کد مطلب:  9987 
3 نظر
3 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
طرز تهیه کیک خوشمزه هلو

طرز تهیه کیک خوشمزه هلو

کیک هلو-peach cake ارزش غذایی در کیک هلو: کالری 562 پروتئین 7 گرم کربوهیدرات 28 گرم چربی 47 گرم چربی اشباع شده 30...
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کیک هلو-peach cake
کیک هلو-peach cake
کیک هلو-peach cake

ارزش غذایی در کیک هلو:

کالری 562 پروتئین 7 گرم کربوهیدرات 28 گرم چربی 47 گرم چربی اشباع شده 30 گرم فیبر 2 گرم شکر 20 گرم نمک 0.9 گرم

peach-cake
peach-cakeمواد لازم برای کیک هلو:

کره 100 گرم، آب شده، به اضافه ی کمی برای ته ظرف بیسکویت  ترد 600 گرم پنیر نرم 28 گرم شکر ریز یا خاک قند 100 گرم عصاره وانیل 2 قاشق چای خوری خامه غلیظ 300 میلی لیتر تمشک 450 گرم (فریز یا کنسرو و مربای آن هم هست) هلوی رسیده 3 عدد (در صورت تمایل پوست کنده شود)

روش تهیه کیک هلو:

1. کف و کناره های یک قالب 20 سانتی که ته آن جدا می شود را کاغذ پوستی پهن کنید. با استفاده از مقداری کره کاغذ را در کناره های قالب در جای خود ثابت کنید. بیسکویت ها را در یک کیسه ی پلاستیکی مواد غذایی ریخته و با استفاده از وردنه آن را خردکنید. سپس آن را با کره ی آب شده کاملاً ترکیب نمایید. ترکیب را داخل قالب آماده شده ریخته و محکم به سمت پایین فشار دهید تا یک سطح یکنواخت ایجاد نمایید. بگذارید این ترکیب تا زمانی که مواد داخل کیک را آماده می کنید سرد شود.

2. پنیر، شکر و وانیل را در یک کاسه ریخته و با همزن برقی هم بزنید تا نرم شوند. سپس خامه را به آن ها اضافه کرده و تا زمانی که همه مواد خوب ترکیب شوند هم بزنید. 100 گرم تمشک و نیمی از تکه های هلو را روی آن پخش کنید. با استفاده از یک قاشقک تنها با چند چین آن ها را مخلوط  کنید – همان طور که شما چیز کیک را درست می کنید آن ها حالت چین دار بیشتری به خود می گیرند.

3. با قاشق این ترکیب خامه ای را روی پایه ی بیسکویت بریزید. این کار را از لبه ها به سمت داخل انجام دهید. با پشت قاشق دسرخوری یا یک قاشقک قسمت روی چیزکیک را صاف کنید. کیک را تمام طول شب در یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد و سفت شود.

4. در یک مخلوط کن، 250 گرم از باقیمانده ی تمشک را له کنید، آب آن را بگیرید، آن را هم بزنید و یک قاشق چای خوری از دانه ها را در صورت تمایل به آن بیفزایید. برای شیرین کردن آن به میزان دلخواه شکر اضافه کنید. سپس به اندازه کافی آب و یا آب هلو به آن بیفزایید تا به شکل سس در بیاید و بعد بگذارید تا زمان سرو کردن خنک شود.

5. حدود 30 دقیقه قبل از سرو، چیز کیک را داخل دمای اتاق قرار دهید. در صورت استفاده از قالبی که ته آن جدا می شود، با جدا کردن انتهای قالب کیک را به آرامی خارج کنید. چیزکیک را روی بشقاب مخصوص سرو قرار دهید و کاغذ پوستی را از آن جدا کنید. باقی مانده ی تمشک و تکه های هلو را روی چیزکیک پخش کنید، مقداری از سس آماده شده را نیز روی آن ریخته و سپس کیک را سرو کنید.
: برای دریافت مشاوره درباره طرز تهیه کیک خوشمزه هلو فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «طرز تهیه کیک خوشمزه هلو» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید