کد مطلب:  51362 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اجرای تصانیف دوره قاجار در جشنواره فجر

اجرای تصانیف دوره قاجار در جشنواره فجر

گروه «همنوازان فاخته» به‌سرپرستی خشایار پارسا و خوانندگی محبعلی بخشی در سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
گروه «همنوازان فاخته» به‌سرپرستی خشایار پارسا و خوانندگی محبعلی بخشی در سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر روی صحنه می‌روند.

خشایار پارسا (آهنگساز، نوازنده سنتور و سرپرست گروه همنوازان فاخته): این اجرا در تاریخ دوشنبه 28 بهمن ماه، ساعت 21:30 در سالن فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود که طی آن رپرتواری از تصانیف دوره قاجار تقدیم مخاطبان خواهد شد.

خط فکری مجموعه ما بازسازی آثار دوره تیموری (موسیقی مقامی ایران)، دوره قاجار (موسیقی دستگاهی ایران)، دوره پهلوی و آهنگسازی بر اساس هر دوره می‌باشد و با بررسی سبک‌ها و شیوه‌های مختلف در موسیقی ایران به دنبال یک امضای هنری در بخش اجرا و آهنگسازی هستیم. و لازم به ذکر می‌دانم که اجرای ما در جشواره فجر نیز با تمرکز بر روی تصنیف دوره قاجار ارائه خواهد شد.

اجرای تصانیف دوره قاجار در جشنواره فجر
اجرای تصانیف دوره قاجار در جشنواره فجر


گروه همنوازان فاخته بعد از سی‌وپنجمین جشواره موسیقی فجر، آلبوم «تصنیف و ترانه» (تصنیف دوره قاجار و ترانه دوره پهلوی) را رونمایی می‌کند؛ و یک آلبوم با نام محتشم (مکتب منتظمیه دوره تیموری) با صدای مهدی امامی نیز در دست انتشار دارد.

هدایت کلاری (رباب)، محمد مهدی شیخ (تار)، ابوذر حسینی (عود)، آرمان حیدریان (کمانچه)، حسین گازر (تنبک)، علیرضا رسولی (قیچک)، نیما داغمه چی (تار) و خشایار پارسا (سنتور) به عنوان اعضای گروه همنوازان فاخته در این اجرا به هنرنمایی خواهند پرداخت.
نظر خود را درباره «اجرای تصانیف دوره قاجار در جشنواره فجر» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید