کد مطلب:  54014 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
هزینه تلفن ثابت گران می شود

هزینه تلفن ثابت گران می شود

سهامداران شرکت مخابرات ایران به افزایش حق اشتراک تلفن ثابت رای دادند. از این رو به نظر می رسد به زودی هزینه تلفن ثابت گران شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
هزینه تلفن ثابت گران می شود - phone costs are getting expensive
هزینه تلفن ثابت گران می شود - phone costs are getting expensive
هزینه تلفن ثابت گران می شود - phone costs are getting expensive

به گزارش آسمونی : اکثریت سهامداران شرکت مخابرات ایران در مجمع عمومی فوق العاده این شرکت که امروز شنبه 31 خردادماه برگزار شد، با افزایش میزان حق اشتراک خطوط تلفن ثابت موافقت کردند.

گزینه حق اشتراک که به صورت ماهانه در صورتحساب مشترکان تلفن ثابت درج می شود، در سال 98 به عنوان راهکاری برای جبران خسارت مخابرات از حذف آبونمان تلفن در نظر گرفته شده است.

آبونمان تلفن ثابت در سال 97 و به دستور دیوان عدالت اداری از قبوض مشترکان حذف شد و مخابرات برای جبران بخشی از کاهش درآمد خود از محل آبونمان، گزینه حق اشتراک را در صورتحساب مشترکان اعمال کرد.

در تعریف جدید حق اشتراک ماهیانه بابت هر خط تلفن ثابت، از مشترکان در روستاها 100 تومان، در شهرها ماهانه 2 هزار تومان، در شهرستان‌ها 2500 تومان، در مراکز استان‌ها غیر از کلانشهرها 4 هزار تومان، در کلانشهرها 5 هزار تومان و در تهران 8 هزار تومان دریافت می شود.

درحال حاضر برای حق اشتراک ماهیانه بابت هر خط تلفن ثابت، از مشترکان در روستاها 100 تومان، در شهرها ماهانه 750 تومان، در شهرستان‌ها 1000 تومان، در مراکز استان‌ها غیر از کلانشهرها 1200 تومان، در کلانشهرها 1500 تومان و در تهران 2000 تومان دریافت می شود که این مبلغ در صورتحساب مشترکان لحاظ شده است.

شرکت مخابرات ایران دلیل دریافت حق اشتراک تلفن ثابت را هزینه نگهداری این خطوط عنوان کرده است.

هم اکنون و با توجه به تصمیمات مجمع عمومی شرکت مخابرات ایران، زمزمه گرانی این هزینه در قبوض مشترکان به گوش می رسد. به نحوی که اعضای این مجمع، امروز به افزایش حق اشتراک خطوط تلفن رای مثبت داده اند.

تصمیم برای تعرفه گذاری جدید حق اشتراک تلفن ثابت طبق ماده 4 اساسنامه شرکت مخابرات ایران اتخاذ شده است؛ اما گفته می شود هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده است.

طبق آخرین آمار رگولاتوری، بالغ بر 28 میلیون و 980 هزار خط تلفن ثابت در کشور دایر بوده و ضریب نفوذ تلفن 34.89 درصد عنوان شده است.

نظر خود را درباره «هزینه تلفن ثابت گران می شود» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید