ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  3879 
3 نظر
3 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
این شماره تلفن را به خاطر بسپارید

این شماره تلفن را به خاطر بسپارید

112 یک شماره تماس اضطراری رایج است که می‌تواند از بیشتر تلفن‌های همراه به صورت رایگان شماره‌گیری شود.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

112 یک شماره تماس اضطراری رایج است که می‌تواند از بیشتر تلفن‌های همراه به صورت رایگان شماره‌گیری شود و در برخی از کشورها تلفن‌های ثابت برای دستیابی به خدمات اضطراری (آمبولانس، آتش‌نشانی و امداد و نجات، پلیس) وجود دارد.

سامانه 112

سامانه 112
سامانه 112

شاید این روزها کمتر کسی باشد که کاربرد شماره‌هایی مانند 110 ، 115 ، 125 و غیره را در شرایط اضطراری نداند ، اما با این وجود ممکن است بسیاری از مشترکان تلفن همراه آشنایی چندانی با شماره ( 112 ) نداشته باشند . فرض کنید در شرایطی قرار گرفته‌اید که جان کسی در خطر است ، حادثه‌ای ناگوار رخ داده ، می‌خواهید به آتش‌نشانی اطلاع بدهید و یا به کمک فوری پلیس نیاز دارید ؛ قطعأ در اولین اقدام از تلفن‌همراه خود برای تماس با مراکز مربوطه نظیر پلیس ، آتش‌نشانی و اورژانس استفاده می‌کنید .اما به هر دلیلی ممکن است این اقدام به طور طبیعی میسر نشود.

با بهره‌گیری از یک شماره می‌توانید حتی در زمان‌هایی که تلفن‌همراه شما از شبکه خارج شده باشد و هیچ نوع ارتباطی بین گوشی شما و شبکه تلفن‌همراه برقرار نباشد با مرکز فوریت‌های اضطراری تماس بگیرید . زمان‌هایی که گوشی شما قفل شده و پسورد آن را به یاد نمی‌آورید ، حتی هنگامی که سیم ‌ کارت شما سوخته باشد و یا اصلأ سیم ‌کارتی در اختیار نداشته باشید و گوشی شما بدون سیم‌ کارت روشن باشد.

 چه موقع با 112 تماس بگیرید؟

در صورت مشاهده یا درگیر شدن در یکی از شرایط اضطراری زیر می توانید مستقیماً با 112 تماس بگیرید:

  • حوادث مرتبط با زمین لرزه و رانش زمین
  • حوادث مرتبط با پدیده های جوی و اقلیمی مثل سیل های برق آسا و آبگرفتگی ها، برف و کولاک، بهمن، طوفان، تگرگ و ...
  • حوادث مرتبط با محیط های طبیعی و کوهستان مثل سقوط، آسیب دیدگی های فیزیکی و ...
  • حوادث جاده ای به ویژه حوادثی نیاز به رهاسازی آسیب دیدگان می باشد(فقط در جاده های بین شهری)
  • برخورد رعد و برق در محیط های خارج از محدوده شهری(محیط های طبیعی و کوهستان)
  • سوانح هوایی و ساحلی

مراکز فوریت‌های اضطراری

شماره 112 یک شماره بین ‌المللی جهت استفاده از تلفن همراه در مواقع اضطراری است . پس از تماس با این شماره به اپراتور مربوطه وصل شده و می‌توانید وضعیت اضطراری خود را تشریح کرده و تقاضای کمک کنید . همان‌طور که گفته شد برای تماس با این شماره ، نیازی به سیم‌کارت و حتی شبکه همراه نیز ندارید . حتی اگر گوشی شما در حالت Lock هم باشد باز هم می ‌ توانید این شماره را بگیرید .

تنها به چند نکته مهم دقت کنید : اگر سیم‌ کارت ندارید و یا سیم‌کارت شما همراه اول است ، به هیچ عنوان بدون دلیل و جهت آزمایش این شماره ، با 112 تماس نگیرید . چرا که بلافاصله به اپراتور مربوطه وصل شده و با او صحبت می‌کنید . در نتیجه جهت تست و آزمایش ، بی‌جهت به این شماره تماس نگیرید .

در سیم‌کارت ‌های ایرانسل در صورت تماس با 112 ، به یک سامانه گویا وصل می ‌ شوید که از شما درخواست می‌کند مرکز مورد نیاز خود را وارد کنید تا به آن وصل شوید . همچنین دقت کنید در مواقع غیراضطراری که تماس به طور مستقیم با مراکزی نظیر 110 ، 125 و 115 امکان پذیر است ، از 112 استفاده نکنید.

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره این شماره تلفن را به خاطر بسپارید فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «این شماره تلفن را به خاطر بسپارید» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید