کد مطلب:  36982 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نوبخت: مردم نگران دور دوم تحریم‌ها نباشند

نوبخت: مردم نگران دور دوم تحریم‌ها نباشند

به گزارش آسمونی:رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: مردم نگران فشارهای دور دوم تحریمها نباشند با برنامه...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی:رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: مردم نگران فشارهای دور دوم تحریمها نباشند با برنامه ریزی از این وضعیت عبور خواهیم کرد و بایت شوک بازار ارز هم از تولیدکنندگان عذر می خواهم.

محمدباقر نوبخت عصر پنجشنبه پس از بازدید از نمایشگاه توانمندیها و مرکز کسب و کار در شهرک صنعتی کاسپین قزوین در جمع خبرنگاران گفت: امروز با همه مشکلات ایجاد شده قادریم از اعتبارات ریالی که تامین شده برای ایجاد اشتغال و تولید استفاده کنیم.یک میلیارد دلار برای واحدهای دچار نوسان ارزی

وی افزود: بخشی از برنامه ها در حوزه صنعت است و برای واحدهای تولیدی که الان در حال فعالیت هستند پیش بینی لازم را کرده ایم و برای این که بتوانیم مواد اولیه آنها را از طریق تسهیلات و وجوه اداره شده تامین کنیم امکان ارائه تسهیلات ارزان قیمت وجود دارد.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: برای برخی واحدهایی که فعال هستند ولی نوسانات ارزی و افزایش هزینه تولید آنها را دچار مشکل کرده نیز  با موافقت شورای هماهنگی سران سه قوه علاوه بر اعتبارات فبلی، معادل یک میلیارد دلار برای این واحدها اختصاص داده ایم.بابت شوک ارزی از تولیدکنندگان عذرخواهی می کنم

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور یادآورشد: اگر شوکی به بازار وارد شد و مشکلاتی برای واحدهای تولیدی ایجاد کرد معذرت می خواهیم و تلاش می کنیم بسرعت آن را برطرف کنیم زیرا در کشور ظرفیت های زیادی داریم که شهرک صنعتی کاسپین در قزوین یک نمونه آن است که بیانگر توانمندی ایران در تولید و صنعت بشمار می رود.

نوبخت گفت: با همه مشکلات ایجاد شده در کشور خوشبختانه فرصت برای سرمایه گذاری خارجی مهیا شده و ما هم حمایت می کنیم و در این مورد هم نمونه سرمایه گذار فرانسوی در قزوین مصداق شرایط خوب کشور برای خارجی هاست و ما هم مصمم هستیم با سیاست گذاری اصولی و درست بتوانیم با فوریت و سرعت همه مشکلات واحدهای تولیدی را برطرف کنیم.

وی اضافه کرد: تولیدکنندگان و مردم مطمئن باشند که اجازه نخواهیم داد مشکلات تولید ادامه پیدا کند.

نوبخت اظهارداشت: با کمک همه وزرای مرتبط برنامه ریزی کرده ایم و از نزدیک با واحدهای تولیدی در ارتباط هستیم و بدون تعطیلی در هیئت دولت و با کار میدانی در تلاش هستیم تا مشکلات و موانع تولید را حل کنیم و اگر در کوتاه مدت مشکلی هست همه را حل می کنیم و از این مقطع عبور خواهیم کرد.

معاون رئیس جمهور در ژاسخ به سوال خبرنگاران که پرسیدند آیا برای دور دوم تحریم ها برنامه ای دارید اظهارداشت: دور دوم تحریم مربوط به نفت و بانک است و آمریکا تاکنون همه فشارهای خود را وارد کرده اما تا ماههای آینده فروش نفت انجام شده و اگر میزان صادرات نفت کم شود از محل افزایش قیمت نفت این کمبود را جبران می کنیم.درآمد نفتی 61 درصد بیشتر شده است

نوبخت تصریح کرد: در شش ماهه امسال نسبت به سال قبل 61 درصد درآمد نفتی کشور افزایش یافته و بر اساس مصوب شش ماه هم 16 درصد درآمدها بیشتر شده است.

وی اضافه کرد:  همه تلاشی که ترامپ دارد انجام می دهد البته برای سایر کشورها ازجمله اعراب تحقیرآمیز است و رئیس جمهور آمریکا فکر کرد با کم کردن صادرات نفت به ما فشار می آورد اما اینگونه نیست.

معاون رئیس جمهور گفت: در بودجه امسال برای فروش دو میلیون و 410 هزار بشکه نفت و میعانات نفتی پیش بینی کرده بودیم که تاکنون دو میلیون و 557 هزار بشکه نفت فروش رفته است.

وی درخصوص قیمت نفت هم اظهارداشت:در بودجه قیمت نفت حدود 55 دلار برآورد شده بود اما 70 دلار و 76 سنت فروش رفته وجنگی که آمریکا میخواست با صادرات کمتر به کاهش درآمد ما برسد محقق نشد و از این مرحله نیز بسلامت عبور می کنیم.

نوبخت در سفر دو روزه به قزوین صمن افتتاح یک واحد تولید مواد لبنی و کلنگ زنی یک واحد تولید ورق کارتنی و چسب و شرکت در جلسه شورای برنامه ریزی استان فردا نیز در یادواره شهدای روستای خیارج از توابع شهرستان بویین زهرا شرکت خواهد کرد.

منبع: مشرق

نظر خود را درباره «نوبخت: مردم نگران دور دوم تحریم‌ها نباشند» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید