کد مطلب:  4762 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پیتزا استیک با گشنیز

پیتزا استیک با گشنیز

مواد لازم برای خمیر پیتزا استیک با گشنیز: نمک 2/1 قاشق چایخوری پودر خمیرترش 2/1 قاشق چایخوری آب ولرم 2/1...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

پیتزا استیک با گشنیز
پیتزا استیک با گشنیز

مواد لازم برای خمیر پیتزا استیک با گشنیز:

نمک 2/1 قاشق چایخوری پودر خمیرترش 2/1 قاشق چایخوری آب ولرم 2/1 پیمانه روغن زیتون2/1 پیمانه شیر 2/1 پیمانه پکینگ پودر 1 قاشق چایخوری آرد به اندازه ای که خمیر به دست نچسبد ( تقریبا بین 2 پیمانه و نیم تا 3 پیمانه ) پنیر گودا به مقدار لازم ( که من نداشتم ، نریختم )

نمک و پودر خمیر ترش را به آب ولرم اضافه کرده و مایع را با قاشق چوبی زده تا کاملا حل شود ، محلول را به مدت 10 دقیقه در محل گرمی قرار دهید . سپس روغن زیتون ، شیر و پکینگ پودر را اضافه میکنیم . آرد را نیز به تدریج اضافه میکنیم تا خمیری شود که به دست نچسبد و کاملا ورز می دهیم تا یکدست شود. روی خمیر را با دستمال یا کیسه پوشانده و 1 ساعت زمان می دهیم تا خمیر بعمل بیاد ، بعد از این می توان پنیر را اضافه کرد و دوباره ورز دهیم . خمیر آماده است .

مواد لازم برای سس پیتزا استیک با گشنیز:

رب گوجه فرنگی 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون 2 قاشق غذاخوری فلفل و آویشن و ارگانو آب جوش 2 قاشق غذاخوری تمام مواد را با هم مخلوط میکنیم تا یکدست شود ؛ دقت کنید که نمک اضافه نکنید ، گوشتمون به اندازه کافی نمک دارد.

مواد لازم برای مواد پیتزا استیک با گشنیز :

گوشت گوساله 250 گرم سویا سس به مقدار لازم پیازچه خرد شده 2 قاشق غذاخوری گشنیز خرد شده 4 قاشق غذاخوری گوجه فرنگی خرد شده ( فقط قسمتهای سفت ) یک عدد بزرگ پنیر موزورلا به میزان لازم

طرز تهیه پیتزا استیک با گشنیز :

گوشت را خلالهای کوچک کرده و در سویا سس به مدت یک ساعت به قول معروف میخوابانیم. به اندازه ای سویاسس استفاده کنید که در کاسه ی گودمون روی گوشت را بگیرد بعد از یک ساعت می بینیم که به خرد گوشتها رفته . ته قالب را کمی چرب کرده و خمیر را روی آن پهن میکنیم . من خمیر را نازک کردم و همونطور که توی عکس هم مشخصه دو تا ظرف پیتزا داشتم. روی خمیر را با سس قرمز می پوشونیم و بعد یک لایه پنیر ریخته و بعد به ترتیب ، گوشت ، پیازچه ، گوجه و گشنیز ریخته و دوباره روی پیتزا را پنیر می ریزیم . درون فر از قبل گرم شده با حرارت 170 درجه سانتیگراد به مدت 30 تا 40 دقیقه قرار میدهیم . یا تا زمانیکه روش طلائی شود و خمیر بپزد .
نظر خود را درباره «پیتزا استیک با گشنیز» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید