کد مطلب: 35170 درج نظر
استخدام فوتوشاپ کار

استخدام فوتوشاپ کار

در این مقاله از آسمونی در بخش استخدام مشاغل ، به معرفی شغل فتوشاپ کار برای کسانی که به دنبال آگهی استخدام...
زمان مطالعه: 5 دقیقه
در این مقاله از آسمونی در بخش استخدام مشاغل ، به معرفی شغل فتوشاپ کار برای کسانی که به دنبال آگهی استخدام فوتوشاپ کار هستند، می پردازیم. قصد داریم در این مقاله همه ابعاد شغل فتوشاپ کار از جمله، معرفی شغل فتوشاپ کار ، وظایف شغل فتوشاپ کار ، بازار کار شغل فتوشاپ کار و ... را بررسی کنیم. از شما همراهان عزیز آسمونی دعوت می کنیم تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

آشنایی با شغل فتوشاپ کار، گرافیست (استخدام فوتوشاپ کار، گرافیست)

گرافیک هنر انتقال (ارتباط) دادن یک پیام از طریق تصویر به مخاطب است.

عنوان گرافیک از واژه ی یونانی (GRAPHEIN)گرفته شده که به معنای حکاکی، نگاشتن، طراحی و رسامی است. طراحی گرافیک (Graphic design)، بکارگیری تکنیک های مختلف خلق آثار دوبعدی بر روی سطوح مختلف نظیر کاغذ، دیوار، بوم، فلز، چوب، پارچه، پلاستیک، نمایشگر رایانه، سنگ و … است که در جهت رساندن پیامی خاص به بیننده انجام بپذیرد.

از جملهٔ این تکنیکها می‌توان به:

عکاسی، اِچینگ، نقاشی، روشهای مختلف چاپ اشاره نمود.

استخدام فوتوشاپ کار
استخدام فوتوشاپ کار

تولد و توسعه گرافیک زمانی شکل گرفت که عصر صنعتی شدن و تولید انبوه کالای صنعتی و غیر صنعتی آغاز شد و برای معرفی انبوه کالاها نیاز به تبلیغ پیدا شد تا مشتری در انتخاب خود دچار سردرگمی نشود. طبیعی است که برای عموم مردم تبلیغ کردن نیازمند زبان مشترکی بود که از تلفیق خطوط، رنگ ها و علامت هایی باشد که تصویر شکل گرفته بتواند خواسته تولید کننده محصول را برآورده سازد.

گرافیست یا فتوشاپ کار کیست؟ کار گرافیست چیست؟

گرافیست یا فتوشاپ کار کسی است که بر مینای سفارشی که به او می دهند و با تکیه بر هنر خود، پیام یا ایده ای را به کمک تصویر و حروف به مخاطب انتقال می دهد. کار گرافیست یا فتوشاپ کار بر اساس شاخه های طراحی گرافیک، حیطه‌ها و تخصصهای مختلفی دارد :

ارتباط بصری (Visual communication)- مانند طراحی پوستر، طراحی جلد، طراحی نشان (Logo)، طراحی صفحات وب و…

تصویرسازی (Illustration)- مانند تصویرسازی برای کتابهای کودک، کتابهای علمی و آموزشی، تصویرسازی برای نشریات، طراحی نقشه و …

گرافیک محیطی – طراح گرافیک محیطی با طراحی یک نقشه مناسب که محل استقرار هر یک از بخش های یک محیط را با طرح و رنگ مناسب به خوبی نشان می دهد، نقش مهمی در راهنمایی افراد دیگر در استفاده از آن محیط دارد.

یک گرافیست یا فتوشاپ کار علاوه بر خلاقیت و ذوق هنری بالا، باید توان خوبی در استفاده از کامپیوتر و مهارت ارتباطی مناسبی داشته باشد. کسب علم و تخصص لازم برای طراحی گرافیک از طریق دوره های آموزشی یا رشته های دانشگاهی مرتبط موجود امکان پذیر است.

به طور کلی می توان گفت یک گرافیست یا فتوشاپ کار موفق باید علم تخصصی گرافیک، مهارت کار با نرم افزارهای گرافیکی و اطلاع از جدیدترین اطلاعات و اخبار مرتبط را داشته و با مباحث جامعه شناسی و روانشناسی آشنا باشد.

ساعات کار و محل کار شغل فتوشاپ کار، گرافیست (استخدام فوتوشاپ کار، گرافیست)

آسمونی : اگر گرافیست یا فتوشاپ کار در استخدام شرکت یا سازمانی باشد، ساعت کاری او معمولا مطابق با روال عادی موجود است. البته در برخی پروژه ها شاید لازم باشد که ساعات بیشتری را به آن اختصاص دهد تا کار به موقع انجام شود. گرافیست یا فتوشاپ کار اگر به طور مستقل مشغول به کار باشد، ساعات کاری منعطفی دارد. محل کار گرافیست یا فتوشاپ کار معمولا در دفتر کار یا گاهی در منزل او می باشد.

وظایف شغل فتوشاپ کار، گرافیست (استخدام فوتوشاپ کار، گرافیست)

  • صحبت درباره نیازها و خواسته های مشتری و مشخص کردن ویژگی های سفارش او
  • انتخاب بهترین و مناسب ترین روش، مواد و سبک متناسب با سفارش مشتری
  • ایجاد طرح های اولیه کار برای نشان دادن به مشتری
  • استفاده از نرم افزارهای تخصصی کامپیوتری برای آماده کردن طرح ها
  • تولید نسخه نهایی با رعایت کردن ویژگی های دقیق نوشتاری، اندازه و رنگ
  • انجام کار با در نظر گرفتن بودجه و زمان اختصاص یافته به آن

photoshop-hire
photoshop-hire

استخدام گرافیست یا فتوشاپ کار در برخی سازمان ها از جمله صدا و سیما و وزارت ارشاد، شرکت های تبلیغاتی، چاپخانه ها، مراکز آموزشی و بسیاری از شرکت های بزرگ ،که واحد بازاریابی و فروش دارند، امکان پذیر است. از آنجا که کسب تجربه برای موفق شدن در این شغل بسیار مهم است، گاهی نیاز است گرافیست یا فتوشاپ کار برای کسب تجربه کاری بیشتر، محل کار خود را عوض کند.

آسمونی : امکان کار به صورت مستقل و پروژه ای برای گرافیست یا فتوشاپ کار به میزان زیادی فراهم است.

بسیاری از گرافیست ها با گرفتن سفارش از مشتری، در زمان تعیین شده کار را آماده و به مشتری تحویل می دهند.

از میزان استخدام گرافیست یا فتوشاپ کار و وضعیت بازارکارش در کشور اطلاعات موثقی در دسترس نمی باشد.

اما با توجه به اهمیت روز افزون بازاریابی و تبلیغات و توجه ویژه همه سازمان ها و شرکت ها به آن و از طرف دیگر رشد حوزه تصویرسازی و طراحی روی جلد کتب، صفحه آرایی مجلات و روزنامه هاو …، پیش بینی می شود بازارکار مناسبی در سال های آینده پیش روی گرافیست های توانمند باشد.

با توجه به زیاد بودن تعداد فارغ التجصیلان رشته گرافیک، بدیهی است رقابت در این بخش بسیار زیاد است و افراد توانمند و قوی، پیروز این میدان خواهند بود.

وضعیت استخدام گرافیست یا فوتوشاپ کار در برخی کشورهای جهان

آمریکا – پیش بینی ها نشان می دهد میزان استخدام گرافیست بین سال های 2010 تا 2020 در آمریکا، 13 درصد رشد خواهد داشت. در حالی که متوسط این رشد برای همه مشاغل 14 درصد می باشد.

استرالیا - میزان استخدام گرافیست یا فتوشاپ کار در بازه زمانی 5 سال گذشته در مقایسه با متوسط همه مشاغل (10.2 درصد)، 11.6 درصد رشد کرده و برای سال های آتی نیز رشد بسیار زیادی پیش بینی شده است.

درآمد و حقوق شغل فتوشاپ کار، گرافیست (استخدام فوتوشاپ کار، گرافیست)

گرافیست هایی که در استخدام سازمان یا شرکتی به خصوص در بخش خصوصی هستند، درآمدهای متفاوتی دریافت می کنند.

در جدیدترین پژوهش صورت گرفته در اواخر سال 1392 توسط تعدادی از متخصصان شغلی کشور، گروه های مختلف شغلی از نظر درآمدی مورد بررسی قرار گرفته اند. بر این اساس متوسط حقوق و درآمد گرافیست نیز استخراج شده است.

آسمونی : برای گرافیست یا فتوشاپ کار حداقل، حداکثر و متوسط درآمد ماهیانه ذکر شده است.

یک گرافیست یا فتوشاپ کار در اواخر سال 1392، حداقل درآمد 640000 تومان، حداکثر درآمد 1940000 تومان و متوسط درآمد ماهیانه 1000000 تومان را داشته است. در تصویر زیر می توانید درآمد گرافیست یا فتوشاپ کار را با تعدادی دیگر از مشاغل هنری مقایسه کنید.

میزان درآمد گرافیست یا فوتوشاپ کار در برخی کشورهای جهان

آمریکا –  متوسط درآمد سالانه در سال 2010 برای گرافیست ها، 43.500 دلار (متوسط درآمد همه مشاغل 33.840 دلار) و مطابق با آخرین آمارها در سال 2013، 44,100 دلار بوده است.

استرالیا- متوسط درآمد سالانه گرافیست یا فتوشاپ کار 48.000 دلار ( قبل از کسر مالیات) می باشد.

انگلستان – متوسط درآمد سالانه گرافیست یا فتوشاپ کار برای افراد تاره کار حدود 23.000دلار، برای افراد باتجربه بین 29.000 تا 45.500 دلار و برای گرافیست های ارشد بیش از 75.000 دلار می باشد

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات درباره موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره  02170705154 تماس بگیرید

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «استخدام فوتوشاپ کار»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 8 = ?