

اگر صاحب وب سایت هستید حتما به دنیال بهترین سایت برای دیدن آمار سایت تان بوده...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

مشاهده آمار سایت

حتماً برایتان اتفاق افتاده که به سایتی برخورد کرده باشید و به عنوان یک فرد کنجکاو که باید تا جای ممکن از همه چیز سر در بیاورد، خواسته باشید آماری از بازدیدهای آن سایت داشته باشید. معمولاً صاحبان سایت‌ها خود از آمارگیرهای حرفه‌ای برای این کار استفاده می‌کنند.در واقع، سایت‌هایی هستند که کارشان جمع آوری اطلاعات سایت‌های مختلف و دسته بندی آنها طبق یک قاعده‌ی خاص است. شاید از معروفترین آنها الکسا را بشناسید. ولی باید اشاره کرد که سایت‌های دیگری برای این منظور وجود دارند.

مشاهده آمار سایت با alexa

عملکرد معروفترین سایت رتبه‌بندی سایت‌های اینترنتی با نرم افزاری است که روی مرورگر کاربران نصب می‌شود. به همین دلیل شاید آمار آن چندان صحت نداشته باشد. ولی یک معیار یکسانی از سایت‌های جهانی به ما می‌دهد. این سرویس محصول Amazon است. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، اطلاعات زیادی از سایت‌هایی که نشانی آن را وارد کردید را به شما می‌دهد. حتی اطلاعاتی راجع به سایت خودتان را می‌توانید از آن دریافت کنید. امروزه این سایت مرجع خوبی برای دریافتن از میزان محبوبیت سایت‌هاست.

این سرویس به هر سایت یک رتبه‌ی عددی هم می‌دهد که هر چقدر کمتر باشد، نشان از میزان بازدید بالای آن است. به مرور که به میزان مطالب سایت خود اضافه می‌کنید، خواهید دید که این عدد کمتر خواهد شد.

مشاهده آمار سایت با Compete

Compete یک سرویس مفید دیگر برای دریافت اطلاعات از میزان بازدید یک سایت است. درست است که محدودیت‌های زیادی برای کاربرانی که ثبت نام نکردند وجود دارد، ولی در کل می‌توانید عکس‌ها را به صورت مستقیم روی رایانه‌ی خود ذخیره کنید.

مشاهده آمار سایت با Quantcast

در Quantcast شما گزینه‌هایی برای کم و زیاد کردنشان در اختیار دارید. اول از همه می‌توانید بازه‌ی زمانی را مشخص کنید که میزان بازدید را برای آن نمایش دهد. علاوه بر تمام اینها، اطلاعاتی نه چندان ناقص از نوع بازدید کنندگان مانند سن، جنس، میزان تحصیلات و … را هم نشان می‌دهد. بهتر است که خودتان به این سایت رفته و نشانی یک سایت یا سایت خودتان را وارد کنید تا اطلاعات مرتبط با آن را دریافت کنید.

مشاهده آمار سایت با urltrends

این سایت هم رابط کاربری خوب و جذابی دارد و پس از دادن نشانی یک سایت، موارد را درون بخش‌هایی دسته بندی می‌کند که با کلیک روی هر عنوان از فهرست سمت چپ، اطلاعات آن بخش برای شما نمایش داده می‌شود. استفاده از این سرویس رایگان است، اما باید دقت کنید که به مانند دیگر سامانه‌ها معمولاً یک حساب حرفه‌ای هم دارد که برای استفاده از آن باید پول پرداخت نمایید.

معرفی نویسنده:

من فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات هستم، کتاب های زیادی در مورد فناوری خوندم و علاقه زیادی به حوزه تکنولوژی دارم، سعی میکنم محتواهای خوبی در حوزه فناوری تولید کنم.

ثبت نظر درباره «وب سایت های معروف برای مشاهده آمار سایتها»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 5 = ?