کد مطلب: 45598 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
لیگ ملت های والیبال ؛ ایران 1 - 3 لهستان ؛ برزیل آخرین امید ایران !

لیگ ملت های والیبال ؛ ایران 1 - 3 لهستان ؛ برزیل آخرین امید ایران !

تیم ملی والیبال کشورمان بامداد امروز از ساعت 2:30 دقیقه در شیگاکو آمریکا به مصاف لهستانی رفت که پیش از آن در مرحله گروهی از سد آن عبور کرده بود اما در این مسابقه با قبول شکستی سنگین تنها چشم انتظار بازی با تیم برزیل خواهد بود .
زمان مطالعه: 3 دقیقه
لیگ ملت های والیبال ؛ ایران 1 - 3 لهستان ؛ برزیل آخرین امید ایران !
لیگ ملت های والیبال ؛ ایران 1 - 3 لهستان ؛ برزیل آخرین امید ایران !


به گزارش ورزشی آسمونی ، ست اول مسابقه تیم ایران پر قدرت ظاهر شد و اولین امتیاز توسط غفور برای ایران به ثبت رسید . حضور بی سابقه تماشاگران ایرانی در کشور آمریکا جو مسابقه را جوری به نفع ایران چربانده بود که انگار بازی در حال برگزاری در کشور ایران است . امتیازات دوم و سوم نیز به نفع تیم ملی کشورمان به ثبت رسید تا اینکه تیم لهستان کمی به خودش آمد و اختلاف را به عدد 2 رساند .

تیم لهستان رفته رفته امتیاز گرفت و با تیم ایران در امتیاز 7 برابر شد اما وقت استراحت فنی به نفع تیم ایران رقم خورد . امتیاز گیری های ایران سرمربی لهستان را بسیار به دردسر انداخته بود و وی را وادار به درخواست ویدیو چک می کرد در نهایت نیز تیم ایران به امتیاز 25 بر 21 ست اول را به نفع خود به اتمام رساند .

از ست دوم بود که لهستان ، آن لهستان ست اول و بازی پیشین نبود ! تیم لهستان در ست دوم علارغم اینکه امتیازات اول را از دست داد اما به بازی برگشت و روند امتیازگیری های ایران را پاره کرد و تیم لهستان را 6 بر 4 پیش انداخت . اشتباهات تیم ایران از ست دوم آغاز شد و کمی ناهماهنگی در تیم پدید آمد که تیم لهستان از همان ناهماهنگی ها موفق شد امتیازات خود را افزایش دهد و فاصله مناسبی با تیم ایران ایجاد کند . وقت استراحت فنی دوم به سود تیم لهستان با امتیاز 16 بر 13 فرا رسید اما ناهماهنگی در تیم ایران در این ست ، کار را برای کولاکوویچ در برگرداندن نظم به تیم سخت کرده بود و در نهایت نیز تیم لهستان با امتیاز 18 بر 25 موفق شد این ست را به نفع خود به اتمام برساند .

ست سوم کمی ایران به خودش آمد و توانست امتیازات اول را پا به پای تیم لهستان دشت کند و حتی وقت استراحت فنی اول را نیز به سود خود ثبت کند . بعد از وقت استراحت نیز عملکرد عالی بچه ها ایران را به امتیاز 11 رساند تا اختلاف 3 امتیازی به لهستان ایجاد شود و هنین را وادار به درخواست وقت استراحت کند . بعد از وقت استراحت بود که تیم لهستان عملکرد خوبش را دوباره از سر گرفت و با ایران در امتیاز 11 برابر شد . روند امتیازگیری ها لهستان قطع شدنی نبود تا اینکه در امتیاز 16 برای لهستان وقت استراحت فنی دوم اعلام شد . امتیاز گیری های لهستان این تیم را به اختلاف 5 امتیازی با ایران رساند تا خیال هنین از برد در این ست تا حدود زیادی راحت شود در نهایت نیز با امتیاز 21 بر 25 تیم لهستان موفق شد این ست را از آن خود کند .

ست چهارم ستی سرنوشت ساز برای تیم ایران بود ، در صورت کسب این ست تیم ایران می توانست حداقل امتیاز را همانند تیم برزیل کسب کند تا کارش اندکی آسان تر شود . اما تیم لهستان که می توان گفت صعود خود را با کسب دو ست از این مسابقه تا حدود زیادی قطعی کرده بود می خواست با کسب این ست نیز مقتدرانه با 5 امتیاز صعود خود را به دور بعد قطعی کند . بر همین مبنا تیم لهستان بازی را بسیار عالی شروع کرد و در همان ابتدای کار اختلافی سه امتیازی را با ایران ایجاد کرد و وقت استراحت فنی بعد از آن با امتیاز 8 تیم لهستان فرا رسید . اما حضور مجرد و موسوی و دو دفاع متوالی آن دو ایران را در امتیاز 11 با تیم لهستان برابر کرد تا کمی امید همچنان باقی بماند . اما تیم لهستان دست بردار نبود و وقت استراحت فنی دوم را نیز با احتساب نتیجه 16 بر 14 به سود خود بدست آورد . در نهایت نیز امتیاز گیری های لهستان و وقت استراحت های کولاکوویچ دردی از ایران درمان نکرد و در نهایت با احتساب امتیاز 22 بر 25 تیم ملی کشورمان این مسابقه را با نتیجه 1 بر 3 واگذار کرد تا تنها چشم انتظار به پیروزی در برابر تیم برزیلی باشد که در دور مقدماتی از آن شکست خورده بود .

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «لیگ ملت های والیبال ؛ ایران 1 - 3 لهستان ؛ برزیل آخرین امید ایران !»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 8 = ?