مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  45898 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
قطعه یک آزادراه تهران – شمال در آستانه بهره برداری

قطعه یک آزادراه تهران – شمال در آستانه بهره برداری

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور آخرین وضعیت هفت پروژه اولویت‌دار آزادراهی را تشریح و اعلام کرد که این هفت پروژه به طول 586 کیلومتر تا پایان سال 1399 به بهره‌برداری خواهد رسید و قطعه یک آزادراه تهران - شمال نیز به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
قطعه یک آزادراه تهران – شمال در آستانه بهره برداری - piece 1 of Tehran-North Freeway is on the verge of exploitation
قطعه یک آزادراه تهران – شمال در آستانه بهره برداری - piece 1 of Tehran-North Freeway is on the verge of exploitation
قطعه یک آزادراه تهران – شمال در آستانه بهره برداری - piece 1 of Tehran-North Freeway is on the verge of exploitation

به گزارش آسمونی : خادمی - معاون وزیر راه و شهرسازی - در حاشیه بازدید از آزادراه همت - کرج که با حضور معاون اول رییس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی انجام شد، با اشاره به این‌که طی سال 1398 و 1399، هفت آزادراه بزرگ کشور بهره‌برداری خواهد شد، اظهار کرد: با افتتاح این هفت آزادراه، در مجموع 586 کیلومتر آزادراه افتتاح خواهد شد که به عنوان پروژه‌های اولویت‌دار آزادراهی کشور به شمار می‌آیند.وی همچنین ضمن اعلام اینکه قطعه یک آزادراه تهران - شمال به زودی افتتاح می‌شود، افزود: آزادراه کنارگذر جنوبی تهران نیز به عنوان شاه‌راهی 158 کیلومتری با 70 درصد پیشرفت فیزیکی همراه است و ترافیک را از آبیک به چرمشهر متصل خواهد کرد. در حال حاضر عملیات بسیار سنگینی در این آزادراه در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: افتتاح آزادراه‌های اطراف تهران و البرز با هدف بازکردن گره ترافیکی فعلی و بهبود وضعیت انتقال ترافیک مدنظر قرار گرفته است.

خادمی با اشاره به آزادراه همت - کرج به عنوان سومین آزادراه مورد نظر بیان کرد: این آزادراه 14.6 کیلومتر طول دارد و آزادراه بعدی نیز کنارگذر شرقی اصفهان است که تا پایان سال جاری به طول 63 کیلومتر به بهره‌برداری می‌رسد.

افتتاح آزادراه ارومیه – تبریز تا یک ماه دیگر

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: دیگر آزادراه اولویت‌دار آزادراه اراک – خرم‌آباد است که به طول 67 کیلومتر مدنظر قرار گرفته و با پیشرفت فیزیکی 80 درصدی عملیات اجرایی آن در حال انجام است. آزادراه بعدی ارومیه – تبریز است که این آزادراه آماده بوده و تا یک ماه آینده به طول 33 کیلومتر قطعه چهار آن به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با بیان این‌که آزادراه اصفهان – شیراز به عنوان طولانی‌ترین آزادراه مربوطه بین هفت پروژه آزادراهی اولویت‌دار کشور است، بیان کرد: طول این آزادراه 224 کیلومتر است که از ایزدخواست به شیراز متصل می‌شود.وی با اشاره به این‌که 1160 کیلومتر پروژه آزادراهی تا دو سال آینده در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: با افتتاح هفت پروژه اولویت‌دار آزادراهی 586 کیلومتری 26 درصد به طول آزادراهی کشور اضافه می‌شود که اعتبار آن رقمی معادل 8100 میلیارد تومان است و باید بدانیم که 17 تا 20 هزار میلیارد تومان نیز هزینه روی زمین داریم.

خادمی ادامه داد: اعتبار مورد نیاز فعلی برای آزادراه مذکور رقمی معادل 3400 میلیارد تومان است که 1400 میلیارد آن توسط دولت و 2000 میلیارد آن توسط بخش خصوصی تامین می‌شود.افتتاح آزادراه همت – کرج تا 3 ماه دیگر

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به بازدید رییس سازمان برنامه و بودجه از آزادراه‌های همت – کرج و تهران – شمال خاطر نشان کرد: خوشبختانه بلافاصله پس از بازدید رییس سازمان برنامه و بودجه شاهد ابلاغ هزینه‌های مورد نیاز بودیم و امیدواریم این دو پروژه در موعد زمان‌بندی شده افتتاح شوند.

وی با اشاره به این‌که آزادراه همت – کرج 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و طی سه ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد، اعلام کرد: عملیات اجرایی این پروژه از سال 1393 آغاز شده است و قطعه اول آن معادل 5.5 کیلومتر زیربار است. همچنین قطعه دوم این پروژه به طول 4.5 کیلومتر در راه احداث بوده و قطعه سوم نیز موجب اتصال آن به جاده چالوس و کرج خواهد شد.خادمی ادامه داد: 15 درصد باقی‌مانده از پروژه مذکور تاسیسات و روسازی است که انتظار داریم ظرف مدت سه ماه به بهره‌برداری برسد. همچنین 25 میلیارد تومان معارض در این پروژه وجود دارد که باید پرداخت شود.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره قطعه یک آزادراه تهران – شمال در آستانه بهره برداری فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «قطعه یک آزادراه تهران – شمال در آستانه بهره برداری» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید