مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  7164 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بهترین ژست عکس عروس و داماد

بهترین ژست عکس عروس و داماد

«سارا ویوین»، عکاس انگلیسی، به تازگی جایزه بهترین عکاس عروس از نگاه انتخاب مخاطبان را از ان خود کرده است...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

«سارا ویوین»، عکاس انگلیسی، به تازگی جایزه بهترین عکاس عروس از نگاه انتخاب مخاطبان را از ان خود کرده است بنابراین بهترین کسی است که می‌تواند در این مطلب آسمونی به شما یاد بدهد که در روز عروسی‌تان چطور جلوی دوربین ژست بگیرید. 

از لحظه ها لذت ببرید

بهترین راه برای داشتن لبخندی زیبا و جذاب روی لب این است که به چیزهای خوب فکر کنید و حتی یاد خاطرات بامزه‌تان بیفتید. من بیشتر وقت‌ها از زوج ها می‌خواهم درباره احساس‌شان نسبت به هم یکدیگر صحبت کنند. معمولا بهترین عکس‌ها زمانی گرفته می‌شوند که عروس و داماد به طور کامل عکاس را فراموش می‌کنند. وقتی برای عکس گرفتن ژست می‌گیرید، خیلی به دوربین نگاه نکنید. بهتر است شما حواستان به کار خودتان باشد و اجازه دهید عکاس هم به کار خودش برسد.

دست از سر دست‌هایتان بردارید!

دست‌ها نقش مهمی را در عکس بازی می‌کنند؛ پس آنها را آزاد بگذارید و مدام با انگشتانتان بازی نکنید. با یکی از دست‌هایتان، دسته گل را نگاه دارید و دست دیگر را پشت‌تان قرار دهید. اگر نشسته‌اید، در کمال آرامش دست‌ها را روی پاهایتان قرار دهید. البته کار برای آقایان خیلی راحت‌تر است چون کافی است یکی از دست‌هایشان را داخل جیبشان نگه دارند.

بازوهایتان را با فاصله کمی از بدنتان نگاه دارید

اگر موقع عکس گرفتن بازوهایتان را خیلی محکم به بدنتان بچسبانید، قسمت بالای بازو و شانه‌هایتان خیلی بزرگتر از معمول نشان داده می‌شود.

بازوهای خمیده در ارجحیت است

تصویر بازوهای خم‌شده در عکس خیلی بهتر از بازوهای صاف است چون حالتی آزاد و رها دارد؛ پس دسته گلتان را خیلی راحت با دستی که به دوربین نزدیکتر است، نگه دارید و آرنجتان را خم کنید تا دسته گل نزدیک کمرتان قرار گیرد.

ژست خود را در ذهنتان داشته باشد

یک ژست خوب می‌تواند چهره شما را در عکس خیلی بهتر از آن چیزی که هست، نشان دهد. بنابراین، چه نشسته باشید چه ایستاده، ستون فقراتتان را صاف نگاه دارید و قوز نکنید. البته یادتان باشد که شانه‌هایتان را آزاد کنید تا خیلی سفت و منقبض به نظر نرسند.

قرار نیست حتما در چارچوب دوربین باشید

ایستادن در قاب دوربین با زاویه 45 درجه یکی از کلاسیک‌ترین ژست‌های عروس و داماد است که معمولا خوب جواب می‌دهد. وزنتان را روی یکی از پاهایتان (پایی که از دوربین دورتر است) بیندازید و پای دیگرتان را به سمت دوربین جلو ببرید (این دقیقا چهارمین حالتی است که رقصنده‌های باله به خود می‌گیرند). اگر روی صندلی نشسته‌اید، از پهلو به سمت عکاس بشینید و بالا تنه‌تان را به سمت او بچرخانید. این کار باعث می‌شود پاهایتان بلندتر به نظر برسند.علاوه بر این انداختن پاها بر روی هم باعث می‌شود عرض بدنتان کمتر به نظر برسد.

لبخندتان را زمانبندی کنید

یک لبخند طبیعی اگر بیش از حد طول بکشد و کش بیاید، زیبایی و شکوه خود را از دست می‌دهد. بنابراین وقتی برای گرفتن عکس‌های دسته‌جمعی آماده می‌شوید، سعی کنید در بین هر عکس، کمی استراحت کنید و در آخرین لحظه لبخند بزنید.

نفستان ر ا حبس نکنید

موقع عکس گرفتن لازم نیست خیلی شکمتان را داخل بدهید؛ چون با این‌ کار نفستان را حبس می‌کنید و حالت طبیعی خود را از دست می‌دهید. کاملا عادی نفس بکشید و برای اینکه شکمتان صاف و متناسب به نظر برسد از شش ماه قبل رژیم بگیرید!

عجله نکنید

برای خلق یک عکس زیبا زمان لازم است پس انتظار نداشته باشید که این اتفاق در 5 دقیقه بیفتد. بیشتر عکاسان عروسی حداقل 20 دقیقه را برای گرفتن یک عکس خوب از عروس و داماد لازم دارند. اگر شما فقط 10 دقیقه زمان دارید، مشکلی نیست، فقط موقع دیدن عکس‌ها هم منطقی باشید و انتظار بیش از حد نداشته باشید.

دقت در انتخاب عکاس را از یاد نبرید

هیچ کس دیگری جز عکاستان نمی‌تواند به شما کمک کند تا مقابل دوربین راحت باشید و حالتی طبیعی به خود بگیرید. بنابراین در انتخابتان دقت کنید و کسی را برای این کار استخدام کنید که بتوانید رابطه خوبی با او برقرار کنید. قبل از اینکه کسی را برای عکاسی مراسم عروسیتان انتخاب کنید، یکبار او را محک بزنید و یک عکس شخصی بگیرید. این کار به شما کمک می‌کند تا بهتر با هم آشنا شوید و ژست‌ها را تمرین کنید.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره بهترین ژست عکس عروس و داماد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بهترین ژست عکس عروس و داماد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید