کد مطلب:  6086 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
طوطی دریایی ، اسکل نیست!

طوطی دریایی ، اسکل نیست!

آسمونی : مدتیست برخی از مردم می گویند اسکل پرنده‌ایست که وقتی برای زمستان غذا جمع آوری می‌کند طولی...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

آسمونی : مدتیست برخی از مردم می گویند اسکل پرنده‌ایست که وقتی برای زمستان غذا جمع آوری می‌کند طولی نمی‌کشد که محل نگهداری آنها را فراموش می‌کند و بخاطر همین با مشکل مواجه می‌شود، یا هنگام خانه‌سازی فراموش می‌کند که خانه‌اش را کجا ساخته است و اگر از لانه‌اش بیرون بیاید راه بازگشت را پیدا نمی‌کند!
و این پرنده ساختگی به نام اسکل را به Puffin (پافین) طوطی دریایی؛ ارتباط می دهند، اما در واقع اصلاً اینطور نیست، چرا که طوطی دریایی پرنده ای است که شکار می کند نه اینکه دنبال جمع آوری غذا باشد و هیچ وقت نیز شکار خود را مخفی نمی کند که بخواهد به دنبال آن برود یا جایش را فراموش کند!

بدین ترتیب این پرنده جذاب و بامزه به غلط در فرهنگ عامیانه اسکل نامیده می‌شود و این موضوع هیچ‌گونه بار علمی‌ای ندارد و کاملاً دور از منطق است که لازم دیدیم برای خوانندگان آسمونی و پارسی زبانان این موضوع را روشن کنیم

در ادامه این بخش آسمونی با زندگی طوطی دریایی آشنا می شویم.

 

طوطی دریائی (Puffin) به سه گونه کوچک از تیره ماهی‌گیرک گویند که در طول فصل تولید مثل دارای منقار رنگ روشن می‌باشد. این پرندگان دریایی در سواحل زندگی کرده که غذا را با شیرجه زدن درون آب بدست می‌آورند. آنها در دسته های بزرگ در صخره های ساحلی و یا جزایر دور از ساحل، در شکاف میان سنگها یا در سوراخها در خاک لانه می‌سازند.

در حالی که طوطی دریایی اطلس در شمال اقیانوس اطلس یافت می‌شود، دو گونه دیگر این پرنده، طوطی‌ دریایی شاخدار و طوطی دریایی کاکل‌دار، در شمال اقیانوس آرام یافت شده‌اند.

تمام گونه‌های طوطی دریایی پرهای زینتی عمدتا سیاه و سفید، و منقار قوی و بزرگ دارند. قسمتهای بیرونی رنگی از نوک آنها پس از فصل تولید مثل ریخته، یک منقار کوچک و کند برجای می‌ماند. بالهای کوتاه آنها را برای شنا کردن با تکنیک پرواز در زیر آب انجام می‌شود. در هوا، بال خود را به سرعت (تا 400 بار در دقیقه) در پرواز سریع بهم می‌زنند، اغلب پرواز در سطح پایین بر فراز اقیانوس است. 

انواع گونه‌ها

طوطی دریایی اطلس

32 سانتی‌متر بلندی، 53 سانتی‌متر طول بال‌ها، 380 گرم وزن آتلانتیک شمالی :

سواحل شمال اروپا و جنوب به شمال فرانسه، جزایر بریتانیا، جزایر فارو، ایسلند، گرینلند، نروژ و آتلانتیک کانادا تا جنوب مین.زمستان‌ها جنوب مراکش و نیویورک

 

طوطی‌ دریایی شاخدار

38 سانتی‌متر بلندی، 58 سانتی‌متر طول بال‌ها، 620 گرم وزن اقیانوس آرام :

سواحل سیبری، آلاسکا و بریتیش کلمبیا، زمستان شمال کالیفرنیا و باخا کالیفرنیا

 

طوطی دریایی کاکل‌دار

38 سانتی‌متر بلندی، 63 سانتی‌متر طول بال‌ها، 780 گرم وزن اقیانوس آرام :

بریتیش کلمبیا، سراسر شمال‌شرقی آلاسکا و جزایز الیوتین، کامچاتکا، جزایز کوریل و سراسر دریای اختسک.زمستان‌ها شمال هونشو و کالیفرنیا

: برای دریافت مشاوره درباره طوطی دریایی ، اسکل نیست! فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «طوطی دریایی ، اسکل نیست!» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید