کد مطلب:  49940 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
حال پادشاه عمان وخیم است

حال پادشاه عمان وخیم است

بنابر اعلام رسانه‌های انگلیسی، در پی وخامت حال پادشاه عمان، دیوان پادشاهی این کشور به دنبال تعیین جانشینی برای او است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
حال پادشاه عمان وخیم است - physical condition of Sultan of Oman is dire
حال پادشاه عمان وخیم است - physical condition of Sultan of Oman is dire
حال پادشاه عمان وخیم است - physical condition of Sultan of Oman is dire

به گزارش آسمونی : به نقل از روزنامه گاردین، با توجه به وخامت وضعیت جسمانی سلطان قابوس بن سعید، پادشاه عمان، بحث‌های مفصلی در دیوان پادشاهی این کشور برای تعیین جانشین احتمالی او آغاز شده است.

روند تعیین جانشین شامل باز کردن نامه‌های مهر و موم شده در دیوان پادشاهی در مسقط می‌شود که می‌تواند جانشین سلطان قابوس، که نزدیک به 50 سال بر این کشور حکومت کرد را تعیین کند. این در صورتی خواهد بود که دیوان پادشاهی نتواند در خصوص تعیین جانشین به اتفاق نظر دست یابد.

گاردین یادآور شد پادشاه عمان فرزندی ندارد و تاکنون به طور علنی جانشین برای خود معرفی نکرده است. با این حال به طور مخفیانه نام جانشین خود را در نامه‌ای مهره موم شده به شورای خاندان سلطنتی فرستاده است.

براساس ماده 6 قانون سلطنتی عمان، خاندان سلطنتی باید ظرف سه روز پس از خالی بودن این کرسی، پادشاه جدید را معرفی کنند. در صورتیکه آن‌ها نتوانند در این خصوص به توافق برسند، شورای دفاع ملی، رئیس دیوان عالی و روسای دو شورای مشورتی می‌توانند اولین نامه را که نام شخص انتخاب شده از سوی سلطان قابوس در آن است، را باز کنند و او را بر تخت سلطنت بنشانند.

سلطان قابوس در چهار دهه گذشته یکی از سیاستمداران اصلی در خاورمیانه بوده است. او هفته گذشته پس از اتمام دوره درمان خود به دلیل عود بیماری سرطان روده از بلژیک به عمان بازگشت. او قرار بود تا پایان ماه ژانویه سال 2020 در بلژیک تحت درمان باشد. پادشاه عمان چهار سال است که درگیر این بیماری بوده و چندین بار تحت مداوا در کشور‌های خارجی قرار گرفته است.

سلسله آل سعید از اواسط قرن 18 میلادی بر عمان حکومت می‌کنند.

: برای دریافت مشاوره درباره حال پادشاه عمان وخیم است فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «حال پادشاه عمان وخیم است» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید