کد مطلب: 51274 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
پرسپولیس 2 - 2 استقلال ؛ دربی یعنی این ! جذاب و تماشایی

پرسپولیس 2 - 2 استقلال ؛ دربی یعنی این ! جذاب و تماشایی

به گزارش ورزشی آسمونی ، دیدار جذاب دو تیم پرسپولیس و استقلال در هفته نوزدهم لیگ برتر برگزار شد که در نهایت...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
پرسپولیس 2 - 2 استقلال ؛ دربی یعنی این ! جذاب و تماشایی
پرسپولیس 2 - 2 استقلال ؛ دربی یعنی این ! جذاب و تماشایی

به گزارش ورزشی آسمونی ، دیدار جذاب دو تیم پرسپولیس و استقلال در هفته نوزدهم لیگ برتر برگزار شد که در نهایت هر یک از دو تیم به نتیجه مساوی دو بر دو رضایت دادند و این دربی نیز با نتیجه ای برابر به اتمام رسید . در ابتدا بازی با حرکات بازیکنان پرسپولیس آغاز شد و این تیم می توانست به گل اول مسابقه دست پیدا کند اما ارسال کوتاه به روی دروازه از سمت چپ ، به علی علیپور رسید اما این بازیکن نتوانست این موقعیت را به گل تبدیل کند و توپ در ادامه در اختیار سید حسین حسینی قرار گرفت . اما اولین و مهم ترین حمله تیم استقلال به گل تبدیل شد . در دقیقه 24 مسابقه بود که روی حرکت مهدی قائدی از سمت چپ و ارسال این بازیکن به روی دروازه با ضربه سر محمد انصاری به منظور دفع توپ همراه شد که توپ به تیرک دروازه برخورد کرد . در برگشت توپ در اختیار فرشید باقری قرار گرفت و این بازیکن با یک ضربه زمینی می رفت که دروازه را باز کند اما در بین راه دخالت ارسلان مطهری باعث شد تا توپ تغییر جهت داده و دروازه علیرضا بیرانوند باز شود تا تیم استقلال پیش بیافتد .

perspolis-vs-esteghlal-match-ends-in-draw-in-persian-gulf-pro-league-19th-week-2019-2020
perspolis-vs-esteghlal-match-ends-in-draw-in-persian-gulf-pro-league-19th-week-2019-2020

اما تیم پرسپولیس خیلی زود جواب گل خورده را داد . تنها 5 دقیقه بعد بود که روی حرکت عالی مهدی ترابی و پا به توپ شدن اوساگونا این بازیکن توپ را به روی دروازه ارسال کرد و روی تیرک دوم ، علی علیپور به توپ رسید و این بازیکن موفق شد دروازه خالی تیم استقلال را در نبود دروازه بان و مدافعین این تیم باز کند تا حساب کار خیلی زود یک بر یک مساوی دنبال شود . تیم استقلال بعد از دریافت گل مساوی دوباره جلو کشید و می توانست در دقیقه 40 به گل دوم خود دست پیدا کند اما این اتفاق رخ نداد . روی ارسال توپ به روی دروازه توسط وریا غفوری بود که ارسلان مطهری بدون مدافع می توانست با یک ضربه سر دقیق دروازه را باز کند اما ضربه سرش از بالای دروازه علیرضا بیرانوند عبور کرد و به اوت رفت تا آه از نهاد تماشاگران استقلالی حاضر در ورزشگاه خارج شود . در واپسین دقایق نیمه اول مسابقه بود که مهدی ترابی با یک حرکت تماشایی و تغییر جهت می رفت که با یک ضربه فنی دروازه علیرضا بیرانوند را باز کند اما شیرجه فوق العاده بیرانوند موجب شد تا توپ از طاق دروازه تیم پرسپولیس خارج شده و به گل تبدیل نشود تا یک صحنه بسیار دیدنی در پایان نیمه اول مسابقه رقم بخورد . نیمه دوم مسابقه باز هم این تیم استقلال بود که حملات خود را به روی دروازه تیم پرسپولیس انجام می داد و در دقیقه 52 این تیم به گل دوم خود دست یافت . روی حرکت تماشایی و تکنیکی عالی مهدی قائدی از سمت چپ بود که این بازیکن با یک دریبل دو طرف مدافع از پیش روی خود را برداشت و با یک ارسال زمینی به درون محوطه جریمه ، ارسلان مطهری را صاحب موقعیت گلزنی کرد و این بازیکن موفق شد توپ را به طاق دروازه چسبانده و حساب کار را دو بر صفر به سود تیم استقلال کند .

پرسپولیس 2 - 2 استقلال ؛ دربی یعنی این ! جذاب و تماشایی
پرسپولیس 2 - 2 استقلال ؛ دربی یعنی این ! جذاب و تماشایی

تیم پرسپولیس که اصلا دلش نمی خواست این مسابقه بسیار مهم را با شکست ترک بکند پیش کشید و می توانست در دقیقه 65 بار دیگر بازی را به تساوی بکشاند . روی ضربه آزاد اعلام شده برای تیم پرسپولیس بود که احمد نوراللهی پشت توپ قرار گرفت و به توپ ضربه زد اما واکنش تماشایی سید حسین حسینی مانع از باز شدن دروازه شد . روی ریباند این محمد کنعانی زادگان بود که به توپ رسید اما ضربه او بار دیگر توسط سید حسین حسینی برگشت داده شد تا این دروازه بان یک دبل سیو تماشایی را کامل کند . یحیی گل محمدی در ادامه مسابقه تصمیم گرفت آنتونی استوکس را به زمین مسابقه ارسال کند و اوساگونا را از زمین مسابقه خارج کرد تا تیم پرسپولیس هجومی تر بازی کند . اما دفاع پر تعداد تیم استقلال اجازه خلق موقعیت جدی را به بازیکنان تیم پرتعداد تیم پرسپولیس نمی داد و این تیم هرچه می زد به در بسته می خورد . اما تیم پرسپولیس بالاخره در دقیقه 89 موفق شد گل تساوی را وارد دروازه تیم استقلال کند . روی ارسال بشار رسن به روی دروازه بود که توپ از روی سر مهدی ترابی عبور کرد و به آنتونی استوکس رسید اما ضربه والی این بازیکن جان کافی را نداشت اما کات توپ باعث شد تا سید حسین حسینی نتواند توپ را به طور کامل جمع کند و در ریباند خود بشار رسن با توپ رسید و موفق شد دروازه را باز کند تا حساب کار را دو بر دو مساوی کند . در نهایت بازی با نتیجه مساوی دو بر دو به اتمام رسید تا تیم پرسپولیس از یک شکست تلخ فرار کرده و حداقل یک امتیاز را از این مسابقه بسیار جذاب و تماشایی دشت کند .

: برای دریافت مشاوره درباره پرسپولیس 2 - 2 استقلال ؛ دربی یعنی این ! جذاب و تماشایی فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «پرسپولیس 2 - 2 استقلال ؛ دربی یعنی این ! جذاب و تماشایی» در کادر زیر بنویسید :

3 * 8 = ?