کد مطلب: 34920 درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
پدیده 0 - 1 پرسپولیس ؛ برانکو از دام یحیی گریخت

پدیده 0 - 1 پرسپولیس ؛ برانکو از دام یحیی گریخت

پرسپولیس موفق شد به اولین پیروزی فصل خود دست یابد و با سه امتیاز مشهد را ترک کرد. به گزارش آسمونی ،...
زمان مطالعه: 4 دقیقه
پدیده 0 - 1 پرسپولیس ؛ برانکو از دام یحیی گریخت
پدیده 0 - 1 پرسپولیس ؛ برانکو از دام یحیی گریخت


پرسپولیس موفق شد به اولین پیروزی فصل خود دست یابد و با سه امتیاز مشهد را ترک کرد.

به گزارش آسمونی ، شاگردان برانکو که در اولین گام لیگ برتر به مهمانی پدیده رفتند و موفق شدند با گلی که در دقایق اولیه به ثمر رساندند و البته خوش شانسی با سه امتیاز خارج شوند.

بازیکنان جوان یحیی گل محمدی توانستند به خوبی جریان بازی را به سود خود در بیاورند و موقعیت‌های فراوانی را نصیب خود کردند اما این پرسپولیسی‌ها بودند که با استفاده از تجربه از دام گریختند و یک پیروزی شیرین خارج از خانه نصیب خود کردند.

 

ترکیب پرسپولیس :

بوژیدار رادوشوویچ حسین ماهینی سید جلال حسینی شجاع خلیل‌زاده محمد انصاری کمال کامیابی‌نیا احمد نورالهی بشار رسن(92- آدام همتی) امید عالیشاه(67- گادوین منشا) سیامک نعمتی (79 - شایان مصلح) علی علیپور

سرمربی برانکو ایوانکوویچ

ترکیب پدیده:

محمد ناصری علی نعمتی عبدالله حسینی مسعود ریگی محمدرضا ناصحی(82 - فریبرز گرامی) اکبر صادقی امین قاسم‌نژاد محمدرضا خلعتبری حسین مهربان سعید صادقی(80 - رضا صدری) مرتضی منصوری

سرمربی: یحیی گل محمدی

 

اخطار:

علی علیپور(3) احمد نوراللهی(36) کمال کامیابی نیا(73) سید جلال حسینی(84) از پرسپولیس

perspolis-padideh-result
perspolis-padideh-result

شرح گل:

پدیده 0 پرسپولیس 1: (دقیقه 8، علی علیپور): آقای گل فصل گذشته با حضور پشت ضربه پنالتی برای پرسپولیس آن را خلاف جهت حرکت دروازه بان به تور دروازه پدیده چسباند.

 

شرح بازی

پرسپولیس و پدیده با ترکیبی جالب توجه در هفته اول برابر یکدیگر در افتتاحیه لیگ قرار گرفته‌اند و در این بین علی علیپور همانند فصل گذشته موفق شد با گلزنی کار را آغاز کند.

در شرایطی که هنوز پرسپولیس موفق نشده بود با فضای زمین کاملا آشنا شود و پدیده‌ای به گردش توپ می‌پرداختند، سیامک نعمتی بهترین سود را از اشتباه مدافع حریف برد و با توپربایی جالب توجه خود توانست یک ضربه پنالتی بگیرد و علیپور آن را تبدیل به گل کرد. در ادامه بار دیگر پدیده جریان بازی را در اختیار گرفت و با بازیگردانی جالب توجه صادقی در میانه میدان و طراحی حملات به رهبری خلعتبری فرصت هایی نصفه و نیمه روی دروازه پرسپولیس شکل دادند اما موفق به ثمر رساندن آن نشدند. بازی درگیرانه دو تیم در میانه زمین مانع از ایجاد موقعیت های زیادی در 45 دقیقه ابتدایی شد و در نهایت پرسپولیس با همان یک گل برنده نیمه اول را راهی رختکن شد. پدیده با توجه به گلی که دریافت کرده بود با اشتیاق دستیابی به گل و کسب نتیجه نیمه دوم را شروع کرد. خط میانی این تیم به خوبی توانستند توپ را به نفع خودشان بگرداند و موقعیت‌های خوبی نیز نصیب سرخپوشان مشهدی شد اما در نهایت راهی به دروازه بوژیدار نیافتند. پرسپولیس اما چشم به ضد حمله دوخته بود و سعی داشتند از دو کانال سمت چپ و راست به دروازه پدیده نزدیک شوند. بشار رسن به خوبی رهبری خط میانی تیم را برعهده گرفته بود و هر زمان که توپ به این هافبک عراقی می‌رسید با حفظ توپ و ایجاد شرایط حمله برای تیمش وظیفه خود را به بهترین شکل به انجام رساند. شاید بزرگترین مشکل برانکو نیمکت این تیم بود، جایی که او فرصتی برای تغییر لازم در تیمش را نداشت و تغییرات او کاملا شناخته شده بودند. یحیی اما نشان داد با تیم جوانش می تواند در هفته های آینده لیگ را به تحسین خود وادارد و باید در انتظار آینده و شکل گیری نتیجه تلاش او بود.

 

بازیکن برتر:

بوژیدار رادوشوویچ در روز نیمکت نشینی بیرانوند نمایش فوق العاده ای حداقل روی دو حمله پدیده به جا گذاشت. دروازه بان کروات پرسپولیس ابتدا ضربه از شش قدم مهاجم پدیده را با نوک انگشتان خود از ورود به دروازه منحرف کرد و باید ممنون تیرک دروازه باشد که در ادامه مسیر توپ به تور نبود. او یک بار دیگر هم ضربه سنگین و دیدنی اکبر صادقی را از زیر تیرک به کرنر فرستاد و نشان داد برانکو می تواند در روزهای حساس روی او حساب ویژه ای باز کند. هرچند بعید است بیرانوند بیش از این نیمکت نشینی را تجربه کند و بوژیدار بهترین سود را برای خاطره سازی در لیگ هجدهم نصیب خود کرد.

 

اتفاق ویژه

علی علیپور باز هم با گلزنی فصل را آغاز کرد. آقای گل فصل گذشته توانست روی موقعیت خوبی که سیامک نعمتی با گرفتن پنالتی نصیبش کرده بود را به گل تبدیل کند تا در همین ابتدای مسیر در کورس قرار گیرد. گل محمدی هم که خاطرات تلخی همواره برای برانکو ساخته بود و با ذوب بارها یقه سرمربی کروات پرسپولیس را گرفته بود اینبار با بدشانسی از کسب نتیجه خانگی ناکام ماند.

 

دقایق حساس:

دقیقه 6: توپ ربایی توسط سیامک نعمتی و ورود او به محوطه جریمه با خطای علی نعمتی همراه شد تا داور یک ضربه پنالتی به سود شاگردان برانکو اعلام کند.

دقیقه 13: ضربه امین قاسمی نژاد بعد از برخورد به پای مدافع پرسپولیس در آستانه ورود به دروازه توسط بوژیدار مهار شد.

دقیقه 35: در فرصت دیگری که نصیب پدیده مشهد شد، خلعتبری از زاویه بسته قصد باز کردن دروازه بوژیدار را داشت که مهار نه چندان مطمئن گلر کروات نزدیک بود این تیم را با دردسر مواجه کند.

دقیقه 39: کات بک خلعتبری برای قاسمی نژاد با ضربه مناسبی از سوی این بازیکن همراه نبود و توپ از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 55: کات بک از علی علیپور برای بشار رسن با ضربه فنی اما نرم هافبک عراقی همراه شد که توپ به راحتی در اختیار گلر پدیده قرار گرفت.

دقیقه 58: امین قاسمی نژاد که بیشترین فرصت برای باز کردن دروازه پرسپولیس را داشته، اینبار هم شانس خود را روی ضربه از راه دور امتحان کرد که شوتش با اختلاف راهی اوت شد.

دقیقه 68: ارسال از سمت راست و ضربه دیدنی مهاجم پدیده مشهد با نوک انگشتان بوژیدار و برخورد به تیرک دروازه شانس بزرگ سرخپوشان مشهدی را گرفت.

دقیقه 76: ارسال دیدنی از سوی سیامک نعمتی و ضربه سر مناسب از منشا با کمترین اختلاف راهی اوت شد تا از ثبت گل دوم ناکام بمانند.

دقیقه 77: ضربه از راه دور و فوق العاده اکبر صادقی در آستانه ورود به دروازه توسط بوژیدار و عکس العملی دیدنی راهی کرنر شد.

منبع: Varzesh3

در صورت نیاز به راهنمایی در خصوص موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره 02170705154 تماس بگیرید.

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «پدیده 0 - 1 پرسپولیس ؛ برانکو از دام یحیی گریخت»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 4 = ?