کد مطلب:  6441 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
بیوگرافی پیر امیدیار

بیوگرافی پیر امیدیار

نام و نام خانوادگی : پیر امیدیارمتولد : 21 آوریل 1967سمت : رئیس و بنیانگذار ایرانی - آمریکایی سایت حراجی ای بی...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

بیوگرافی پیر امیدیار

نام و نام خانوادگی : پیر امیدیار
متولد : 21 آوریل 1967
سمت : رئیس و بنیانگذار ایرانی - آمریکایی سایت حراجی ای بی (e-bay)

زندگی شخصی
پییر امیدیار در سال 1967 در شهر پاریس بدنیا آمد و در سنین کودکی به همراه خانواده به ایالت مریلند مهاجرت کرد. وی اولین برنامه کامپیوتری خود را در سن 14 سالگی برای کتابخانه مدرسه ای که در آن مشغول تحصیل بود نوشت.با آسمونی همراه باشید.

در سال 1988 از دانشگاه Tufts University در رشته کامپیوتر فارغ التحصیل و در یک شرکت بعنوان برنامه نویس سیستمهای Macintosh مشغول کار شد. سپس در یک شرکت وابسته به Apple بنام Claris مشغول کار شد. در سال 1991 در تاسیس یک شرکت نرم افزار همکاری کرد. این شرکت سپس به e-Shop تغییر نام داد . e-Shop در سال 1996 توسط شرکت Microsoft خریداری شد.امیدیار سپس به شرکت General Magic که توسط Apple حمایت می شد پیوست. Pez یک نوع شیرینی است که معمولا در یک ظرف کوچک پلاستیکی به شکل عروسک قرار میگیرد و برای آنکه شیرینی از آن خارج شود باید سر عرسک را به پایین فشار داد. شبی در سال 1995 امیدیار مهندس جوان برنامه نویس ایرانی الاصل، با نامزدش که عاشق جمع آوری Pez بود , مشغول خوردن شام بود که نامزدش ازآنکه شریکی برای ایجاد یک کلکسیون Pez در سانفراسیسکو را ندارد گله کرد. امیدیار به او پیشنهاد کرد که از اینترنت برای پیدا کردن شریک تجاری استفاده کند. بنابراین امیدیار در وب سایت کوچک خود برای نامزدش بخشی را برای این موضوع آماده کرد و نام آن را Auction Webگذاشت. برنامه ایکه او برروی وب سایت شخصی خود ایجاد کرد, به کاربران امکان لیست کردن وسایل مختلف خود از جمله کلکسیون Pez ، نامزد او را نیز میداد. در مدتی کوتاه افراد بسیاری فروشنده و خریدار برای اقلام لیست شده بروی سایت پیدا شدند. به تدریج تعداد کاربران این سایت زیاد شدند و معاملات بسیاری از طریق آن صورت گرفت . سپس مهندس جوان با مشاهده این موضوع تصمیم گرفت که سایتی مجزا برای این کار ایجاد کند که با نام e-Bay شروع به کار کرد.

امیدیار با دریافت مبلغی بین 25 سنت تا دو دلار به فروشندگان اجازه داد که اجناس خود را برای شرکت در حراج در سایت e-Bay معرفی کنند. همچنین درصدی از خریدوفروشها به او میرسید و به این ترتیب e-Bay موجب شد که فروشندگان و خریداران با هم به راحتی به خرید و فروش بپردازند.

بعد از 9 ماه که اولین حراجی که در سایت e-Bay انجام شده بود , وی شغل خود در General Magic را رها کرد و تمام وقت خود را صرف سایت خود, برای e-Bay کرد.

در سال 1998 او تصمیم گرفت برای رونق دادن به e-Bay از Meg Whitman که فارغ التحصیل رشته بازرگانی بود یاری بگیرد.

بعد از مدتی e-Bay شعبه های در آلمان, ژاپن , کانادا و استرالیا ایجاد کرد و روز به روز رونق یافت.در پایان سال 1998 کاربران این سایت به 2/1 میلیون نفر رسیدند و درآمدی بیش از 750 میلیون دلار را برای e-Bay به ارمغان آوردند.

ایده و طرح و برنامه ریزی این جوان ایرانی زاده خلاق، و پشتکارش، وی را در لیست موفق ترین و ثروتمند ترین افراد آمریکا قرار داد. امیدیار در سال 2000 علاوه بر e-Bay , در هیئت مدیره e-People نیز مشغول به کار شد. در سال 1999 پییر امیدیار با همان نامزدش که عاشق کلکسیون Pez بود ازدواج کرد. حالا همسر امیدیار بیشتر از 400 عدد Pez در کلکسیون خود دارد. من همیشه به کمک کردن به مردم برای آنکه از آنچه که هستند بهتر باشند, معتقد هستم.

جایگاه امیدیار در فهرست میلیاردرها

بیست و نهمین ثروتمند در جهان
دومین ثروتمند زیر چهل سال در جهان
ثروتمندترین ایرانی در جهان

گفته های دیگران درباره پییر امیدیار

من سعی کردم تا یک پیراهن ورزشی امضاشده توسط مایکل جردن را در مغازه خود بفروشم ولی نتوانستم. سرانجام آن را در سایت e-Bay عرضه کردم و توانستم آن را بسرعت بفروشم.آن وقت تصمیم گرفتم که مغاز خود را ببندم و کاسبی خود را در e-Bay ادامه دهم.

پییر امیدیارشخصی است با استعداد و با پشتکار، و میتواند چندین پروژه را باهم پیش ببرد. او فردیست آرام ولی بسیار متکی به نفس. تلاش امیدیار همیشه برای عرضه ساده و مفید تکنولوژی جدید برای مردم عادی است.

: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی پیر امیدیار فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بیوگرافی پیر امیدیار» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید