کد مطلب:  46888 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
هومن حاجی‌ عبداللهی: مردم منتظر پخش «پایتخت» هستند

هومن حاجی‌ عبداللهی: مردم منتظر پخش «پایتخت» هستند

هومن حاجی‌عبداللهی با اشاره به اینکه «رحمتِ» همچنان در پایتخت6 به فعالیت خود ادامه می‌دهد،‌ گفت: فعلاً از جزئیات فصل جدید خبر ندارم ولی منتظریم تا پاییز کار پیش‌تولید و تولید به جریان بیفتد.
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مردم منتظر پخش «پایتخت» هستند - People are waiting for the capital
مردم منتظر پخش «پایتخت» هستند - People are waiting for the capital
مردم منتظر پخش «پایتخت» هستند - People are waiting for the capital

به گزارش آسمونی : رحمتِ پایتخت این روزها مشغول بازی در یک فیلم سینمایی است و خودش را آماده شروع فصل جدید «پایتخت» برای نوروز 99 می‌کند. او در جریان گفتگو باخبرنگار خبرگزاری تسنیمبه ماندگاری «رحمت» در این فصل اشاره کرد و گفت: "خوشحالم که در فصل دیگری از یک سریال مورد علاقه مردم حضور دارم و البته دوست داشتم روحانی «نون.خ.2» بمانم ولی به‌دلیل مشغله زیاد «پایتخت» امکان‌پذیر نشد".

او این روزها کمتر مجری و صداپیشه تلویزیون می‌شود و "هومن حاجی‌عبداللهی" را بیشتر در لباس بازیگری می‌بینیم. بعد از «چند می‌گیری گریه کنی» در سینما، «اختاپوس»، «گینس»، «پیشونی‌سفید 2 و 3» و سامورایی در برلین را در کارنامه خود دارد و فارغ از پایتخت در سریال‌های «آقا و خانم سنگی»، «بیمار استاندارد»، «علی‌البدل» و «نون.خ.» هم حضور داشته است.

شاید صدایِ حاجی‌عبداللهی در کاراکتر «پنگول» برای مردم آشنا باشد اما او در نقش "باب اسفنجی"، "شرِک"، "سنجاب باغ‌وحش" و حتی مدتی صداپیشه عروسکِ برنامه «خندوانه» بود.

این روزها فاصله حضورِ او در پلاتویی از اجرا و صداپیشگی بسیار زیاد شده و بسیاری این سؤال را دارند؛ چرا هومن‌ حاجی‌عبداللهی دیگر در تلویزیون مجری نمی‌شود؟

حاجی‌عبداللهی گفت:‌ شاید اولین دلیل آن خستگی و دغدغه خودم باشد. جسته و گریخته این کار را انجام می‌دادم و پیشنهادهای زیادی هم برای اجرا داشتم. اما تصمیم گرفتم تا اجرا نکنم. اما به‌یک‌باره خیلی خسته شدم و دیدم از خودم خیلی کار کشیده‌ام. از طرفی هم با توجه به دغدغه بازیگری، ترجیح دادم بیشتر رویِ بازیگری متمرکز شوم.

وی با اعلام اینکه "قصد ندارم دیگر مجری تلویزیون باشم"، تأکید کرد: آن موقع که اجرای تلویزیونی و صداپیشگی می‌کردم هر از چندگاهی سعی کردم سَری به بازیگری بزنم، ولی از زمان دیگری قرار گذاشتم کار دیگری نکنم و فقط بازیگری انجام دهم، در نتیجه به صحنه اجرا در تلویزیون باز نخواهم گشت.

بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص شروعِ پایتخت و ادامه نقش "رحمت" در فصل نوروزی، گفت: من رحمتِ «پایتخت» باقی ماندم ولی از جزئیات اتفاقات فصل ششم هنوز خبری ندارم. ما هم منتظریم تا پاییز کار پیش‌تولید و تولید به جریان بیفتد. این سریال از جمله کارهایی است که مردم همیشه آن را دوست دارند و اینکه خواسته آنها را برآورده کنیم، یک وظیفه است که بر دوش ما بوده است.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا آن‌قدر مردم منتظر سریالی مثل «پایتخت» می‌مانند، افزود: کنار همه فاکتورهایی که یک سریال، دلچسب و دلپذیر می‌شود نمایش صمیمیت رفتار و گفتار و توجه به سبک زندگی ایرانی است. «پایتخت» تصویر درستی از خود ما ایرانی‌هاست، به همین‌خاطر به دلِ مردم نشسته و منتظرند فصل‌های جدید آن را ببینند. واقعاً کمتر اثری مثل «پایتخت» جذب‌شان می‌کند.

حاجی‌عبداللهی تأکید کرد: وقتی گروهی هنرمند سعی می‌کنند مردم را به هر قیمتی نخندانند این اتفاق می‌افتد؛ چون مردم به تفکر طنزآمیز و کمدین فاخر خندیده‌اند! وقتی بتوان بهانه‌های قشنگ و مناسبی پیدا کرد برای اینکه همه کنار هم بتوانند شاد باشند و بخندند، نوستالژی به‌وجود می‌آید. به هیچ‌چیز و هیچ‌کسی توهین نشود و هر قشری بتواند آن مطالب را ببیند و بخندد و لذت ببرد یا نگویند برای فلان قشر مناسب نیست. این اتفاق می‌افتد که یک طنز فاخری ساخته می‌شود که همه از آن استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه مردم دوست دارند کارهایی مثل «پایتخت» را در تلویزیون ببینند، خاطرنشان کرد: کاری مثل «پایتخت» چند پله بالاتر از مدیوم تلویزیون ساخته شده هم از جهت سریال‌سازی و هم مردم به‌دنبالِ این نوع سریال‌ها هستند. طبع مردم بلند است و خیلی متخصصانه و کارشناسانه سریال خوب را از بد تشخیص می‌دهند. می‌دانند چه‌کسانی صادقانه برایشان کار می‌کنند و چه‌کسانی برایشان کم می‌گذارند. حقیقتاً مردم همیشه منتظر سریالی مثل «پایتخت» هستند.

حاجی‌عبداللهی در پاسخ به این سؤال که چرا در صداپیشگی کم‌کار شده است، گفت: بعد از صداپیشگی عروسک "پنگول" در برنامه «رنگین‌کمان» پیشنهادهای بسیاری در این زمینه داشتم، فقط یک مدتی صداپیشه عروسک «مارال» خندوانه بودم. امروز در این حوزه نیستم چون کمتر اتفاق خاص، مهم و تأثیرگذاری می‌افتد.

وی درباره وضعیت اسف‌بار دوبله خصوصاً در حوزه انیمیشن‌های خارجی، خاطرنشان کرد: در حوزه دوبله حضور ندارم چون کار خاصی انجام نمی‌شود. انیمیشن‌هایی که بیرون می‌آیند برگرفته از کارهای سطحی عده‌ای است در اتاق شخصی‌شان صرفاً با یک میکروفون و دورهمی خانوادگی، دوبله می‌کنند و رایگان در اختیار پخش‌کننده‌ها قرار می‌دهند. برای پخش‌کننده هم کیفیت مهم نیست و این وضعیت بازار پویانمایی ماست. من بشخصه هم خودم در این فضا صداپیشگی نمی‌کنم و از طرفی برای فرزندم هم چنین آثاری را خریداری نمی‌کنم که ذائقه بینندگی و شنوندگی‌اش سقوط نکند.

بازیگر سریال «پایتخت» در پاسخ به این سؤال که "به‌نظر شما چرا آن‌قدر در حوزه اجرای تلویزیونی دچار ضعف شده‌ایم"، تصریح کرد: نظرم این است که تلویزیون از مجریان بهتری استفاده کند ولی وقتی این کار را انجام نمی‌دهد من باید چه‌کار کنم.

: برای دریافت مشاوره درباره هومن حاجی‌ عبداللهی: مردم منتظر پخش «پایتخت» هستند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «هومن حاجی‌ عبداللهی: مردم منتظر پخش «پایتخت» هستند» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید